Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz Cyberpunk #70 üzenetére

    Ahhoz az SLS nem elég komoly...
    Komolytalan, hogy meglévő STS hardver felhasználásával, vagy az ott kidolgozott know-how továbbvitelével, illetve más, szintén meglévő dolgok (pl. RL10) felhasználásával, mindenféle valódi újítás nélkül többX10Mrd fejlesztési költség várható. Némely forrás 35Mrd, mások 41Mrd összeget jósolnak 2025-ig. Ez az összeg nem tartalmazza a komolyabb küldetésekhez szükséges, SLS Block 2 már valódi fejlesztéseit, a véges számú Shuttle hardverek elfogyása utáni időszak költségeit (RS-25E talán belefér, az F már nem, az Advanced Booster és az újabb felső fokozatok sem).

    Az Orion fejlesztése az első személyzetes repülésre (2023) várhatóan 20,4Mrd-ba kerül.

    - Az egész Gateway téma, aminek a kiszolgálását tervezik vele, a koncepció kidolgozottságában és a financiális háttér "láthatóságában" még azon a szinten sem áll, mint Musk BFR rakétája.
    - Annyira drága (nagyrészt indokolatlanul!), hogy a politikai széljárások bármilyen változásakor az egészet lefújhatják. Az USA-nak nemhogy mindenféle gazdasági válságot el kellene kerülnie a következő 10 évben, de még inkább valami gazdasági csodára is szükség lenne, hogy ez a programot végig, töretlenül finanszírozzák a mindenkori kormányok. (a már meglévő ISS is nagy kihívás...)
    - Hamarosan teljes mértékben pótolható lesz, piaci alapon, nagyon-nagyon sokkal olcsóbban. Ne a maximális teherbírására, hanem a Gateway koncepcióra gondolj. Ha a hosszabb távú utakat az űrből indítanák, akkor kisebb részletekben is felvihetők az eszközök. (FH már van, New Glenn hamarosan lesz, BFR is épülget)

Új hozzászólás Aktív témák