Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    Rendkívül kedves, hogy ismét a for profit szférában tevékenykedők, vállalkozók szívnak. Lassan élhetetlen ez az egész. ilyen l*fasz ide, olyan oda, bírság itt, büntetés ott, lehúzás amott...Mindezt főként azoknak, akik saját tőkét kockáztatnak egy vállalkozásban. Eközben "kis marika" 4 elemit végzett vérnyugdíjas és/vagy szociális munkakerülő, kényelmesen nézi a TV-t, főzöget, és él mint Marci hevesen...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #22 üzenetére

    Ez világos, csak eddig sem értettem, hogy ez mit szűr ki és hogyan? Aki nem ad számlát vagy feketézik, az fel sem fog tölteni semmit, mivel nem lesz mit...Biztos én nem értek valamit, nem vagyok jártas az "okos" megoldásokban, mert vagyok olyan b*rom, hogy mindent legálisan csinálok (a tapasztalat azt mutatja, nem én járok jól...na mindegy).
    Viszont kitűnően büntethető lesz a user, ha nincs pl. netkapcsolat valami miatt és nem tud adatot szolgáltatni azonnal. Egy NAV-nál az nem szempont, hogy igazolni tudsz valamit. A saját állásfoglalásukat nem fogadják el. Egy vicc az egész. Hidd el, ha ügyed van velük, borítékolható, hogy kinek lesz igaza, függetlenül nagyjából bármitől...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz UnA #33 üzenetére

    Természetesen az 500k+ számlák esetére céloztam. Ami a mai világban nem egy nagy összeg egy vállalkozás életében. Kis micro Bt., aki mondjuk IT területen szolgáltat, sinám számláz ekkora összegeket szoftverfejlesztésért, grafikai munkákért, stb. Az 1 nap pedig rettentő nagy probléma akkor, ha bármi gond adódik! Nem csak a netkapcsolattal lehet probléma, hanem a számlázó hardverrel, vagy a számítógépekkel is. Kb. ezer oka lehet annak, ami miatt majd megint csak egy plusz idegeskedés lesz ebből annak, aki egyébkétn dolgozni akar. Azt meg borítékolom, hogy a NAV-nál hiába hivatkozol akármire. Büntetnek akkor is, ha kérdezel. Ezzel szemben a NAV vezetőjét kitiltják az USA-ból korrupciós vádakkal. És akkor csodálkoznak, hogy aki logisztikailag nincs ide kötve, az kitelepíti a cégét máshova. Én is fontolgatom egy ideje, lehet túl kéne lépni az elmélkedésen és a tettek mezejére lépni mert ami itt megy....

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz RudY #39 üzenetére

    Elhiszem neked, de ez sajnos nem minden területen van így...Az én környezetemben a NAV több esetben szándékosan, direkt kib*szásból húzott meg cégeket. Egy üzlettfelemnél meg a saját állásfoglalásukat nem fogadta el a revizor, és milliós tételre büntették őket -csődbe is mentek-. Pedig semmi sumák nem volt, mindössze annyi történt, hogy egy kissé bonyolultabb értékesítési helyzet miatt kérdéses volt az ügylet számviteli oldalon, ezért a cég hivatalos állásfoglalást kért tőlük, éppen azért, hogy a szabályoknak megfelelően csinálhassák a könyvelést. 60 napig ültek rajta, majd megjött a válasz, de a végére már akkor oda volt írva, hogy ez csak tájékoztató, jogi felelősséget az állásfoglalásért nem vállalnak. Mégis, hogy a fenébe lehet így dolgozni? Ha a legfőbb szerv sem képes egy épkézláb jogi állásfoglalásra, akkor ki?

    inkább több számlát állít ki (termékforgalmazásról van szó nem szolgáltatásról), hogy így kikerülje a 100-as ÁFA limitet

    Az nem lesz túl jó ötlet! Nekem már most felhívta a könyvelő a figyelmemet arra, hogy ez még csak véletlenül se forduljon meg a fejemben, mert bár konkrétan törvénybe nem ütközik, de a NAV tehet olyan megállapítást, hogy a szétbontás mögött szándékosság van, ami komoly büntetési tételt vonz maga után. Persze lehet vitatni a NAV megállapításait, csak nem érdemes. Konkrétan alig látni ügyet, ahol nem a NAV nyer. Jogállam (maximum jog.álom)....

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák