Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz fatpingvin #2 üzenetére

    DeFi-ben már az exchange-et sem kontrollálják elvileg..
    Pojácák ezek mind. Kifehéredett körmökkel szorítják a széket, de az új technológiák már itt vannak..

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    Monero. Tor. Tails Linux.
    Oszt csô.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #06658560 #29 üzenetére

    Vannak azok a fajta emberek, akik megoldást keresnek problémákra, és azok, akiknek minden megoldásra van egy problémájuk.

    A világot az elôbbiek viszik elôre..

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz anulu #31 üzenetére

    Az, hogy crypto és az, hogy beszélgetünk a BTC-rôl, két totál külön dolog.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz t72killer #34 üzenetére

    Összenézted már az USD piaci kapitalizációját a bolygóra vetítve lakosság arányosan, majd ugyanezt kriptóra ? :U Bakker, egy induló techrôl beszélünk, az emberek 99%-ának fogalma sincs arról, mi ez, a döntéshozók is csak kamilláznak, kapkodnak összevissza, az influencerek és privát cégek dettó, ma ezt mondja, holnap azt..

    Persze, hogy nem látsz semmit. És ez normális, mint minden vadonatúj dolognál.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    [link] Ha erre ránézve nem húzná lámpavasra senki sem az illetékeseket, akkor nagy a baj.
    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #51 üzenetére

    Ez kérdés ? :U Nektek tényleg fasza minden, ahogy eddig a világ működött ? :Y
    Nincs kérdésem, elnézést, hogy felemeltem a szemhéjad csücskét.. :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dilikutya #53 üzenetére

    Én is úgy 150-ből élek kb. Kaja rezsi ruha benzin minden együtt.
    De nem ennyi a bevételem, csak most "erősen" gondolok a jövőmre is - amíg megtehetem.
    (Hangyát játszok hardcore-ban, voltam már tücsök, megszívtam).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz t72killer #62 üzenetére

    Pontosan az általad vázoltakkal van nekem is bajom.

    Hogy a kripto erre megoldás-e vagy sem, azt még sem én, sem más nem tudja felmérni érdemben, ilyen alacsony penetráció mellett. Még a gazdaságkutatók, közgazdászok, "nagyok" véleménye is megoszlik azzal kapcsolatban, hogy jó-e a hagyományos Keynes-i közgazdaságtan mentén "intézni" tovább a dolgainkat ( = mint eddig), vagy szükség lenne valami újra, másra. Lehet itt Lenint hozni (valaki ezt írta a pénz megszüntetésére reflektálva), meg az összes elbukott elődöt, akik ilyen-olyan-amolyan modellekkel próbáltak "jólétet" teremteni, de elődeink hibája és e téren történő bukása továbbra sem lehet maradéktalanul mérvadó abban, hogy szükség van valami ÚJRA. Hiszen a demokrácián kívül szinte a legtöbb modell tényleg bukta, a demokrácia (mint társadalmi berendezkedés) és a vele szorosan kézenfogva járó gazdasági berendezkedés (kapitalizmus) már jó ideje szarabb tüneteket mutat, mint a Római Birodalom, vagy bármelyik korábbi, az összeomlása előtt. Csak a demokrácia összeomlására még nem volt példa, de nem mondanám, hogy Szíria helyzete, a petrodollár mentésére indított olajmező-inváziók és usa-párti bábkormányok, világuralom és világrendőrség-szerep, elképesztő mértékű eladósodottság állami szinten (és még lehetne sorolni) marha jó képet fest erről a demokráciáról, mint olyanról, vagy a "civilizált" világról. A zöldülésről és a hozzá kapcsolt ordas kamukról nem is beszélve, és a szomorú az egészben, hogy komoly szakemberek agyát képes vagy a politika, vagy a személyes érdek, vagy mindkettő kombója kilúgozni és .. szóval .. ez a régi-új világrend. Az igazi új világrend meg majd miután a dollár összeomlott, infláció elszabadult, usákok megint kibunyózták magukat, eljön, és lesz egy kikiáltott "megmentő", aki rendet és békét hoz a galaxisba...

    Ismerjük. :U

    Messzire mentünk. Sry. De egy ennyire új technológiával kapcsolatban, mint a kriptovaluták, totál értelmetlen bármi értelmes következtetést is levonni, mert az olyan, mint a kristálygömb.. egy biztos: ha nem a bitcoin, akkor majd a másik. Vagy a harmadik. És ha nem ez a blokklánc, hanem egy másik, harmadik, akkor majd az.. hoz áttörést. Életünk minden iparágát és szektorát elérik a diszruptív technológiák, most (egy ideje) a pénzügyi szférán a sor, és ez így van jól.

    A kérdés, hogy mennyire békésen lesz ez az átmenet megélve, vagy mennyire fognak ölre menni egymással - emberek kicsiben, családok, cégek, kormányok, országok nagyban. Mert az, hogy engem valaki lef*ol, egy dolog, halálra nem érdekel, hogy ő tegnap este nem kefélt egy jót és most tele a zacsi, ez mind az ő dolga... de ha az usákok morciznak be, annak sosincs jó vége. Láttuk már párszor, és amióta ők a világ egyedüli nemzete, akik saját fajukat képesek voltak 2x is lenukizni, hááááát ... bocs, kösz, nem.

    Nagyon sehol sem jár még ez az egész kriptósdi. :N Menj be a Bosnyák téri piacra és kérdezd meg az eladót, hogy hány ADA 1kg paradicsom, mert vinnél egy keveset. Hol tart ez még attól, hogy ismert legyen egyáltalán, szélesebb körökben ? Felfogni sem tudják rengetegen, mai napig intelligens, értelmes kollégát kérdezek, hogy működik a blokklánc, mi is az a bánya ? akkor öööööö "valahogy úgy, hogy ..." WTF, és IT-s az illető. Akkor mikor fog a többi maradék 7.999999 milliárd odaérni.. ? :U

    Szóval a teljes kripto-zás és MFT-zés és mindenminden ami blockchain .. még ... ÓRIÁSI fejlődés előtt áll.

    Szvsz a végességét tekintve amit írsz, gazdasági modellt "fenyeget" (inkább feszeget), nem biztos, hogy a meglévőbe beleillik, egy másikba lehet. Amit már vagy megírtak, vagy még ne, nem tudom. Mindenesetre eddig amibe került nekem a fiat-os bankolás így az elmúlt évtizedek alatt, vagy amit kihozhattam volna belőle, ha magamnál tartom, nem pedig a bank forgatja helyettem és szúrja ki a szemem a semmivel, nos, nagyon szépet tudnék utazni a világ körül :U vagy mondjuk egy nagyon klassz térdprotézist kaphatnék érte 90 éves koromban. Vagy az unokámnak egyetemi taníttatás addigra, passz.

    No, ez messzire vitt, de hát mint minden, a kripto pláne nem egyszerű. Az pedig, hogy az emberek melyik oldalra állnak és mikor ébrednek, más dolog.. Érdemes úgy élni, hogy ésszel és okosan tartja megfelelő helyen az ember a pénzt, hogy abból lehetőleg az egyen, HA MÁR MUSZÁJ ENNIE (adó), aki értelmes dolgokra költi (a közösségre). De már naaaagyon messzire mentem, mi köze ennek az usákok politikájához hold my beer... :D

    Nem túlzás azt állítani, hogy a ma ismert világunk a FED rabszolgája. Ez nekem spec nem túl jó, bárhogy osztok-szorzok...

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #54625216 #60 üzenetére

    Képletesen. Politikus asszisztált Bretton Woods-hoz, NEM a nép kérése volt. Ideje lenne az emberiség megválasztottainak (politikus) a választóikat szolgálni, nem magukat és köreiket. Utóbbiból csak n+1-edik világégés, szennyezés, és lefele csúszás van. Hozhatnám Izlandot, de nem lóg a kezem a bilibe, értem. De azért elindulhatna az emberek fejében az agyalás "valami jobb" irányába, csak hát amíg le vannak kötve a mindennapi betevővel, meg este a show műsorokkal, internet álinfókkal és mindenféle egyébbel, erre már nem lesz idejük, a politikának meg - itt legalábbis, a szegény barakk régióban - generációk kellenek majd, hogy elérjenek a MAI Új-Zéland szintjére (és akkor hol lesznek az újzélandiak akkor).

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz t72killer #67 üzenetére

    Igen, a leganonimabb mindezek közül a FIAT dollár, papír alapon, bezsákolva szépen, ahogy illik, jelöletlen bankjegyekben. Annak nincs se digitális, se semmilyen lábnyoma.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák