Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz janos666 #48 üzenetére

    Én mélynyomó nélkül 200k-t költenék rá. A többi pénzt meg költsd inkább a szoba akusztikájának javítására. Úgy is ott baszódik el a hang.

    A másik meg, hogy 5 darab egyforma hangfalat vegyél, ha tényleg főleg mozira lesz a cucc (nehogy bedőlj a 3 utas baszottnagy frontoknak, vagy pedig vegyél két ugyanakkor surroundot is hátra :) ).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • tdd587

    őstag

    válasz janos666 #48 üzenetére

    Ez az elmélet ott bukik, hogy amikor (tegyük fel) már megvan a 600k hifi, akkor azt szokod meg és amikor váltasz mondjuk 2 év múlva 1 millió front hangszórókra, akkor az nem 10% javulás, hanem 100%. Ahogy ha visszalépsz 60 ezres frontokra, akkor sem 10% veszteségről beszélünk, hanem arról, hogy könyörögni fogsz 2 hétig, hogy kapcsolják már ki (aztán az audio memóriád törlődik egy bizonyos fokig és "megszokod").

    Szóval az időfaktort ne hagyjuk ki a számításból. Ami most 10% különbözet 2x árért, az 2 év múlva 100% különbözetté érik meg.

    A kérdésedre a válasz szerintem az, hogy rossz a kérdés. A hangszóró szett az AC3-hoz való, neked a loseless audióhoz hangfalakban kell gondolkodnod, a Denon miatt viszont nem kell nagyon elszállni. Életem első erősítője nekem is Denon volt, én KEF-et vettem hozzá a Q sorozatból, azt könnyű hajtani és könnyű felhajtani.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • (ex)Cat

    senior tag

    válasz janos666 #48 üzenetére

    Szerintem nem lehet így meghatározni, hogy mennyi pénzért vennék hangszórót, hiszen márkától, kortól függően tudsz jobabt - rosszabbat venni ugyanazért az összegért.

    Ha kimondottan a mozi a cél, akkor szerintem se vegyél nagy hangfalat előre, inkább támogasd meg egy aktív mélyládával. Ez főleg azért érdekes, mert minőségben jobabt kaphatsz ugyanazért az árért.

    Akármit is veszel az 5 hangszóró ha csak 1 mód van rá, ugyanabból a sorozatból kerüljön ki, mert elég érdekes hangzást produkálhatnak a nagyon eltérő dobozok. Ez alól kivétel leeht egy kicsit a két surround, mert kimondott teszt hangok kivételével azok mássága kevésbé fog feltünni filmnézés közben.

    Én amúgy lehet megpróbálnék szétnézni a használt piacon, még annak árán is, hogy nem egyszerre veszem emg a dobozokat.

    Ja.. nem tudom felmerült-e benned, de semmiképp ne mondj le a center sugárzótól, mert sztem az egyik legfontosabb hangszóró a rendszerben. És pont emiatt azzal se elégedj meg, hogy oda vmi gagyit teszel, hiszen a párbeszédek többségét ő közvetíti majd feléd.

    Még annyit, hogy az a bizonyos szint, ahol már csak kicsi a + amit a pénzedésr kapsz, elég magasan van. Viszont ez sem jelenthető ki egyértelműen, hiszen gyártó függő is, hogy amit veszel az jobb - rosszabb, vagy legalábbis annak hallod-e.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák