Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    Kedves barátom épp egy nappal(múlt hét pénteken, tehát valójában 3, csak én a hétvégét nem számoltam bele) a hiszti kitörése előtt vett egy GTX 970-et, kicsit elszontyolodott hétfőn, mikor olvasta az erről szóló híreket. De azért megtartotta a kártyát, pedig elállhatott volna, ugye valami két hét van erre. Annyi történt, hogy felhívott azzal a kérdésasel, hogy: „most akkor mi van, hibásak ezek a kártyák?” Igazából akkor én sem tudtam mi van, csak hiszti, vagy tényleg valós dologról van szó, ezért kitaláltuk, hogy csináljunk egy tesztdélutánt. Na ezt megtettük tegnap délután/este. És arra jutottunk, hogy semmire :DDD, azaz az ő „3.5” gigás GTX 970 OC kártyája kb. az én 4 gigás R9 290 OC-mel van pariban(átvittem hozzá az én videokártyámat, hogy az ő procijával/ramjával/alaplapjával legyen lemérve mindkét kártya), illetve nem tudtunk olyan körülményeket szimulálni(szándékosan nem is akartunk), amikor belassult volna a 970, legalább is vRAM elfogyás miatt. Szóval véleményem szerint, FHD felbontásban nem lesz neki gondja a 970-el, persze csak pár játékkal, illetve tesztprogrammal teszteltünk, szóval ettől még előfordulhat ilyen belassulás, nála is. Igazából igyekeztünk úgy csinálni, mintha nem is tudnánk erről az egész dologról, és csak arra volnánk kíváncsiak, hogy az ő gépében, az ő játékaival, az ő elvárásaival melyik kártya muzsikál jobban, azaz melyikkel járna(járt volna) jobban. Ebben kicsit mellényúlt, legalább is én kicsit úgy érzem, hiszen a két kártya hajszálra ugyan azt produkálta, de a GTX 970 cirka húsz ronggyal drágább(márkától, típustól függően lehet akár még egy tízessel is több, de kevesebb is), viszont sokkal kevesebbet fogyaszt, bár mint játékos ez őt pont nem érdekli, mondjuk engem sem.
    Száz szónak is egy a vége, én mint aki inkább az AMD felé húz, azt kell mondjam jó kis kártya a GTX 970, de sajnos drágább mint az R9 290, és ugye most már tudjuk, hogy bizonyos körülmények között belassulhat(a hírekből, nálunk nem csinálta), viszont kevesebbet fogyaszt, így pl. könnyebb hűteni, stb. Pálcát nem akarok(nagyon :D) törni, de ha most kéne videokártyát vennem, akkor én most is a 290-et, vagy ha az árat veszem figyelembe akkor 290X-et vennék. De őszinte leszek, amikor kijött a GTX 970, magamban azért lejátszottam, hogy „ha most kéne döntenem, akkor lehet, hogy a GTX 970-et választanám, még ha drágább is”, de most hétfő óta némileg más a véleményem, és csak is kizárólag az NVIDIA hülyesége(sumákolása, vagy mitom én minek kéne hívni ezt, ráadásul nem is az első eset) miatt változott meg, maga a kártya az pont olyan mint három hónappal ezelőtt volt.
    Egyébként van GTX-es gépem, szóval azért nem vagyok én AMD fanboy, de ettől függetlenül is igyekeztem az egyéni preferenciámhoz mérten a lehető legobjektíven vizsgálni a kérdést, igaz nem könnyű, de talán azért sikerült.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák