Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rocketry23

    tag

    válasz kolopele #34 üzenetére

    +1

    Tegye fel a kezét az a bányász aki beírta/be fogja írni az adóbevallásába a bányászatból szerzett jövedelmet.
    Tisztelet a kivételnek.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz kolopele #34 üzenetére

    A bányászok generálják a legitimizációt Paks 2-höz a megnövekedett áram fogyasztással. Hogy mondhatod, hogy "semmivel nem járul hozzá az ország gazdasági fejlődéséhez"? :DDD

    Aki hülye, haljon meg!

  • -KP-

    addikt

    válasz kolopele #34 üzenetére

    Én nem értem mi ez a bányász hate. Ahhoz hogy keress vele, nem kevés pénzt bele is kell tolni és vállalni kell a kockázatát. Mert van.

  • gege547

    tag

    válasz kolopele #55 üzenetére

    Ez rohadtul nem azokról szól akinek jobban megy. Ha szocializmus lenne akkor azt mondanám hogy keressük meg azokat akik kihasználják a többit és kobozzuk el mindenüket, kezüket, lábukat törjük el és vessük őket munkatáborba. Na ez szocializmus. Igen piacgazdaság lenne de rohadtul nem az.
    A piacgazdaságban a kereslet-kínálat érvényesül, itt meg az ennyi van ja hogy több kéne akkor szopóroller meg másfélszeres ár de a megnövekedett kínálat kielégítésére baszunk mert így jobban megéri (ez nem csak a videokártya HDD,SSD, Memória, Processzorok elmúlt 7 éves hatalmas fejlődéséről meg ne is beszéljünk na nem árazás terén) a paraszt meg úgyis megveszi mert nincs más.
    És igazad van megy magyar mentalitás sír rí mindenkinek a pofája fórumokon de ha valaki tenni is akarna ellene, az húzzon a picsába mert mi nem teszünk semmit csak belökünk 1-2 demagóg dumát(meg egy kivágott gif et filmből meg valami megerősítést hogy mégse legyen egyedül a gifes srác), hogy miért szar a helyzet és, hogy mennyire nem tudunk ez ellen semmit tenni azt megyünk vissza rinyálni a következő hír alá. Ja és emeljük ki az egyetlen helyesírási hibát mert az raj és nagyon magyar. De én legalább helyesírás ellenőrzés nélkül gépelek amit kíváncsi vagyok hányan mondhatnak el magukról főleg ekkora hibaaránnyal.
    A kockázatok között az is benne van hogy a piac fellázad és bebukják azt a sok pénzt amit befektetnek a hardverbe. Valamint tudomásom szerint a nagy piacgazdaságban nem tilos bojkottálni egy termék vásárlását valamint alacsonyabb árakat kiharcolni. De nekem 8 vegye meg mindenki a fél éve 0-24 ben járatott "megunt vagy jobbra cserélt" RX 580-akat mert 70-80 ezerért így is sokkal olcsóbb mintha 100 ért vennék boltból.

  • myckie2

    őstag

    válasz kolopele #34 üzenetére

    "Értékteremtőnek sem nevezhetjük, mivel nem foglalkoztat embereket, nem adózik, semmivel nem járul hozzá az ország gazdasági fejlődéséhez."

    Ebből látszik, hogy nem vagy tisztában a mai magyar gazdasággal és politikával.

  • gege547

    tag

    válasz kolopele #64 üzenetére

    Azért kíváncsi vagyok mennyi adót fizet be a bányászata után. Úgyhogy az hogy nem károsít meg az nem feltétlen igaz (Jövedelem kiegészítő tevékenyégnek be lehet vallani a hobbi bányászatot is és csak SZJA-t kell fizetni utána ha ez a vállalkozás akkor informatikai rendszer üzemetetés címszó alá befér és ehhez még csak szakirányú végzettség sem kell). Akiket felsoroltál az nem feltétlenül a kihasználásból él. Ez megint attól függ hogy csinálják.

    Teszem azt ki vagyok tömve pénzel nyitok 1 darab malmot és felvásárlom a piacról az összes búzát 500 forint/zsákért (vagy csak a hazait). Őrölgetem a kis malmocskámban adom el a lisztemet. Közben meg a búza hiány miatt elszállnak az árak a boltokban nincs pékáru. A kis malmom önti be a pénzt a drága búza miatt és egy zsáknyi búzából 5000 forintot hoz. Csinálom pár hónapig aztán mivel tarthatatlan a helyzet 750 forint per zsákért behozzák a külföldi búzát Amikor megérkezik also szállítmány fogom magam és saját pár hónapja poshadó búzámat eladom 500-550 forint per zsákért. Ez még így is olcsóbb mint a külföldi. Ez ezek szerint nem élősködés mert végülis befektettem meg vállalkoztam (kockázatot vállaltam) és az embereknek is néha volt kenyér igaz rohadt drágán. A végén meg ott vagyok hogy szarrá kerestem magam és a romló félben lévő búzától is legalább beszerzési áron vagy még fölötte megszabadultam (Jókai Mór Aranyember nyomán). És én vagyok a becsületesség mintapéldája. Ha még adómentesen is csinálom az még jobb mert itt úgyis mindenki adócsal szóval nekem is szabad.

    De ami az IT szektorban meg ya utóbbi 10 évben az kő kemény kizsigerelés. Taccsra tették az egész PC piacot az egekbe verték az árakat leépítettek minden gyártósort aztán meg ha hirtelen egy picit megugrik a kereslet borul a bili. Ebben nagy szerepe volt az Intelnek és az NVidiának de a többi sem kullog sokkal mögöttük. Nincs ram mg SSD normális áron és rá van kenve smartphone üzletre hogy nem számoltak vele. Na persze végül is csak a leggyorsabban fejlődő üzletág és 1-2 évente új szart lehet az embereknek eladni. Erre most kezdenek gyárakat felhúzni? Az NVidia és az Intel mocskos trükkökkel kicsinálta az AMD-t és az Atit ezután kihasználták az egyeduralmi pozíciójukat és leszivaták a piacot. Lásd processzor fejlődés és ár + chipsetekkel való trükközés. Az Nvidia legalább fejlesztett valamit de horror áron ad mindent ő is. De az AMD-s free technológiákat valahogy nem tudja implementálni de minő meglepő pont neki is van egy nagyon hasonlója igaz durva felárral dehát aki piacvezető az piacvezető.

    Most fel is tenném a következő kérdésem. Akkor mit csinálna a drágalátos gyártó ha becsúsznak egy Note 7 féle blőd baki és vissza kéne hívni egy nagyobb terméksorozatot? Hardver nélkül marad a piac mert kizsidóztuk (ha sérti a zsidókat akkor kiskótoztuk ha valaki skót zsidó az meg szálljon le a szomszédja netjéről és fizessen elő magának akkor tárgyalunk) pontosan mennyit kell gyártani és üresek a raktárak? Tudom tudom Kanban gyártási módszertan van ezért nincs termék raktáron szóval a módszertan kitalálója a hibás.
    A jövő évi termék csúszni fog mert újra kell gyártani a fél palettát?
    Én már csak azt remélem hogy az informatikai boltok sorozatszám szerint felírták maguknak a bányászkártyákat és nem roskadnak bele gariztatásba. Így is drága minden nem hiányzik hogy a piac fele kihulljon. Felismerni egyszerű valaki nem Áfa mentesen vásárolt 10-200 kártyát "egyszerre". Azért az idézőjel mert ha Bányász Pálnak volt egy kis esze egyesével rendelgette a kártyákat hogy mindegyikről külön blokkot kapjon hogy el tudja adni őket később.

Új hozzászólás Aktív témák