Új hozzászólás Aktív témák

  • synar

    őstag

    válasz synar #59 üzenetére

    Megérkezett a Mi Band 5, szombaton rendeltem és most kedd délután vettem át. 43%-os töltöttséggel érkezett. Az Amazfit program volt fent a telefonomon, azzal próbáltam először párosítani, de többszöri próbálkozás után sem sikerült. Feltettem a Mi Fit-et, azzal elsőre csatlakozott és le is töltötte rá legújabb firmware-t.
    Mivel van a családban egy Mi Band 4-es, így össze tudtam hasonlítani.
    Külső méretek szemre megegyeznek, tolómérővel mérve is. A kijelző mérete az 5-ösben nagyobb: 1mm-el szélesebb és 4mm-el magasabb. Az 5-ös fényereje is erősebb, bár nem ugyanaz az a két óralap, de szemmel láthatólag világosabbak a fehér számok. Volt korábban kérdés, a mágneses töltő nem használható a Band 4-en, nem is tapad rá.
    Ami elsőre nem tetszett az 5-ösben az a "More" menü, míg a 4-ben szemüveg nélkül is jól látható színes színes ikonok vannak, itt már valamiért csak az apróbetűs menüpontok maradtak. Viszont erre gyógyír, hogy testreszabhatók a kezdőkép jobbra csúsztatásakor megjelenő elemek és ide nagyon sok minden betehető a More menüből is, pl. a stopper, timer, dnd, időjárás, óratémák, kamera- és zenevezérlés, stb (összesen 20 választható). Még nem próbáltam óralapot cserélni, de itt az AW-n már vannak letölthetők.
    Állítólag javítottak a szenzorok pontosságán, ezért leteszteltem a pulzusmérését, egyszerre mértem mindkét órával és egy Omron vérnyomásmérővel:
    Omron: 75 bpm
    Mi Band 5: 76 bpm
    Mi Band 4: 79 bpm
    Egyelőre ennyit, ha egyéb kérdésetek van szívesen válaszolok.

Új hozzászólás Aktív témák