Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Több külföldi hírportál is lehozta ezeket az adatokat, nem értem az emberek miért nem akarják elhinni, hogy valós adatok. Egyébként teljesen in-line is van azokkal az általános trendekkel, amiket amúgy is tudtunk: Míg a mobileladások kb. ~8% az Apple-é addig a bevételek 60%-át ők viszik haza, amit jól példáz, hogy a lista élén 200-300 ezres telefonjaik álnak, amit egy ~50es Andoidos mobil követ...
    Amúgy vices hogy mindenki másba köt bele:
    "kizárt, hogy egy 300e-s telefon áljon az élen"
    "kizárt, hogy az olcsó A10 ennyire kelendő legyen"
    Egyébként én azon vágtam egy hátast, hogy a Motorola RAZR kapcsán rákerestem, hogy az eredeti V3-e a legtöbb példányszámban eladott mobil EVER és kiderül, hogy az a Nokia 1100, ami azért a 2003-as bejelntésekor már elég őskövület technológiának számított...
    Amúgy meg az XR titka amit előttem is írtak: aki tavaly Apple mobilt akart az iOS meg az ökoszisztéma miatt annak az XR és az i8 voltak a legmegfizethetőbb alternatívák, teljesen érthető, hogy elfoglalták az első 2 helyet. Ami engem meglepett, hogy 2,5 hónap alatt ilyen jól fogyott a 11, de mondjuk azt tudom hogy Karácsony/év eleje táján itthon is készlethiányos volt, sok esetben iCenter/iStyle a bizonyos szín/memória variánsokra több hetes szállítási idővel vett fel rendelést...

  • sohajda90

    tag

    válasz Noukoum #27 üzenetére

    Ezt a presztisezést igazán el lehetne felejteni már 2020-ban, egy ~250e Ft-os használati tárgy egyáltalán nem presztízs termék, már itthon sem, főleg mivel egy csomó forrásból 0 Ft önerővel elhozható.

    Nem értem, hogy a sok Android fan boy (mert ilyen is van, nem cask Apple) miért nem tudja megérteni, hogy a legtöbb Apple felhasználónak az ÖKOSZISZTÉMA a lényeg, és egy iOS-es készülék ezeknek az embereknek akkor is jobb less, ha "csak" 12 MP-es a kamerja és ha "csak" 828p-s a kijelzője, itt nem a specifikációs sheet számít.

    Nálam az Apple egyébként laptop szinten nyert egyszerűen MacBook >>> minden más: készülékház minősége, akkuidő, szoftvercsomag, támogatás. Emelett tablet szinten is iPAD >>>> más, így mivel megengedhetem magamnak (jelen pillanatban, szerencsére), hogy ebből az árszegmensből válaszak készüléket egyértelmű, hogy iPhone lesz a daily driver (van céges P30-am, azzal sincs bajom). Nem azért mert menő, hanem mert ez illik az ökoszisztémába, valamint nálam akkuidő & kamera minőség az ami még számít és január elején amikor új készüléket vettem a 11 Pro-nál ebben a két tartományban (együttesen) nem volt jobb alternatíva...

  • sohajda90

    tag

    válasz tybsen #47 üzenetére

    iCloud és AirDrop is nagyon hasznos tud lenni, de pl. a gyári appok közötti átmenet is: ha pl. hazafele munkából metrón egy cikket olvasok, itthon meg felpattintom a MacBook-ot és ugyanott tudom folgytatni az olvasást és ez visszafele is működik. Vagy pl. hogy az SMS-eimet is elolvashatom a laptopom, ami mondjuk akkor tud nagyon jól jönni ha netbankozom (én még SMS hietelesítést használok, nem álltam még át full mobil bankra) ilyenkor is tök hasznos, hogy nem kell felállnom a telóért hanem a hitelesítő kódokat megkapom a laptopra is, stb...
    sok kis kellemes apróság ami megkönnyíti az életet.

    De pl. az is tök hasznos hogyha több Apple készüléked van, akkor egyikről tudod lock-olni vagy unlockolni a másikat, ez is egy plusz security level...

  • sohajda90

    tag

    Ja és az hogy az ökoszisztéma keveseket érintene: hát ezt valaki magyarázza meg az amerikaiaknak, ahol mondjuk egy egyeti előadóban a jegyzető diákok 99%-a tuti MacBook-ot használ.

    De amúgy az úgymond "menőzés" is kb. az ökoszisztéma hozadéka: legtöbb filmes- zenestúdióban is MacBook-okon dolgoznak, ezért van a legtöbb recording artistnak is ilyen, és ezért választanak hozzá az ökoszisztéma miatt iPhone-t. Aztán meg a befolyásolható tinik, akiknél még játszhat ez az "iPhone-nal menőzés" cask azt látják Instán, hogy kedvenc énekesük meg kedvenc szinészük is iPhone-nal lövi a szelfit...

  • sohajda90

    tag

    De ökoszisztéma szinten például nekem olyan is volt, hogy céges útra mentem Amerikába és az volt a megállapodás a céggel hogy költséghatékonyság miatt nem a céges telefonomon aktiválják a roaming-ot, hanem majd kint veszek egy 1x használatos SIM-et ($40-50 dolláért korlátlan net és belföldi hívás). De már megérkezéskor megvolt a probléma: 1 órát késett a gép, a reptérről a szállásra meg a másfél órás menetidő miatt előre foglalt transzfer volt. Na már most megérkezéskor SEMMILYEN GSM szolgáltatásom nem volt (a sajátomon is diable-tem a roamingot, mert az említett $40-50 dollarral szemben a napi 1900 Ft, amiért a hazai csomagomat használhatnám kint is nem éri meg), de amint benyomtam a reptéri wifi hálózatot megkaptam a sofőrömtől kapott SMS-eket (amiket a megadott magyar számomra küldött) iMessage formájában, valamint FaceTime-mal fel is tudtam hívni… Ok, hogy létezik Viber meg WhatsApp meg minden iMessage alternatíva, de ezeket pl. kint elég kevesen használják pont az iMessage már alapjáraton az oprendszerbe integráltsága miatt...

    Na jó, tudom, hogy ez a kis sketch pont nem segít az argument-en, de erről a blue/green text bubble-ről mindig ez jut eszembe:
    https://www.youtube.com/watch?v=u5AD-UM114s

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák