Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    Nem nagyon fogok finomkodni.
    Én szóltam...
    Az mindenesetre nyilvánvaló, hogy egyesek nagyon sok pénzt kaphatnak, hogy ilyen szinten nyomják full-kreténben a szerecsenmosdatást. Vagy nagyon-nagyon korlátoltak.
    Először is, akik hangot adnak az ellenérzésüknek az új törvény kapcsán, azok általában nem azt kifogásolják, hogy a KATA módosításra kerül. Az a fő probléma, hogy már egyáltalán felmerülhetett bármelyik baromarcúban az az ötlet, hogy adózási év közben, adózási szempontból egyik pillanatról a másikra változtatnak alapvető adózási környezeten. Nem mondhatnám, hogy az épelméjűség akárcsak pixelnyi jelét is mutatnák a "honatyák". Természetesen mindenki tudja, hogy ezek a hulladékok ha törvényt sértenek, és erre valaki felhívja a figyelmet (mert annyi eszük nincs, hogy tudják mit csinálnak) visszamenőleg módosítják a törvényt. De átmenet nélkül szétbarmolni a gazdasági környezetet? Pontosan mit akarnak elérni? Nagyobb adóbevétel - most garantálom írásban -, hogy nem lesz. Még a fidesz seggében sarokig merülő Parragh szerint is erősen túltolták a kretént.
    Másrészt ha valaki egy kicsit is tisztában van a napi körülményekkel az tudhatja, hogy az egyszerűsített adózási formák vonzereje (a működési költségek utóbbi hónapokban látott irgalmatlan emelkedései miatt) egyre kevésbé vonzó. A KATA konkrétan mellékjövedelem fehérítésére maradt (volna) lassan alkalmas. Na ezt most egy olyan fideszesen vagány laza mozdulattal húzták le a slozin. Minek ide fehérített jövedelem! Csesszék már szét az egészet!
    Nem gyanús, hogy senki nem azzal jön: hüpp-hüpp csökken a bevétel!? A valóság az, hogy ami mindenképpen számlás történet és eddig KATA-s volt de már nem az most kb. a duplájára fog emelkedni. Akinek megérte volna KATA-s maradni, annál csak csak a másfélszeresében lenne. Ami pedig költség-racionalizált történet lesz azt még a NAV-osok is fű alatt fogják intézni, olyan árak jönnek! Pofozgassuk még az inflációt felfelé mert miért is ne, ugye? Ha már csökkenteni dillettánsok, akkor emelnek rajta! Miért is? Hátha átfordul az a 255 hirtelen 0-ba?
    Adókerülés a probléma? Aki eddig csinálta ez után is fogja, csak máshogyan. A KATA előtt is volt okosba, nem gyanús? A KATA-t pont a fehérítés miatt hozták létre.
    Köszönjük Emesék! Ismét sikerült bizonyítani mennyit is értek! Mindig lehet lejjebb, ugyi? Pont mint az "ellenzék"...

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz radio11 #157 üzenetére

    Bezony! És most majd nem fogsz találni senkit, aki ugyanezt 500k alatt megcsinálja. Ugye milyen jó neked?

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz D1Rect #172 üzenetére

    Pont ahogy mondod. Láthatod: a fidesznek elég adót emelni ha az inflácói miatti bevételkiesést akarják pótolni. Na ki fizeti az adót? Többségében a nem fideszesek. Mert a választások mi? Na melyik napsütötte, kettős állampolgárságú fidesz-szavazó fizet magyarországon adót aki a fideszre voksolt? Még az erősen ferdített és elcsalt választások szerint is többen szavaztak a fidesz ellen mint rájuk ebben az országban.
    Mégis kit kell szidni ha nem a fideszt? A Sorost, ugyi?

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    Sokan nem akarják (vagy nem tudják) megérteni, amit pedig elég egyértelműen leírt nem egy ember. Egyrészt az az 5% adózás az egy kapitális marhaság. Nyilván lehet olyan speciális eset, amikor ezt így meg tudja csinálni a delikvens. Hány ilyen ember legyen az országban? Néhány száz? Néhány ezer? Csak a számok kedvéért legyen tízezer (szvsz száz ember sincs a gyakorlati okok miatt). Szóval tízezer ember miatt kiesik fejenként mondjuk 4 milla adóbevétel. Az évi 40 milliárd forint. Szóval 40 milliárd forintért szétcseszik 450 ezer ember legális bevétele után az adózást. Tegyük fel, "csak" 300 ezer ember megy át fekete/szürke zónába, vagy adja fel egyszerűen. Tegyük fel, mindannyian rendelkeznek főállással, így alsó hangon évi 75 milliárd forint KATA bevételtől esik el az állam. Ezzel a rendkívül leegyszerűsített számítással nyilvánvalóan összehasonlíthatatlanul nagyobb munkát végeztem hatástanulmány tekintetében mint ezek a szellemi rokkantak.
    Ráadásul egyik pillanatról a másikra, év közben vezetik be. Azok akik projektrendszerben dolgoznak (a sajtó jellemzően a művészeket/előadókat jelöli meg ezzel, de pl. minden kivitelezéssel - akár építészeti, akár gépészeti - kapcsolatos mérnöki munka is ide tartozik) kivételes esetben tudják csak érvényesíteni a durván megnövekedett költségeiket. Tehát egész szakmáknál durván megbillennek a féléves pénzügyi tervek. Egy amúgy kiugróan magas infláció és rossz gazdasági környezet mellett. És pontosan miért is? Mert néhány hígagyú úgy gondolta, hogy hamar-hamar csesszünk ki az egész országgal? Tévedés ne essék: ez a baromkodás egy széleskörűen árfelhajtó intézkedés, amely az infláció gerjesztő hatásai miatt mindenkit hátrányosan érint aki munkából él. Azokat is akik azért örömködnek, hogy megdöglik a szomszéd tehene. Majd ha a kerítés szélén fog bűzölögni a rothadó tetem, akkor is ilyen jó lesz? Ja, bocs. " Hát honnét lehetett volna előre látni, hogy ez lesz belőle?"

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Lacc #221 üzenetére

    Az 5% csak a lehetőségeket kimaxolva lehet ideális esetben. Azonban ehhez egy sor feltételnek kell teljesülnie. Vannak ügyeskedők akik meg tudják tenni, de ez azért nem olyan sok. Egyrészt akik ki tudnák használni azok ennél jóval nagyobb összegekkel bűvészkednek. A nagy többség pedig csak álmodozhat róla, hogy kimaxolják. Ahogy leírták már, sokan: az mindent elmond, hogy semmilyen adatot nem adnak ki ezzel kapcsolatban, pedig a NAV-nál minden statisztika rendelkezésre áll.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz D1Rect #225 üzenetére

    Na ja. Ömlik befelé a léken a víz a hajóba, ezért jó fideszes módszerrel vágnak egy másik lyukat átellenben, hogy azon majd folyjon ki. És gyorsan törvényt is hoznak rá, hogy a víznek ottan ki kell folynia. És ha nem úgy lesz, majd jól megostorozzák amiért olyan engedetlen. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz nyunyu #285 üzenetére

    Valószínűleg jó helyen tapogatózol, hogyan gondolkoznak ezek az elmeroggyantak. Megnézték a statisztikai adatokat. SzJA bevétel nő, TB bevétel nő, KATA bevétel nem nő annyira. Az okok kit érdekelnek, kergessük át őket magasabb adózási sávba.
    Megnézték: Nahát, főleg a taxisok és a fodrászok fizetik a 40%-os büntetőadót, nosza őket hagyjuk meg! (A taxisok keveslik a 18 millát!) Mindenki más mehet a levesbe.
    Az a nyilvánvaló tény már nem világította be a mélységes sötétséget, hogy a KATA-sok jó része azért választotta ezt az adózást, mert egyébként nem érné meg nekik a gazdasági részvétel. Ezek most pillanatszerűen eltűnnek a rendszerből mert nem éri meg az ezzel járó anyagi és bürokratikus teher.
    A KATA bevétel tavaly 196 milliárd volt, tavalyelőtt 158 milliárd. Az EVA és KATA
    az elmúlt 10 évben évente 150-200 milliárd Ft bevételt adott, mert az egyszerűsített adózással ekkora fizetőképes réteget tudnak bevonni. Hiába akarják szétadóztatni ezt a réteget, mivel a pénznyomda nem náluk van.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz azbest #309 üzenetére

    "Talán már készítették elő a kata helyére."
    Semmi nem indokolja, hogy egyik pillanatról a másikra, adózási év közepén változtatnak a témában. Egyszerűen nincs ilyen józan ok. Ettől kezdve igen erős bizonyítékok kellenek, hogy automatikusan ne a szokásos fideszes idiotizmusnak legyen betudható a lépés.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Rolly #317 üzenetére

    Nyilván nagy a gebasz, ahogy az is nyilvánvaló, hogy a KATA szétcseszése semmilyen módon nem segít növelni a bevételeket. Lásd #260 hasonlatom. Te 6000 milliárdról beszélsz, a Fidesz 300 milliárdról, ami ha feltesszük a rózsaszín szemüveget akkor akár 40 milliárd is lehet. Én nullához konvergálót jósolok, mert semmi okot nem látok optimizmusra.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák