Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    Nem látom, miben lenne jobb szolgáltatói oldalról a fizetési kérelem a csoportos beszedésnél. Egyszer leokéztam, mindig automatikusan vonják, nincs probléma, ha jön a számláról az email, vagy maga a számla emailben, csekkolom az összeget, ha stimmel, semmit nem kell csinálnom, csak akkor kell közbelépnem, ha baromság van a számlán.
    A fizetési kérelem ennek pont ellentettje, minden egyes számlát egyesével le kéne okoznom, hogy mehet. Hát okézza egyesével akinek hét anyja van, másrészt fixen el lesz felejtve. Nem mellesleg, nem tudom, hogy a csoportos beszedésit hogyan árazzák, de a bankom szerény 50 forintot kívánna legombolni rólam egy teljesült fizetési kérelemért, ami viccnek jó, de ők komolyan is gondolták (emlékszünk a bevezetéskori példára, hogy elmegyünk nyolcan sörözni, én kifizetem kártyával az egészet, aztán egy másodlagos azonosítóra (telszám, mailcím) küldött fizetési kérelemmel szétdobnom a számlaösszeget a cimbik között és mennyire XXl. századi királygyerekek vagyunk, no, ez a művelet akor így 350 forintba lenne es akkor a cimbik oldalán meg jönne az utalási díj, az át nem terhelt tranzakciós adó, fejenként egy sms pittyenés 20 forintért -mai napig értetlenül állok az előtt, hogyha online a telefonom, és a bank tud kommunikálni vele, akkor egy push üzenet helyett miért sms-t kapok- és akkor így tokkvonó kerestek a bankok ezen az egészén vagy egy ezrest. Hát, kösz, de nem.

  • asdf_

    veterán

    válasz #93448704 #10 üzenetére

    Ja, szerintem is, tekintve, hogy jövőre kötelező kb. majdnem mindenkinek elektronikus fizetési módot biztosítani, ahol minimális a kp-s vevő, vagy nem fér bele a POS terminál horror százaléka és ezen felüli további költsége, ott az lesz, hogy a számlázóprogram dob egy QR kódot a képernyőre, oszt a vevő beolvassa és elutalja a zsetont (a saját költségén) és ezzel ki van váltva a bankkártyás szórakozás.

Új hozzászólás Aktív témák