Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz dajkopali #21 üzenetére

    Azért, mielőtt elneveznénk róla a Napot, nézzük meg, hogy mi is volt ez az általa elképzelt Android 2005 -ben! Az eredeti elképzelés, és kód nem érintőképernyős volt. Az első Androidos eszköz a Sooner volt. Ez az irány 2007 -ig tartotta magát. Akkor megjelent az iPhone, és az Android viharos gyorsasággal érintőképernyős lett. Arra persze már nem volt idő, hogy alapjaitól, megfelelően újraírják. Csak arra, hogy átkókányolják.

    t72killer:
    Nekem is régi álmom egy ilyen monitoros üzemmódra is alkalmas teló. Már az S2 -n is próbálkoztam vele, de a 800x480 nagyon karcsú volt hozzá. Mire a felbontás, és a többi hardverelem elérte a használható szintet, addigra megszűntették az MHL támogatást, és a Sony is abbahagyta a külön HDMI portos vonalat. Pedig, még az USB-C -nél is lenne lehetőség a HDMI kimenetre. A Chromecast, és az egyéb wireless módszerek jók egy médiaátvitelhez, de tartós, asztali módú OS használatra alkalmatlanok. Aránytalanul terhelik a hardvert, és az adatkommunikációt, a késésekről nem is beszélve. Remélem, lesz még vezetékes képátvitelre alkalmas teló. Most a Motokban bízom. Ezeken sztem adott a lehetőség. Megfelelő interfész, nyílt API -k, és megvásárolható fejlesztő eszköz. Projektort tartalmazó kiegészítő már van hozzá, tehát a rendszerkép kimenet kinyerhető az interfészről. Remélem, lesz hozzá HDMI portos kiegészítő is. OS oldalról nem látom az ügyet akkora problémának. Évek óta használok Androidot asztali környezetben. Most éppen MM alapú RemixOS -t, amin natívan működik a többablakos mód. Tudomásom szerint ezt a Nougat alapból támogatja, tehát alkalmas lehet az asztali üzemmódra. Nyilván nem fog kiváltani egy CAD, vagy videószerkesztő munkaállomást, de egy átlagfelhasználó elvárásainak sztem meg tudna felelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák