Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lebowski91

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnap délután csatlakoztam a tulajdonosok táborához!

    Attti73 türelmetleneknek szóló :DDD javaslata alapján meg is rendeltem vasárnap este honorbuy-től, amit tegnap délután 2kor már kézbesítettek is :DD . Szóval némi pluszköltség, de tényleg villámgyors a kézbesítés!

    Ez az első "okos" órám és nem is vagyok odáig értük, leginkább futáshoz és alvás monitorozáshoz szeretném használni, a telefon mindenféle dolgainak a kijelzésére nekem valójában nincs szükségem.

    Lassan megbarátkozok a készülékkel, eddig tetszik! Egy dolgot viszont nem tudtam rajta beállítani, hogy a hőmérsékletet C°-ban mutassa! Az órán és a telefon app-on is kiválasztottam a beállítások között a Unit menüpont alatt a metric-et de maradt a F°. Valakinek lenne esetleg tippje mit nem csinálok jól?

  • lebowski91

    csendes tag

    válasz paleinho #481 üzenetére

    Viszont cserébe gondolom olcsóbban megúszod!

    Az órán megtettem ezt a beállítást, de a telefonon amit QUNarmy kolléga mond azt eddig nem és az lett a megoldás.

  • lebowski91

    csendes tag

    Szóval sporttal kapcsolatban érdeklődőknek!

    Tapasztalataim bringás és futó edzés közben: a GPS azt gondolom hogy nagyon pontos (+/- néhány méter) a 400m-es pálya az 400m, a sebességre is azt gondolom hogy szinte hajszál viszont itt van némi késés. Egy alkalmat leszámítva: ma reggel elindultam bringázni, beállt 17,3km/h-ra és úgy maradt. Mind e közben a távolság adatok pontosak voltak mert ismerem már az útvonal minden centiméterét. 7km után meguntam újra indítottam az órát és onnantól tökéletes volt! Viszont a pulzus adatok! Hát hogy is mondjam?! Tapasztalataim alapján néha meg sem közelítik a valóságot! Majd ki szakadt a belem bringával emelkedőn felfelé erre mutatott egy 96-ot... És TOZ kollégával ellentétben utólag sem voltak reálisak az adatok! Futás közben már több mindent próbáltam: pl. hogy az órát a csuklóm alsó részére fordítottam és húztam még egyet a szíjon (bár így már majd a keringésemet szorította el a kezemen :DDD ), ebben a formában a kapott adatok már közelebb álltak a valósághoz, de szerintem még mindig nem pontos.

    Tehát összegezve: miután nekem fontosak lennének az adott pillanat pontos pulzus adatai, kicsit vegyesek az érzelmeim az órával kapcsolatban. (ár/érték arányban eddigi tapasztalataim alapján az elfogadható kategóriába sorolnám)

    Jah és az akkuidő... :DD :DD ha nem használod semmire akkor lehet hogy elmegy 5 napot, de napi 20-30 e-mail, 30-40 hívás, néhány sms és 2 naponta 1,5-óra edzés mellet 45-50 óránál többet még nem bírt! Viszonylag rövid ideje tesztelem és valamennyit nyomkodom is a nap folyamán, de gondolom ez már sokat nem fog változni...

  • lebowski91

    csendes tag

    Sziasztok! Egy kicsit lemaradtam a fórumhozzászólásokban és most nem volt időm, hogy végig olvassam szóval előre elnézést ha egy már felvetett témára kérdezek ismét...

    A kérdés az lenne, hogy tapasztalt-e valaki esetleg töltésproblémát? Mert nekem odáig fajult a dolog (eddig csak nehezen töltött és néha megszakadt a töltés) hogy kikapcsolt állapotban akármihez (PC, notebook, gyári telefon töltő, powerbank) csatlakoztatom az órát megjelenik az akkumulátor ikon és csökken az óra töltöttsége, bekapcsolt állapotban viszont nem jelenik meg hogy tölt csak enyhén vibrál a kép amíg van háttérvilágítás... Illetve a számítógép folyamatosan azt jelzi hogy csatlakozik aztán megszakad a kapcsolat, aztán újra csatlakozik, aztán újra megszakad... kicsit olyan mint ha meg lenne szakadva a töltő kábele viszont mindig nagyon vigyáztam rá (nem tekergettem gyűrtem rángattam).

    Esetleg nincs valaki pécsi vagy Pécs környéki köztetek akinek a töltőjével ki tudnám próbálni? Töltőt utólag van tippetek honnan lehetne beszerezni?

  • lebowski91

    csendes tag

    válasz havri1 #1178 üzenetére

    nálam sem a töltő a problémás. ha az órának direktbe adok 5v-ot (nem a saját töltőjével), akkor is ugyan ezt a jelenség illetve a töltő kábelét is újraforrasztottam... én honorbuy-ről vettem, de még nem néztem utána a garanciának.

  • lebowski91

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban felvetett töltésproblémámra a megoldás végül az lett, hogy visszaküldtem!

    Én honorbuy.com-ról vásároltam az órát spanyol raktárból érkezett. Szlovák címre kellett visszaküldeni, 2hét alatt meg is fordult. Azt nem tudom hogy mennyi volt az odaút mert a magyar posta nemzetközi csomagkicserélőjében megállt a nyomkövetés mind a magyar, mind a szlovák posta oldalán. Viszont az érdekesség az egészben az, hogy úgy kaptam egy teljesen új órát hogy a szíja és a csomagolása maradt a régi maga az óra szerkezet teljesen új és olaszországban adták fel DHL-el...

    Mindent összevetve végül is elfogadható időn belül, korrekt ügyintézést tapasztaltam!

    Itt jegyezném meg, halkan, zárójelben, hogy eladóvá vált, mert mire visszaért beszereztem egy garmin fenix 3-at mert futáshoz nekem nem igazán vált be. egyébként viszont nagyon szerettem, de 2-t azért feleslegesnek tartok!

  • lebowski91

    csendes tag

    válasz kovacs65 #1510 üzenetére

    Nézd nekem a Garmin, már első kézbevételre egy sokkal minőségibb érzetet adott (talán nem csak a súlya miatt :DDD )! A kijelzőjével tökéletesen elégedett vagyok, minél világosabb van annál jobb a kép! De itt azért nem szabad megfeletkezni arról, hogy egy sport óráról beszélünk és nem fotók nézegetésre meg 4K videók lejátszására találták ki! Az akkumulátora nekem meglepetés volt mert pont most volt az a pillanat amikor már nem nyomkodtam szinte semennyit feleslegesen, csak amikor szükséges és 8 nap után 17%-on volt. Múlt vasárnap úgy mentem el vele 17km-et futni hogy 19%volt az akku és akkor vettem észre mikor elindultam, de simán kibírta, sőt talán még 4% vagy 5% maradt is benne.Viszont nálam a Stratos is kibírt általában 6 napot és itt vannak akiknek 4 sem. Szóval az Ő kezükben a Fenix is lehet hogy csak 5-öt menne.

    Számomra ez tökéletes választás volt, de ha nem megy tönkre a Stratos akkor most is az van a kezemen. Amit szintén imádtam, de valamiért már az első pillanattól nem tartottam teljesen megbízhatónak.

    Szóval nekem a futás, túrázás, bringázás és esetleg a nyíltvízi úszás a szempont illetve az alvás figyelés, ezekre tökéletesen jó és megbízható! Nem érdekel hogy jelzi-e az időjárást vagy sem, nem érdekel, hogy jönnek-e értesítések a telefonról vagy sem, nem érdekel egyetlen puccparádés funkció sem, főleg nem a zene hallgatás óráról bluetooth headset-en :DDD és nem hiányzik az érintőképernyő sem! Azt is hozzá kell tennem hogy a Stratoson ezek mind tökéletesen működtek, számomra feleslegesen.

    És egyvalamit még mindenképp tudnod kell, hogy a Huawei készülékekkel nem kommunikál tökéletesen és erre még talán a gyártó is felhívja a figyelmet (nekem Mate9 telóm és mediaPad M5 tabletem van). A Stratosnál nem volt ilyen problémám soha.

Új hozzászólás Aktív témák