Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #8 üzenetére

    1/2. -> meglátjuk. Mindenesetre elég egyértelmű a szakiválogatás... Nem néztem névsort, nem tudom mennyire sikerült kihalászniuk a legfontosabb konstruktőröket - tartok tőle, hogy rájuk azért "vigyáz" a guglialma.

    "Ezzel meg ugy-ahogy egyetertek, csak azt nem ertem hogy jon ide." - úgy, hogy az áttöréshez pénz kell. Sok. Az meg akkor lesz, amikor a Marinéni eldobja a jelenlegi kütyüjét és hajlandó lesz az újdonságért 3havi nyugdíját kicsengetni.

    A note4-es választásod teljesen megértem, énis ~4év sgs2-zés után beruháztam egy s7e-be. Mindent tud, amit egy ilyen eszköztől elvárok. Mindent. A desktop mód még érdekes lenne megfelelő dokkolóeszközzel, de ez szimplán egy kisebb szoftver-update, illetve appok kérdése, nincs szükség semmilyen forradalomra.

    "en abszolut nem erzem azt, hogy tulzas lenne akar a 700USD, akar az evrol evre magasabb ar, ugyanis maga a keszulek is "egyre tobb mindent" fogal magaba. " - ez úgy pár éve szimplán erősebb és erősebb SoC-t jelent, semmi mást. Itt viszont ugyanúgy, ahogy PC-s CPU fronton falba fogunk szaladni, amit a szilícium állít nekünk. "Igenjó kompakt fényképezőm" meg van, sony rx100iv - 5x akkora szenzorfelülettel, mint amekkorával az s7e/szifon7 dolgozik, képminőségben mind2 mobillal felmossa a padlót. Mivel 1"-os szenzort +minőségi, fényerős optikát értelmes kinézetű mobilba sose fogsz belepaszírozni, ill a kvantumhatásfokot se nagyon fogod 100% fölé tornázni, ez a szegmens a fotóra-videóra igényesebb usereknek megmarad. Persze, Marinéni 1/2.3"-os szappantartóját kukázhatjuk.

    "Ez olyan mintha azt mondanad, hogy osszedolnek az autogyartok is, mert nem fognak az emberek orokke 20 millioert autot venni." - 20millás autót státusszimbólumnak veszi a vásárló. Egy mobilteló max a tinédzsereknél státusszimbólum.

    Komolyabb grafika - azért itt is azt látjuk, hogy szépen lassan elkezdett emelkedni a SoC-k fogyasztása/melegedése, hiába a csilivili, lassan <10nm-es gyártástechnológiák. Az s7e-mben 2x akkora akksi eteti a rendszert, mint az sgs2-ben, és spéci, vapor-chamber hűtést szerkesztett bele a samu. Eléggé izzadtságszagúvá kezd válni a dolog...

    Munka - outlook-word-excel-powerpoint tökéletesen megy a mostani SoC-ken. App kérdése az egész, és megfelelő appot bizony inkább egy 20+% piaci részesedéssel már rendelkező OS-re fognak írni, mint a tucatnyi startup valamelyikére.

    #10: jó, de kinek volt anno csoda-noikája? Egyetemi évfolyamomból (~100fő) jó, ha 2-3 embernél láttam ilyesmit. Nézz most körül a 20-25éves korosztályban.

    #13 (+#16): Ok, te pl kiváltanád a laptopot/asztali gépet - megcsinálták, tessék. Semmi szükség nem volt hozzá új OS írására, százfős cég alapítására, stb, egy app az egész, ami jelenleg rootjogot igényel.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák