Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dabadab #13 üzenetére

    Okkal írtam én az elején is a torpedózást.

    Mert a közleményt is lehet torpedónak tekinteni, legfeljebb ez csak egy kisebb torpedó volt, amely még "csak" figyelmeztet, aztán ha a Microsoft és a Qualcomm, meg a többiek esetleg tovább akarnak hajózni az Intel felségvizei felé, akkor elengedheti a nehéztorpedókat (perek) is.

    Szóval lehet ezt többféleképpen magyarázni. :)

    Szerintem ugyanis már maga a közlemény is erős hatást válthat ki, és lehet, hogy drasztikus irányváltásra készteti a célpontokat...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz dabadab #63 üzenetére

    Mint a viccben: ...és jött a csősz és mindenkit kizavart az erdőből :)
    Jaja :) , úgy se szereti mindenki a Qualcomm-ot :)

    Jim Tonic: Ebből még lehetne egy jó kis beszólás is: Vegyen meg téged a Microsoft :D

    Воланд: Nem vagyok nagy pénzügyes, de szerintem azért nem mindegy, hogy kp-ban van meg az összeg vagy csak a cég teljes értékében.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #99 üzenetére

    Ott azért nyomják az "egy nemzet" dolgot, ójrópában a franciát mégannyira se érdekli egy erdélyi problémája mint a kaliforniait a rednecké.

    Bélabá

  • pengwin

    addikt

    válasz dabadab #99 üzenetére

    Nem, nem így mennek.
    Az USA felépítése az OMM-ére hasonlít, nem az EU-éra.
    Értsd: ami nem szövetségi hatáskör, abba nem szólnak bele. Az adóztatás és az adó elköltése is az államok saját belügye. Annyi az ÁFA, amit az állam mond, annyit költenek belőle oktatásra, egészségügyre, amennyit akarnak, és az egészségügyi biztosítás is arra terjed ki, amit az állam mond.
    Az állami intézkedések nyilván nem mehetnek nyíltan szembe az alkotmánnyal és a már meglévő szövetségi törvényekkel, de ez fordítva is igaz pl. az szövetségi törvények-állami alkotmányok viszonylatban.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz dabadab #102 üzenetére

    Számolj utána azoknak az összegeknek! ;)
    Alaszka népessége ~700.000 fő, fejenként 490 dolár szövetségi adó elköltése az államban 343.000.000 dollár. Háromszáz millió. Az a magyar állam költségvetésében se eszeveszettül sok pénz. Egy stadion, egy kisvasút, kis vízvezeték szerelés, és voillá: volt, nincs!
    Hawaii kb. 1,5 milliós lakossága mellett fejenként 390 dollárral számolva 585.000.000-s összeg jön ki.
    Ráadásul mindkét helyen (ahogy pl. ND-ben is), komoly katonai jelenlét van, amit a cikk is említ. Ez pedig rögtön megmagyarázza, miért költ olyan sokat a szövetségi kormány arrafelé.

    Vagyis ez egy valóban létező, de az USA léptékében elenyésző probléma.

    Csak összehasonlításként: az USA 600 milliárd(!!!) dollárt költ évente a fegyveres erőire, és a mostani elnök ezt megfejelte volna még 54 milliárddal.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Mondjuk a lengyelek egész jó buszipart fejlesztettek a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére kapott pénzekből :D Na az a kreativitás, nem az itteni mutyi.

    Viszont : a korrupció igenis hat a kivándorlásra. Az egy dolog, hogy már könnyebb elmenni, de ha nem lenne ennyire élhetetlen, korrupt az ország működése, ami ellehetetleníti a vállalkozásokat, munkahelyeket, akkor kevesebben mennének el, úgy is, hogy szabad.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • pengwin

    addikt

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Ugye most csak viccelsz? :Y
    Mond, mikre kapjuk az EU-s pénzeket?
    Felzárkóztatási támogatás, ami pl. mezőgazdaságban "csirkéhez méltó körülmények" kialakítására ment el? És még lehetne sorolni a hasonló beruházásokat, amik nem növeltek termelékenységet és a minőséget, csak nyugaton elvi okokból be kellett őket vezetni... és az ottani gazdaság a magasabb termelékenységével el is bírta ezeket.
    Idehaza meg nem egy mezőgazdasági vállalkozásnak kellett beszüntetnie a termelést, mert nem tudta az önerőt előteremteni az EU-s pályázatokhoz, következésképpen nem tudta az EU-s normákat betartani ezért nem üzemelhetett tovább...

    Hol írtam én azt, hogy EU-s elvárás volt Felcsútra a kisvasút?!
    Szövegértés egyes.
    Szalmabáb érvelés ötös.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • #44630784

    törölt tag

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Nézz körül a vidéki városokban vagy falvakban, rengeteg helyen van felfestve a járdára vagy az út szélére a bicikliút, ami aztán a falutáblánál véget is ér (azaz értelme semmi). Mindez azért, mert hagyományos autóút felújításra nem lehet pályázni, csak közösségi közlekedés fejlesztésére, ezért a magyar pályázók nagyon is "kreatívkodnak": mivel a bicikliút építése az EU-ban közösségi közlekedés fejlesztésnek minősül, megpályázzák az útfelújítást, fél métert hozzácsapnak a széléhez, húznak egy sárga vonalat, aztán nesze nektek közösségi közlekedés.
    Az a helyzet, hogy Nyugat-Európából nem látszik, hogy a kelet-európai országokban alapvető infrastruktúrális hiányosságok vannak és amíg ezeken nem lépünk túl, addig az embereket nem érdekli a nyugati értelmiségi fingreszelés. Nyugaton minden 10 háznál nagyobb település körül már 20 éve van elkerülőút, így nem értik, hogy amíg nálunk sűrűn lakott településeken keresztül halad a kamionforgalom, emiatt sorozatosak a gázolások, az utak és az út menti házak folyamatosan amortizálódnak, addig előbb nálunk is elkerülőkre kellene a támogatást adni, nem bicikliutakra.
    Persze ez csak egy példa a sok közül és inkább a hozzáállást jellemzi: nem értik, hogy sok helyen olyan alapvető hátránnyal küzdenek, hogy az EU-s segítség a jelenlegi formájában hasznavehetetlen.
    Kb. olyan ez, mintha szarvasgomba szószt meg kaviárt küldenének Szomáliába élelmiszer segély gyanánt aztán csodálkoznának, hogy a helyiek inkább eladják a feketepiacon, és úgy élik túl a holnapot.
    A probléma az, hogy az egész EU-s politika a nagy közös egészről papol, miközben mindenki csak a saját választóinak játszik. Azaz ha a németeknél meg a hollandoknál a hipszter biciklis mozgalom uralja a közmédiát, akkor a német képviselőknek az EP-ben is a bicikliútra kell szavazniuk az elkerülő helyett akár van értelme, akár nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • #44630784

    törölt tag

    válasz dabadab #121 üzenetére

    Pont ez az, hogy az EU-s támogatások hackelésével épülnek.

    Azt nyilván látják a nyugati országokban is, hogy it ratyibb a helyzet, mint náluk és ha semmi pénzt nem adnának fejlesztésekre, akkor vagy az olcsó munkaerő öntené el őket, vagy az iparuk jönne ide az olcsó munkaerő miatt. Emiatt költenek a fejlesztési alapokra, nem azért, mert megszakad a szívük az itteni állapotokat látván.

    A probléma az, hogy amikor konkrét pályázatokról van szó, akkor a prioritásokról nem az alapján döntenek, hogy hol mire van szükség, hanem hogy mit lehet a saját választóiknak jól eladni.
    Ez érthető amúgy, mert ha az átlag EU állampolgárokat nézzük, akkor senki sem töri magát, hogy az "európai eszme" érdekében alább adjon a saját életszínvonalából, így a EU politikusoknak folyamatosan szabadkozniuk kell, hogy miért költik az őket delegáló választók pénzét más régiók fejlesztésére.
    Így viszont létrejön egy olyan állapot, hogy a gazdag EU országok a fejlesztési pénzeket segélynek fogják fel, a fejletlenek meg az üzlet részének és a végén jól elbeszélnek egymás mellett.

    Hogy a rendszer ne omoljon össze, folyamatosan olyan témákat kell napirenden tartani, ami juttat is pénzt a fejletlen régióknak, de a gazdagabb országokban is eladhatóak a közvélemény számára. Így jönnek be a képbe az ideológiai alapon átpolitizált témák, mint a bevándorlók integrációja, biciklizés, szélerőművek, túristautak, szelektív hulladékgyűjtést és így tovább, amik önmagukban hasznos és jó dolgok lennének, de pl. nálunk messze nem a legmagasabb prioritású feladatok közé tartoznak. És mivel a téma átpolitizált, sokkal könnyeb a racionális ellenérveket azzal elütni, hogy jah kérem ezek itt beleragadtak a balkánba és fogalmuk sincs arról, hogy hogyan lesz it fejlett nyugat, mert ahhoz szélerőmű kell, meg szelektív hulladékgyüjtés, az olyan igényeket, mint a falvak csatornázása, hogy a pöcék ne a talajvizet szennyezzék meg szigorúan piaci alapon, jó drágán kell megoldani és aki ilyesmire az államtól vagy az EU-tól vár segítséget, az nőjön már ki végre a kádárizmusból.

  • Kékes525

    félisten

    válasz dabadab #132 üzenetére

    "a CPU ne fejlődne évtizedekig?"

    Ezt az idézetet honnan vetted? :U Különben még nyelvtanilag sem stimmel az amit ebből a kiragadott mellékmondatból levezetni szeretnél. Segítek. Ez nyelvtanilag azt jelenti, hogy fejlődik.

    "Nem tudom, hogy te milyen filmre ültél be, de ahol én vagyok, ott komoly fejlődés volt."
    Olvasd el mit írtam, és ne szövegkörnyezetből kiragadva, félmondatokra reagálj. :U Amúgy a lassuló fejlődés szerinted miért jelent nem fejlődést? :D

    "Ja, az véletlenül sem fordulhat elő, hogy miután az elmúlt évtizedekben megoldották a nagyon könnyű, a könnyű, a közepesen nehéz és a nehéz problémákat, akkor a megmaradt baromi nehéz problémákkal lassabban haladnak, mint eddig."

    Természetesen ezt sem állítottam. Amúgy amit írsz éppen azt bizonyítod, ami írtam. Azt hogy lassabban fejlődik, azért, mert most sokkal nehezebb a fejlődés. A bázis hatás itt is érvényesül.
    A lassuló fejlődés volt a mondanivalóm lényege, nem ennek az oka.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • mzso

    veterán

    válasz dabadab #132 üzenetére

    " ott komoly fejlődés volt."

    Ha "komoly" alatt az egyre jobban lassuló, és egyre kevésbé érezhetőt érted akkor igen.
    Csak hasonlíts össze egy 15 évvel ezelőtti procit egy harminc évvel ezelőttivel.

Új hozzászólás Aktív témák