Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MCGaiwer #51 üzenetére

    "Aki nem rendelkezik a "barát" azonosításhoz megfelelő kóddal, ellenség "

    mondj egyet ami nem másolható, zsákmányolható. spec festék a ruhán? lekophat, elkoszolódhat, leszedhetik egy halottról. chip? a leolvasás távolsága a lőtávnál nagyobb kéne legyen, szintén másolható, lopható. én nem igazán tudok olyat ami biztonsággal ellátná ezt a feladatot.

    " civil ne legyen harci területen. valószínűsítem nem sűrűn lakott nagyvárosi ostromkor vetnék be ezeket."

    pedig a jelenlegi harci területek mindegyike ilyen. nincsenek már nyílt harcok. nézz körbe a világban. mindenhol városokban megy a "buli" gerilla csoportok ellen. pont az ilyen helyzeteknél lenne jó ha nem a katonát kellene kiküldeni több ezer dolláros felszereléssel egy 100k-s hummerben, hogy egy 20 dollárból összetákolt aknával az egészet kinullázzák.

    én ott tudnám elképzelni ahol pl tudják hogy y egy épületben tartózkodik, állig felfegyverzett katonákkal körbevéve, némi civillel, és beengedik őket. mivel a civileket is ki fogja lőni, és a lövöldözésre akár a célszemély kereket is oldhat, ezért írtam hogy pl oda egy irányított rakéta bőven megfelelő volt eddig is. pont ugyanannyi áldozat mellett meglepetésszerű támadás, nem menekül el senki, mondjuk bizonyítékokat és információkat is eltemet a törmelék az tény.

    semmi bajom ezzel, csak nem látom hogy a jelenlegi harcokba ezeket hol tudnák bevetni, főleg hogy nem egy cirkálóról indítják őket hanem ki kell valahogy vinni a közelbe, beüzemelni, aztán összeszedni, ha meghibásodik akkor a meg kompromitálódhat a technológia, hiába védik le az sw-t ami titkosítva van az feltörhető. idő és főleg pénz kérdése. mint látjuk mindkettőből akad a nagyhatalmaknak elég. :R

Új hozzászólás Aktív témák