Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz nyunyu #18 üzenetére

    ezt mondtam én is

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz nyunyu #64 üzenetére

    De vonatkozik, viszont annyira alacsony a fogyasztásuk, hogy bőven átmennek a tervezeten. Viszont az a tervezet úgyis módosulni fog, már letették a javaslataikat a gyártók. Illetve az AMD előállt egy alternatív megközelítéssel, mivel a jövőben a fejlesztők inkább számoltatni fogják a tartalom (geometria és textúra) egy részét, minthogy előre elkészítsék azokat. Inkább azt javasolják, hogy egy kijelölt tesztben mért gyakorlati számítási teljesítmény alapján legyenek meghúzva a vonalak. Ezzel viszont úgy tudom, hogy más nem ért egyet, szóval erről lesz vita bőven. Sajnos itt előjön a minden szentnek maga felé húz a keze effektus. A GCN számítási hatékonyságát ismerve nem véletlenül javasolja ezt az AMD, ugyanakkor abban igazuk van, hogy az ALU powerre és a compute hatékonyságra való igény fog jelentősen nőni és nem a memória-sávszélesség játssza majd a kulcsszerepet. Eleve az egész működés túl bonyolult ahhoz, hogy a memóriabusz és a memória-sávszélesség döntő szerephez jusson egy fogyasztási szabályozásban.

    Mindenki küzd ezekkel a szabályozásokkal. Nem csak az NV-nek jelent problémát. Viszont leülnek tárgyalni, így nem hiszem, hogy bárkinek gondja lesz az új tervezetekkel. Ha baj van, azt most kell megvitatni, amíg lehet módosítani.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák