Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    Szia!

    Nagyszerű írás! :R Én 2003 januárja óta vagyok cukorbeteg és kezdetektől fogva ingadozik a vércukorszintem. Hol nem tudom 10 mmol/l alá vinni, hol meg 3 fölé, hol két hétig viszont tökéletes 4-6 közötti értékeket mérek. Emiatt már jogsimat is korlátozták és munkát sem találok, mert nem mernek alkalmazni, főleg több műszakban. (Vagy csak ez a kifogás a munkáltatók részéről.) Utolsó munkahelyemen pl első éjszakás műszakomban éjjel 2kor kellett haza telefonálnom, hogy hozzanak be valami kaját, mert ami nálam volt, mindent megettem és 2es cukrokat mértem. Persze akkor még nem tudtam, hogy éjszaka más a szervezet inzulin érzékenysége és kevesebb inzulint kellett volna adnom étkezéshez. Mivel diabetológusom nem ajánlotta (tiltotta) a több műszakot, így ezt nem is mondta el.
    No, de a lényeg! Diabetológusom említette az inzulinpumpát mint alternatív lehetőséget, de azt is mondta, hogy hosszú elbírálás van, nem is mindenkinek használ és drága. Csak kötelessége megemlíteni, hogy tudjak róla. Ezen kívül centrumban tanítják meg használni blablabla... Macerásnak is találtam, pl. fürdésnél leveszem, de ha épp folyamatban van inzulin adagolás, akkor még időhöz van a fürdés is kötve? Még több kötöttség, kevesebb szabadság. Nehezen nyitok új dolgok felé és nehezen szoknám meg szerintem. Ahányszor átöltözök, mindig rakosgatni pl. Viszont legutóbbi szemészeti kontroll vizsgálatkor rám ijesztettek, hogy valószínűleg szem szövődményem van és el kellene mennem számítógépes szem vizsgálatra, akkor tudnak biztosat mondani. Szerencsére nincs még szövődményem, de nagyon elgondolkoztam az inzulin pumpán, mert alapból egy szemes látó vagyok és nem szeretném elveszíteni a látásom.
    Most nagyon jól jött ez az írás! :) Köszönet érte! Azt szeretném kérdezni,hogy lehet inzulin pumpához jutni? Diabetológuson keresztül, vagy van direkt inzulin pumpára szakosodott doki akinek a magánrendelésére el kell menni pl.? Támogatás van e rá? Mégis kb. milyen összegre kell számítanom? Mennyibe kerül? Milyet érdemes venni?
    Bocs, ha itt nagyon off, jöhet privátba is a válasz!

    Előre is köszönöm szépen a segítséged! :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz Mice_007 #25 üzenetére

    Köszi a választ! :R Hozzám legközelebb Zalaegerszegen van ilyen intézmény, és állítólag egy doki, aki inzulin pumpában nagy guru. Kicsit nyomozgattam. :)

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz BigManus #35 üzenetére

    Gyógyítani sajnos nem lehet a tudomány jelen állása szerint. Viszont bizonyos növények tartalmaznak olyan enzimeket, amik segítik az inzulin sejtekbe való bejutását. Pl fahéjnak is vércukorszint normalizáló hatása van.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz Fr0z3n #42 üzenetére

    Nálam úgy kezdődött, hogy 3 hónap alatt fogytam 18 kilót. Elmentem házi dokihoz, adott egy beutalót laborba és 14,4 mmol/l volt az éhgyomri cukrom. Ezután következett egy terheléses vizsgálat, de velem nem cukros vizet itattak, csak mondták menjek haza, reggelizzek meg, ugyan azt egyem mint máskor szoktam és 1.5 óra múlva menjek vissza. Étkezés utáni cukrom 29,7 mmol/l volt. Azonnal bentfekvés és inzulinra állítás következett.
    Én is napi 6-7 liter vizet ittam és 15-30 percenként jártam WC-re. Éjszaka is. Nagyon levert és fáradt voltam, fájt a fejem és homályosan láttam. Vizeletem csípett, mint kiderült akkor már javában acetont ürített a szervezetem.

    Ha nem jársz max fél óránként WCre, akkor nem hinném, hogy cukros vagy, bár 2es típusút annyira nem ismerem. Mindenesetre én is egy kivizsgálást ajánlanék. Ne akkor derüljön rá fény amikor már késő és szövődmény van. Ne így legyen, nem akarok rád ijeszteni, de egy kivizsgálást tényleg megérne a dolog.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz Cathfaern #63 üzenetére

    Egyszeri mérés még nem jelent semmit. Pl nagybátyámat is elküldték terheléses vércukor szint mérésre, mert 7,2 volt az éhgyomri cukra. Aztán a terheléses 5,4 lett. Kiderült labor előtti este bevágott egy tányér cukrozott epret. De itt nálunk Marcaliban is volt ingyenes mérés a Marcali Nemzetközi Kiállítás és Vásáron. Oda megy egy tűzoltó srác, megméri a nővérke a cukrát, valami 7,x volt. Mondja neki, hogy hát el kéne menni orvoshoz... A tűzoltó srác közbe vág: fél órája ettem meg egy fürt szőlőt, nem baj? :W Ennyit az cukor szűrésről. Persze patikába úgy megy be az ember, hogy ehgyomorra, vagy kaja után 1,5 órával, (ha tudja, hogy így kell) de egy rendezvényen vattacukor, pattogatott kukorica, fornettis stand mellett ingyenes vércukor mérés, kicsit irreális és értelmetlen. Sokan nem is tudják milyen időpontban kell mérni. És ha egyszer magasat mért, az még nem garantálja, hogy cukorbeteg az illető. Lást, nagybátyám példáját. Nem árt többször méretni étkezés előtt és után is.

    Ezen a Nemzetközi kiállítás és Vásáron az teccett e legjobban, hogy kiscsaj megmérte mindenki cukrát, majd megkérdezte mikor és mit evett utoljára. Nem ezzel kellene kezdeni? És ha 3 óránál kevesebb idő telt el, akkor vagy nem mér, vagy tájékoztatja a delikvenst, hogy étkezés utáni cukor eredmény és így kezelje az dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz beleszólok #76 üzenetére

    Igen, ez az etikátlan dolog aggasztó, gondolom Google se szeretné ha csőbe húznák őket. Ezért is írtam "Mint érdekesség." Hogy a tudomány már itt tart. Pár éve már olvastam hasonló kontaktlencséről, de az nem Google projekt volt. Piros villogó fénnyel jelezné a hipót. Szerintem egy cukorbetegnek aki épp hipózik és amúgy sem lát épp rendesem és émelyeg, még pont piros villogó fényre van szüksége. No, de mindegy, mint írtam, tényleg csak érdekességképp, hogy ilyen is van(/lesz).

    Egyébként ha láttátok a Pánikszoba című filmet, ott a kiscsaj csuklóján van egy óra, ami méri a vércukor szintjét. Én inkább ilyesminek örülnék, ha már úgyis jönnek a hordható okos eszközök. Olvastam, hogy már az 1980as évek végén volt egy microSIM kártya méretű kütyü, amit bőr alá lehetne ültetni és egy érzékelővel lehet kiolvasni az értéket. De manapság már ugye van pl NFC. Miért ne lehetne megoldani akár okosórával vagy okostelefonnal. Csak a bőrömhöz érintem a telefonom és kiírja az app az aktuális vércukor szintem. Mondjuk nem tudom mekkora egy NFC chip és mekkora lenne az elektronika pluszban ami a cukor értéket meghatározná.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák