Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #6 üzenetére

    1 : abszolut nem egyertelmu sem a cikkbol, sem altalanossagban, hogy itt most pusztan ket meglevo rendszer osszemosasa, vagy egy meglevo rendszer finomitasa a cel.
    2: abszolut nem egyertelmu az sem, hogy azert mert olyan emberek fejlesztik, akik reszt vettek a jelenleg elerheto paltformok epiteseben is, attol ez nem lehet teljesen mas. Ugyan ugy megvan az esely ra, hogy valami gyokeresen mast alkossanak, mint arra hogy ez nem tortenik meg. Ponthogy jo szerintem, hogy a csapat tetemes resze (mert nyilvan nem minden ember 1-1 ig) olyan fejlesztokbol all akik megtudtak alkotni azokat a paltformokat amik az elmult 10 evet meghataroztak, mert ha akkor raereztek, hogy mire van szukseg, akkor raerezhetnek most is.

    "Mindezek mellett a mobilteló önmagában már nem nagy szám. Kit érdekel ma már, hogy pl egy mikrosütőn milyen szoftver fut? A mobilok is eljutnak erre a szintre. Az apple-store-ok előtt sátorozókból ítélve még nem járunk itt, de ahogy a dotkom lufi is kidurrant, az alma - és vele a samsung, stb 600+$-os "prémium telók" kora is le fog járni. Ez egy használati tárgy adott célokra (kommunikáció, navigáció, office) - ezeket a jelenlegi eszközök tudják, nem látom be, hogy egy bizonyos fejlettségi szint után miért is költsön 3évente 5-600€/$-t a felhasználó egy telefonra. Viszont ha nem költ, az elég alaposan megvágja a fejlesztők bevételeit, a kicsiknek már nemigen jut morzsa - hacsak fel nem találják a teleportálós telefont..."

    Ezzel meg ugy-ahogy egyetertek, csak azt nem ertem hogy jon ide. Az arrol meg annyit, hogy pontosan annyiba kerul amennyiert piaca van. Ez, hogy majd jol bedol mer az emberek nem fognak ilyen draga keszuleket venni, ez bocsi de netto faszsag, eleg csak megnezned barmilyen mas piacot. Ez olyan mintha azt mondanad, hogy osszedolnek az autogyartok is, mert nem fognak az emberek orokke 20 millioert autot venni. Annyiszor es annyi helyen igazolta mar be az elet, hogy a gazdasag nem ugy mukodik ahogy most felvazoltad, hogy ha ket hetig irnam akkor sem ernek a vegere. Arrol pedig nem is beszelve, hogy pont a mobilkommunikacios piac az egyik legjobban fejlodo piac az elmult evekben es itt nem arra celzok, hogy mennyit adnak el (mert egyre kevesebbet) hanem arra, hogy milyen borzaszto sebesseggel fejlodik a lehetseges felhasznalasi terulet. Pl ha te elmesz es veszel egy barmilyen felsokategorias keszuleket, azzal vettel mar egy igenjo kompakt fenykepezot is. Annyit fejlodott az elmult 10 evben a telefonokban a kamera, hogy a kompkat fenykepezok piacat gyakorlatilag megolte. Ilyen es ehez hasonlo felhasznalasbol pedig rengeteget lehetne emliteni, mint pl a zenehallgatas, maga a kommunikacio (instant message, voip- ezek ugye mind ingyen) , lassan komolyabb grafika mint egy handheld konzol stb stb. Rengeteg termeket egymagaban kepes kivaltani egy ilyen keszulek es ahogy telik az ido, ez egyre tobb szempontbol igaz. Igy en abszolut nem erzem azt, hogy tulzas lenne akar a 700USD, akar az evrol evre magasabb ar, ugyanis maga a keszulek is "egyre tobb mindent" fogal magaba. En tavaly elott, mikor megvettem a volt Note 4-emet, akkor ertem el mobiltelefonnal arra a szintre, hogy kepesek vagyok rajta elvegezni azt a munkamat, amibol eletvitelszeruen elek. Nyilvan nem olyan minosegben, mint asztali gepen, de kepes vagyok es ahogy telik az ido es ahogy minden tekintetben fejlodik a keszulek, ez egyre inkabb lesz igaz. Ha az itt lehozott par hetes hirben amiben talagtasok vannak arrol, hogy az S8 kap egy desktop modot beigazolodik, akkor gyakorlatilag en elerek oda hogy a telefonom lenyegeben kivaltotta az asztali gepem, mert bar nemtudok rajta rengeteg dolgot elvegezni amit szoktam, onmagaban arra, hogy megkeressem a penzem mar elegendo.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • BoC1ka

    senior tag

    válasz t72killer #6 üzenetére

    Mondjuk pont a legjobb koncepció mindkét táborból hozni embereket akik dolgoztak a jelenlegi szoftvereken. Ők tudják a legjobban a lehetőségeket és a korlátokat...

    YNWA

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #6 üzenetére

    "Ma hova lehetne továbblépni? Onlány streameljem az otthoni gépről a Krízis 25-öt? Minek?"

    Errol beszeltem pont a #4 vege fele, hogy az emberek (es neharagudj de most Te se) nem tudjak belatni, hogy mas emberek mas igenyeket tamasztanak. Nekem pl abban tudna tovabbfejlodni, hogy miutan rakotottem egy szem usb c-vel a monitoromra, utana atvalt a kepernyo egy desktop modra, az appokkal egyutt. Ez szamomra igenis hatalmas tovabbfejlodes. Es hogy minek ? Azert, mert ezaltal tobbe nem kell asztaligepet, laptopot vennem. Megszabadulok egy masik elavulo termektol, megsporolok tobb 10ezer forintnyi aramfogyasztast stb stb stb. Rengeteg szempontbol lenne fejlodes mar azis, ha lehetne Crysis 25ot streamelni, ugyanis ha azt lehet, akkor kb barmit lehet. A vilag nem er veget sem ott ahol NEKED veget er, sem a Crysis 25-nel.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák