Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz gtasystem #436 üzenetére

    nem ezt írtam.. a parasztokon kérsz számon olyasmit ami nem a dolguk
    De, most már az. A kommunizmusban nem volt az ő dolguk, mert akkor a tervhivatal dolga volt. Meg a feudális rendszerben sem volt dolguk. Most 2012-t írunk, piacgazdaság van, így sok egyéb dolog mellett ez is változott - most már a dolguk.
    A középkorban a parasztok írni-olvasni sem tanultak meg, mert nem ez volt a dolguk, a földet enélkül is tudták túrni. Nem is értem, miért költünk milliárdokat olyan úri huncutságokra, mint a közoktatás falun.

    nem ők végeztek közgázt (többnyire), és végül nem ők okoskodnak a médiában hogy mi lenne a nagy tuti..
    Nem, de az ő bőrükre megy a játszma. Az ő boldogulásuk függ tőle. Ezért tudniuk KELL. A boldogulásért, jólétért, biztos megélhetésért tennie kell az egyénnek. Nem jár alanyi jogon senkinek.

    csak tudod eddig is volt rá törvény mégis meglehetett kerülni..
    Akkor meg? Az is az EU hibája, hogy mi nem vagyunk képesek betartatni a saját törvényeinket?

    igen? ez érdekes amikor volt rá lehetőség mégsem sikerült még így se mint most..
    De, sikerült. 1990-2004 között a magyar gazdaság elindult elég meredeken felfele, az életszínvonal szintén.
    És sikerült más országoknak is. Mi elb*sztuk az utolsó 10 évet, más országok meg nem. Tanulni kéne tőlük, nem pedig bűnbakot keresni.

    akkor ezzel viszont elismered hogy a politikai közérthetőség szempontjából mindenképpen ez a mostani a jobb..ez is valami..
    A hazugság mindig közérthetőbb politikailag, mint az igazság.

    (#437) Huma
    Személyeskedni meg nem kéne. Nem vagyunk sem hülyék sem értelmi fogyatékosok.
    Nem ismerlek személyesen, így pusztán azon ostobaságok alapján tudlak megítélni, amiket ide írsz.

    (#439) Ati1979
    Igen mi nagyon elcsesztük. De már nemcsak a keleti blokk országai vannak bajban.
    Jelenleg Európában a kelet-nyugat tagolást felváltja az észak-dél. Akik most bajban vannak, azok az országok, amelyek ésszerűtlenül működtek/működnek. Például Magyarország.

    De miért is jó ez nekünk? Mennyi érdekérvényesítő képesség jut 1 magyat állampolgárra ezek alapján?
    Kevés, hiszen az EU-ban több, mint 500 millió ember él, ebből 490 millió nem magyar.

Új hozzászólás Aktív témák