Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    "negyven fős csapatot irányítva – melynek tagjait az Apple-től és a Google-től toborozták össze" - miaszösz, vadkapitalistáéknál romlottak a munkakörülmények?

    Új platform (OS), új gép egy telített piacon? Esélytelen. 15éve, amikor a butatelefonok elkezdtek okosodni és mindenki rá volt cuppanva a témára, akkor lehetett indítan valamit, de most gigászok állóháborúja van. Amúgy pl a WP is egy jól összerakott, stabil rendszer lenne, prémium nokia telókkal, mégse tud teret nyerni. Itt szimplán a tömeghatás érvényesül, x millió készülék felett fejleszt rá a közösség akármit, ráadásképp a kicsiknél az apróbb hibákat is keményen, nagy ívben elkerüléssel bünteti a vásárló.

    Kb olyan ez, mint amikor egy kis linux disztró próbál felkapaszkodni. Viszont az ingyen teszi, ezek meg valszleg vastag pénzeket kérnek a bétatesztért.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #4 üzenetére

    Nem, nyilván nem ezek lesznek az utolsó platformok, de ha valaki ennyire egyértelműen a mostaniakból akar felépíteni valamit, az 100%, hogy abból nem lesz a "nagy utódrendszer". Mivel a két aktuális csapatból csábítottak, egyértelmű, hogy ezek a kétpólusú múltjukból fognak táplálkozni, sehol egy symbianos, wp-s emberke... Egy igazi, piachódító utódhoz új koncepció kell.

    Mindezek mellett a mobilteló önmagában már nem nagy szám. Kit érdekel ma már, hogy pl egy mikrosütőn milyen szoftver fut? A mobilok is eljutnak erre a szintre. Az apple-store-ok előtt sátorozókból ítélve még nem járunk itt, de ahogy a dotkom lufi is kidurrant, az alma - és vele a samsung, stb 600+$-os "prémium telók" kora is le fog járni. Ez egy használati tárgy adott célokra (kommunikáció, navigáció, office) - ezeket a jelenlegi eszközök tudják, nem látom be, hogy egy bizonyos fejlettségi szint után miért is költsön 3évente 5-600€/$-t a felhasználó egy telefonra. Viszont ha nem költ, az elég alaposan megvágja a fejlesztők bevételeit, a kicsiknek már nemigen jut morzsa - hacsak fel nem találják a teleportálós telefont...

    #5: majd az idő eldönti. Az apple mögött már akkor is állt egy fanatikus vásárlóréteg, így volt egy bázisuk a piacra lépéshez. +anno elég komoly hátszelet kaptak az amcsi oktatási intézményektől (szifon-only appok). Azt az álláspontom továbbra is tartom, hogy az okosteló ma már egy hajszárító/mikrosütő/fúrógép szintű használati eszköz, ami még a Marinéninek is van. 2007-ben, a szifon debütálásakor hány Marinéninek/Pistabácsinak volt okostelója?

    #7: x... Geek-ként még nekem "butatelóm" volt + elég sok vastagabb pénztárcájú+geek havernak detto. Anno luxusnak számított egy olyan mobilnet-kapcsolat, amin nem akadozott az email-olvasás és hasonló alapfeladatok. Ma hova lehetne továbblépni? Onlány streameljem az otthoni gépről a Krízis 25-öt? Minek?

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #8 üzenetére

    1/2. -> meglátjuk. Mindenesetre elég egyértelmű a szakiválogatás... Nem néztem névsort, nem tudom mennyire sikerült kihalászniuk a legfontosabb konstruktőröket - tartok tőle, hogy rájuk azért "vigyáz" a guglialma.

    "Ezzel meg ugy-ahogy egyetertek, csak azt nem ertem hogy jon ide." - úgy, hogy az áttöréshez pénz kell. Sok. Az meg akkor lesz, amikor a Marinéni eldobja a jelenlegi kütyüjét és hajlandó lesz az újdonságért 3havi nyugdíját kicsengetni.

    A note4-es választásod teljesen megértem, énis ~4év sgs2-zés után beruháztam egy s7e-be. Mindent tud, amit egy ilyen eszköztől elvárok. Mindent. A desktop mód még érdekes lenne megfelelő dokkolóeszközzel, de ez szimplán egy kisebb szoftver-update, illetve appok kérdése, nincs szükség semmilyen forradalomra.

    "en abszolut nem erzem azt, hogy tulzas lenne akar a 700USD, akar az evrol evre magasabb ar, ugyanis maga a keszulek is "egyre tobb mindent" fogal magaba. " - ez úgy pár éve szimplán erősebb és erősebb SoC-t jelent, semmi mást. Itt viszont ugyanúgy, ahogy PC-s CPU fronton falba fogunk szaladni, amit a szilícium állít nekünk. "Igenjó kompakt fényképezőm" meg van, sony rx100iv - 5x akkora szenzorfelülettel, mint amekkorával az s7e/szifon7 dolgozik, képminőségben mind2 mobillal felmossa a padlót. Mivel 1"-os szenzort +minőségi, fényerős optikát értelmes kinézetű mobilba sose fogsz belepaszírozni, ill a kvantumhatásfokot se nagyon fogod 100% fölé tornázni, ez a szegmens a fotóra-videóra igényesebb usereknek megmarad. Persze, Marinéni 1/2.3"-os szappantartóját kukázhatjuk.

    "Ez olyan mintha azt mondanad, hogy osszedolnek az autogyartok is, mert nem fognak az emberek orokke 20 millioert autot venni." - 20millás autót státusszimbólumnak veszi a vásárló. Egy mobilteló max a tinédzsereknél státusszimbólum.

    Komolyabb grafika - azért itt is azt látjuk, hogy szépen lassan elkezdett emelkedni a SoC-k fogyasztása/melegedése, hiába a csilivili, lassan <10nm-es gyártástechnológiák. Az s7e-mben 2x akkora akksi eteti a rendszert, mint az sgs2-ben, és spéci, vapor-chamber hűtést szerkesztett bele a samu. Eléggé izzadtságszagúvá kezd válni a dolog...

    Munka - outlook-word-excel-powerpoint tökéletesen megy a mostani SoC-ken. App kérdése az egész, és megfelelő appot bizony inkább egy 20+% piaci részesedéssel már rendelkező OS-re fognak írni, mint a tucatnyi startup valamelyikére.

    #10: jó, de kinek volt anno csoda-noikája? Egyetemi évfolyamomból (~100fő) jó, ha 2-3 embernél láttam ilyesmit. Nézz most körül a 20-25éves korosztályban.

    #13 (+#16): Ok, te pl kiváltanád a laptopot/asztali gépet - megcsinálták, tessék. Semmi szükség nem volt hozzá új OS írására, százfős cég alapítására, stb, egy app az egész, ami jelenleg rootjogot igényel.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #18 üzenetére

    A dán fizetés felét elviszi az adó, a maradékot pedig a némethez képest ~másfélx drágább árszínvonal. Nyilván népsége válogatja, de pl németből én leginkább extrém fillérb&szókat ismerek, havi xezer eurója van, de pl egy őslelet 17"-os laptoppal szaladgál.
    +Ahogy megfigyeltem, "ingyenszifon" meg "ingyengalaxycsúcs" csak agyrém előfizuk mellé jár általában. Ha a fogyasztó eléggé fillérb@&ó, akkor bizony 200EUR-t se fog rádobni, akkor se, ha 3000 maradt meg a havi fizujából (attól függetlenül, hogy kihasználatlan előfizura viszont elkölt feleslegesen havi 50EUR-t).

    Az rx100iv nálam ad-hoc kapdelő fotózásra (meg víz alá) van, strandon is ott lóg a nadrágszíjamon sokszor. Jogos, drága volt - de ha az ember igényel egy bizonyos szintet, akkor annak megkérik az árát.

    A passat Mo.-gon annyira drága és Mo.-gon státusszimbólum a daciák, renaultok, stb között. "Anyaországában" olcsóbb és nem státusszimbólum.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #79335424 #26 üzenetére

    Jön az USB-c, illetve tudtommal már most az ac-s wifin is át lehet tolni a HDMI jelet, vezeték nélkül pl chromecast-on.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #79335424 #28 üzenetére

    ""Csak" a támogatás hiányzik a telókból. Legalábbis abból a kettőből, amiknél utánanéztem (SGS7"
    sgs7(e)-ben nincs USB-c. A chromecast dolognak nem néztem nagyon részletesen utána, csak ennyit találtam.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák