Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    Na jó, de ha egy gépen olyan állományok voltak, amelyek személyes adatot tartalmazhattak - a minősített szintű dokumentumokról nem is beszélve, korlátozott terjesztésű, bizalmas, titkos, szigorúan titkos - akkor rányomom az Active KillDisk progi minimum Department of Defense szintű törlését, ami tizenhétszer írja tele egymás után egyesekkel és nullákkal, mielőtt kiadnám a kezemből a selejtezendő gépet!

    Kevin Mitnick említette a social engineeringnek azt a szintjét, hogy a kukát is átkutatta, mert abból is nyert információt. Az államigazgatásban használt régi gép vinyóján próbaképp egy adatvisszaállítást csinálni kábé ugyanez.

    Az a baj, hogy ha egy cégnél nincs konkrét felelőse ennek a témának, akkor elsikkad a felelősség. A gép használója gépcserekor nem fogja gyalulni a vinyóját, mert ő használja, nem pedig üzemelteti. De amikor selejtezik, akkor a gép volt használója nem veszi a fáradtságot, hogy odaszóljon Roynak és Mossnak, hogy ezen a gépen érzékeny adatok voltak, gyaluljátok - mert mi köze a hülye IT-nak ahoz, hogy én mit csináltam a gépen? Így kit szankcionálsz? A használó mossa a kezeit, ő nem üzemeltet. Az IT-s pedig, ha meg is tudta volna csinálni a törlést, nem tudta, hogy gyalulni köllött volna, mert nem szóltak neki erről.

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz vjozsef #16 üzenetére

    Nekem az igazgató bácsi simán beleiratta a hat és fél oldalas munkaköri leírásomba ezt a feladatot is. (Más kérdés, hogy én nem az állami szférában nyomom, én legalább meg vagyok fizetve.)

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák