Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rive #31 üzenetére

    Én semmiféle csúsztatást nem látok az előadásában. Ha én adtam volna elő, mondjuk konkrétan megneveztem volna az ADAC-t, mint német forrást, h tessék, a zöld németek szerint se kánaán az, amit lenyom a villanyverda-lobbi. Max az egyensúly kedvéért belevehette volna a helyi szennyezést, ami valós probléma, de éppen az volt a téma, hogy a helyi problémákat talán mégse a globális EGÉSZ kárára kéne megoldani, főleg nem úgy, hogy a globális probléma ezzel mégtovább nő.

    A szemétexport pont ugyanez a kaptafa, attól nem lesz öröm és bódottá', hogy a szép tisztáranyalt bajor kisváros mocska valamelyik maláj illegális lerakóból mosódik a tengerbe.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • D1Rect

    félisten

    válasz Rive #31 üzenetére

    Csak a német CO2 kibocsájtásnál nem veszik figyelembe, hogy az atomerőműveket nem azért állították le, mert környezetszennyező, hanem a kockázat miatt.

  • bambano

    titán

    válasz Rive #57 üzenetére

    az európai villamosenergia elosztó rendszereket összekapcsolták. tehát európának nagyjából egy darab elektromos hálózata van, azon belül számítódik a "belügy". vagyis ha (megtörtént eset) a németek leállítják a fosszilis erőműveiket, mert napelemmel termelik az áramot maguknak, és hirtelen jön egy napfogyatkozás, akkor egyszerre dől be az összes francia atomerőmű pakssal egyetemben meg az eu összes csúcserőműve.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rive #57 üzenetére

    Mivel úgy b.ták el, hogy ebbe egy sor "fejlődő" országot is belerántottak, ahová kiszervezték a szennyezést+így tettek szert piaci előnyre, ezért nem belügy.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • bambano

    titán

    válasz Rive #60 üzenetére

    de nincsenek kis mindennapi szemétkedések, pláne nincsenek olyanok, hogy kintről szemétkednének a németekkel. olyanok vannak, hogy mindenki igyekszik megtermelni a saját fogyasztását, vagy megfelelő, leszerződött behozatalból fedezni. ehhez képest előfordulhat, hogy egyes országokban több fogy, mint amennyit termelnek, ekkor kötelesek 20 percen belül megoldani a fedezetét. ez utóbbiban bénák a németek, tehát valójában a kontinensnek kellene védekeznie a németek hülyeségei ellen.
    senki nem mer szórakozni 500 millió ember áramával.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rive #106 üzenetére

    "Nos: nem egészen. A napelem hasznos része lehet egy CO2-kímélő VER-nek": de, teljesen.
    a napelemek termelése pont akkor áll le, amikor kezdődik az esti csúcs. tehát ha nem tudod tárolni az energiát valami környezetkímélő módon, akkor nem kell leszabályoznod a napelemeket, mert a napfény hiánya miatt automatikusan kikapcsolnak.

    a napelem olyan kapacitások kielégítésére jó, amelyeknél nem okoz gondot, ha mégse. jelenleg egy felhasználását tudnám elképzelni, ami nem teljesen marhaság: a klímákat lehet, hogy érdemes lenne napelemről hajtani. ezt még nem mértem meg, minden más felhasználási mód vétek a környezet ellen.

    illetve az evidens felhasználás, de erről ne is beszéljünk: a szigetrendszer, amikor más lehetőség nincs. erről azért ne beszéljünk, mert ha nincs más, akkor az van, ami lehetséges.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rive #114 üzenetére

    nomost: néztél ki ma az ablakon? nálatok sütött a nap? mert nálunk nem. tehát a komplett napelemes hóbelevanc, ami itt van a környéken, nullát ért és a backupként üzemelő fosszilisek tolták a kulombot a delejbe. ha ezt se érted, hogy miért nem jó a napelem, akkor sajnálom.

    más.
    nemrég kellett írnom egy szakdolgozatot. sikerült hozzáférnem egy napelemes erőműhöz. 11 hónapon át 5 percenkénti méréssel lementettem az erőmű minden adatát. Szerencsére egy olyan erőműről van szó, amiben volt meteorológiai állomás, így a környezeti adatokat is megfelelő pontossággal mérték és tudtam menteni.

    tehát nekem egy októbert leszámítva teljes évi adatom van saját mérésből. nem ilyenolyan lobbi összevissza hazudozott méréséből, hanem sajátból. ezekből én statisztikai módszerekkel levontam a következtetéseket, ami alapján kialakítottam a saját véleményemet. nem áll módomban elfogadni semmilyen más, ehhez képest megbízhatatlan forrásból származó adatot vagy véleményt. sajnálom, a hülyeségetek számomra kibicelés.

    más2.
    egy csomó sunnyboy gyártmányú inverter teljesítményadatai megtalálhatóak a gyártói weben publikusan. Például amikor utoljára néztem, az Alföld Szakképző tetejére pakolt cucc inverterének az adatai is letölthetőek voltak. Tehát te is meg tudod csinálni azt, hogy megszerzed a nyers adatokat, és saját szád íze szerint kielemzed, majd ebből kialakítod a saját véleményedet. Meglepetésként érne, ha ezen az úton végigmenve más véleményre jutnál, mint én.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rive #131 üzenetére

    oké, te sértegetsz, én meg jó leszek hozzád, és kinevezlek az mvm beszerzésért felelős vezérének.
    tehát egy kis időre játsszunk el a gondolattal, hogy te vagy a villamosenergia hálózat korlátlan ura.

    MA meg kell rendelned a január 20-i termelést az erőművektől. Mennyit rendelsz?
    értem én, azt magyarázod, hogy szerinted meg kell rendelni a rendelés=fogyasztás-atomzsinóráram-napelemek-szélerőművek képlettel kiszámolható mennyiséget.

    nézzünk a mélyére. a fogyasztást egész pontosan lehet becsülni, mert ha a hosszú évek statisztikáját nyakon öntöd a trenddel, akkor egész pontosan tudni lehet, hogy mennyi lesz a fogyasztás (viccet félretéve, ez az állítás akkor is igaz, ha komolyan beszélünk). azt is lehet tudni, hogy az atomerőművek mennyi zsinóráramot fognak termelni, mert paks1 mindig padlógázon megy, amennyire méretezve van, annyi kijön belőle. ez eddig frankó.

    na de mennyit fognak termelni a napelemek? meg a szélerőművek? most, egy hónappal előtte tudnod kell pontosan, hogy ez a két érték mennyi a képletben, mert ennek hiányában a műveleteket nem tudod elvégezni, és nem lesz eredmény. tehát ma van december 23-a, ződhajnal fél hét, mondjuk ma 16 óráig mondd meg, hogy mennyi áramot fognak termelni a napelemek meg a szélerőművek. ha ezt a két számot meg tudod mondani, akkor elhiszem neked, hogy a képletben szereplő másik kettőt is meg tudod mondani, illetve azt is, hogy tudsz kivonni excellel. Megkapod a rendelést, mehet a megrendelés január 20-ra.

    oszt ha nem annyit termelnek? ha nem fog sütni a nap egy hónap múlva annyit, mint amennyit hittél, akkor két eset van:
    - kicsit tévedtél, nem nagyot, akkor nyomnak egy kövér gázt a gázerőműveknek és ugyan rohadt drágán, de megúszod, hogy felboruljon a komplett európai villamoshálózat
    - nagyot tévedtél, akkor elszáll az európai hálózat, lefekszik a koszinuszfí meg a herc, neked meg porzósra rúgják a segged.

    ha arra tippeltél, hogy nem fog sütni a nap, akkor berendelsz egy nagy adag fosszilis erőművi kapacitást, ami jelen esetben szén lesz. azt mondod ma, december 23-án a mátrai szénerőműnek, hogy január 20-án délben pörögjenek 200 megawatton a turbinák. ők berendelik a szenet, hajnalban megdübbentik a kazánokat, mint állat, délre pörögni fognak a gőzturbinák. és ha a nap kisüt, akkor megint elszáll az európai hálózat, mert lesz benne egy brutális túltermelési kapacitás, amitől a herc biztosan elszáll. mint az közismert, a hőerőművek szabályozási ideje túl nagy ahhoz, hogy percek alatt lekapcsolhasd őket.

    fentiek alapján visszatérve a kis személyes vitánkra: valójában nem az a problémánk, hogy én nem tudom értelmezni, amit írtál, hanem az, hogy neked fogalmad sincs, miről beszéltél, én el tudtam olvasni, amit írtál és látom rajta, hogy marhaság. te meg egy hajszállal se vagy jobb, mint a sötétzöldek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rive #134 üzenetére

    sokkal könnyebb életed lenne, ha elfogadnád, hogy a vitapartnered nem hülye, képes értelmezni azt, amit írtál, csak nem ért vele egyet.

    én meg nem vonom vissza, amit mondtam: a napelem semmire nem jó mindaddig, amíg nem tudjuk hosszú távon tárolni az energiát. majd ha költséghatékonyan tudjuk tárolni a villanyt egy ország fogyasztásának méretében olyan időtávlatra, amennyi időbe kerül felpörgetni egy atomerőművet, akkor lesz értelme. addig egy környezetszennyező pazarlás.

    de érdekel, hogy a hsz-ben, amire válaszoltál, leírtakat hogyan válaszolod meg, ami nem személyeskedés.

    még egy jótanács: sokkal könnyebb életed lenne, ha nem foglalkoznál azzal, hogy nekem vagy másnak mitől lesz könnyebb élete *szerinted*.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rive #139 üzenetére

    értem, tehát azért nem válaszolsz a #133-ban feltett hipotetikus kérdésre, mert ismered a pv időjárásfüggését, tehát pontosan tudod, hogy be kellene ismerned a tévedésedet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák