Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz -Skylake- #4 üzenetére

    Maximálisan egyetértek. Az IOS -ről rögtön, az első ismerkedésnél tudtam, hogy nem az én világom. Az Android hiányosságai, és egyre zártabbá válása a használat közben derült ki. A Win -t nem akartam kipróbálni, de egy kötelező, céges teló kapcsán kénytelen vagyok ismerkedni vele. A Firefox bukása borítékolható volt, az Ubuntu elsikkadása viszont csalódásként ért. Még elvagyok az Androiddal, de nyitott vagyok egy új rendszer megismerésére, elfogadására.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz dajkopali #21 üzenetére

    Azért, mielőtt elneveznénk róla a Napot, nézzük meg, hogy mi is volt ez az általa elképzelt Android 2005 -ben! Az eredeti elképzelés, és kód nem érintőképernyős volt. Az első Androidos eszköz a Sooner volt. Ez az irány 2007 -ig tartotta magát. Akkor megjelent az iPhone, és az Android viharos gyorsasággal érintőképernyős lett. Arra persze már nem volt idő, hogy alapjaitól, megfelelően újraírják. Csak arra, hogy átkókányolják.

    t72killer:
    Nekem is régi álmom egy ilyen monitoros üzemmódra is alkalmas teló. Már az S2 -n is próbálkoztam vele, de a 800x480 nagyon karcsú volt hozzá. Mire a felbontás, és a többi hardverelem elérte a használható szintet, addigra megszűntették az MHL támogatást, és a Sony is abbahagyta a külön HDMI portos vonalat. Pedig, még az USB-C -nél is lenne lehetőség a HDMI kimenetre. A Chromecast, és az egyéb wireless módszerek jók egy médiaátvitelhez, de tartós, asztali módú OS használatra alkalmatlanok. Aránytalanul terhelik a hardvert, és az adatkommunikációt, a késésekről nem is beszélve. Remélem, lesz még vezetékes képátvitelre alkalmas teló. Most a Motokban bízom. Ezeken sztem adott a lehetőség. Megfelelő interfész, nyílt API -k, és megvásárolható fejlesztő eszköz. Projektort tartalmazó kiegészítő már van hozzá, tehát a rendszerkép kimenet kinyerhető az interfészről. Remélem, lesz hozzá HDMI portos kiegészítő is. OS oldalról nem látom az ügyet akkora problémának. Évek óta használok Androidot asztali környezetben. Most éppen MM alapú RemixOS -t, amin natívan működik a többablakos mód. Tudomásom szerint ezt a Nougat alapból támogatja, tehát alkalmas lehet az asztali üzemmódra. Nyilván nem fog kiváltani egy CAD, vagy videószerkesztő munkaállomást, de egy átlagfelhasználó elvárásainak sztem meg tudna felelni.

    [ Szerkesztve ]

  • #79335424

    törölt tag

    válasz t72killer #27 üzenetére

    Hogy érted azt, hogy "jön az USB-C"? A szabvány adott, az USB-C portos telók is már itt vannak, mint ahogy az adapter is. "Csak" a támogatás hiányzik a telókból. Legalábbis abból a kettőből, amiknél utánanéztem (SGS7, Moto Z Play).

    A Chromecast 2 től adott az AC -s átvitel. De, tudomásom szerint, AC átvitelre alkalmas Acces Pointot sem a Chromecast, sem az Androidos telók nem tudnak létrehozni. Vagyis, az AC átvitelhez, egy arra képes router is kell, amihez mindkét eszköz csatlakozik. A Wifis átvitel hatékonyságára maga a Google adta meg a választ azzal, hogy már a Chromecast 2 idejében kreáltak egy olyan tápot, amin keresztül a Chromecast vezetékkel is csatlakoztatható. A régebbi típusokhoz ez opcionálisan vásárolható, a Chromecast Ultra -hoz viszont már alapból ilyet adnak. Két dolgot nem sikerült kiderítenem róla. Milyen sávszélességre képes az adapter (10/100, vagy Gigabit)? Lehetséges -e közvetlen ethernet kapcsolat egy Chromecast, és más, ethernetet támogató Androidos eszköz között? Tabletek szoktak tudni ilyet, de úgy rémlik, hogy az Android szakmai topikban olvastam, hogy az SGS7 hálózati menüjében is szerepel az ETH opció.

    [ Szerkesztve ]

  • #79335424

    törölt tag

    válasz t72killer #29 üzenetére

    Idézet a linkedből:
    "Connect both the TV and the S7 to the same Wi-Fi network."
    De, azt nem részletezi, hogy milyen legyen az a hálózat. Az AC -s átvitel csak akkor lehetséges, ha a hálózat minden eleme támogatja. Tehát, ha a routered nem AC -s, akkor bukta. Persze, az S7 -en is lehet AP -t létesíteni, amihez csatlakozna a Chromecast, de én még nem találkoztam olyan Androidos eszközzel, ami hotspot -ként ne csak 2,4GHz -et tudna. Márpedig 5GHz -es háló nélkül nuku AC -s átvitel. Nem mintha az valami csoda dolog lenne. AC -s a telóm, és a routerem is, és az a tapasztalatom, hogy egy vezetékes kapcsolat ezerszer többet ér. Úgy tűnik, hogy a Google szerint is. De, tegyük fel, hogy létrejön az AC -s kapcsolat! Minden további adatátvitel ront rajta. Tehát, ha közben netezek a telón, akkor az is. Az meg pláne, ha közben valaki még Wifin felcsatlakozik a routerre. Ezért lenne érdemes kipróbálni a két eszköz közötti közvetlen, Ethernet átvitelt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák