Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #44630784

    törölt tag

    Szerintem az intel arra parázott rá, hogy ha az office szoftverek elfogadható minőségben futnak emulálva arm-on, akkor onnantól idő kérdése csak, hogy mikor bukja el a desktop piacot is.
    A következő lépés ugyanis az lenne, hogy az emulált szoftvereket átírnák natív arm-ra, amit eladnának "hatalmas teljesítmény javulásnak", az új szoftverek meg eleve több platform támogatással érkeznének, majd idővel elhagynák az x86-ot.
    Pontosan ez történt, amikor az apple álállt powerpc-ről x86-ra. Először emulálták a powerpc-t, majd másfél év alatt a szoftverek 90%-ának kijött a natív x86 verziója, három-négy évre rá pedig a powerpc támogatást is elhagyták az osx-ből. Mondjuk az apple-nek annyi előnye megvolt, hogy akkoriban az intel már köröket vert a powerpc-re, tehát egy erős hardver emulált egy gyengébbet és nem fordítva.
    Az MS sikere most azon múlik, hogy az emulált szoftverek sebessége eléri-e az "éppen elég" kategóriát, azaz hogy a userek mennyit érzékelnek az emulációból.
    Szvsz az Intel is látja a trendet és a szerzői jogi fenyegetőzés csak taktikázás: ha csak pár évet el tudják tolni a startot, vagy a kelleténél nyögvenyelősebbé tudják tenni az indulást, az is milliárdokat hozhat nekik.

  • #44630784

    törölt tag

    válasz Hiftu #73 üzenetére

    Az MS mint szoftvercég természetesen minden platformot támogat, amíg megéri neki. (Mac-re is fejlesztenek pl.)
    Az MS üzleti modellje annyiban más, mint más nagyobb szoftvercégeké (pl. Adobe), hogy őket elsősorban nem a szoftvereik üzleti sikere érdekli, hanem az, hogy egy adott szegmensben ők diktálják a szabványokat.
    Ha mindenki MS szabványokhoz kénytelen alkalmazkodni, az erősíti az MS piaci pozícióit, erősebb piaci pozícióból pedig könnyebben erőlteti rá az iparágra az újabb szabványait, és így tovább, önerősítő folyamat.
    Az MS viszont sikeresen lecsúszott a mobil forradalomról, a helyét átvette a Google, és most, hogy az ARM kezd lassan beszivárogni a desktop szegmensbe, az MS egyszerűen nem engedheti meg, hogy a desktop piacról is kiszorítsák, mert akkor az egész MS üzleti modell megy a lecsóba.
    Ettől függetlenül az MS egyéb üzletágai még sokáig vígan ellehetnek x86-on, ez az egész ARM-os x86 emulálás sokkal inkább az "időben foglaljuk el a pozícióinkat a még nem is létező piacon, nehogy valaki megelőzzön" stratégiának tűnik.
    Az Intel fenyegetőzése is első sorban azokat a befektetőket célozza, akik a desktop arm-tól a következő ipari forradalmat várják. Nekik üzeni az intel, hogy a desktop piaca megvédéséért minden eszközt be fog vetni, így nem teljesen kockázatmentes desktop arm-ba fektetni. Ezzel persze nem tudja elejét venni az arm terjedésének, de az intel számra az is nagy nyereség, ha lassítja a folyamatot.

  • #44630784

    törölt tag

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Nézz körül a vidéki városokban vagy falvakban, rengeteg helyen van felfestve a járdára vagy az út szélére a bicikliút, ami aztán a falutáblánál véget is ér (azaz értelme semmi). Mindez azért, mert hagyományos autóút felújításra nem lehet pályázni, csak közösségi közlekedés fejlesztésére, ezért a magyar pályázók nagyon is "kreatívkodnak": mivel a bicikliút építése az EU-ban közösségi közlekedés fejlesztésnek minősül, megpályázzák az útfelújítást, fél métert hozzácsapnak a széléhez, húznak egy sárga vonalat, aztán nesze nektek közösségi közlekedés.
    Az a helyzet, hogy Nyugat-Európából nem látszik, hogy a kelet-európai országokban alapvető infrastruktúrális hiányosságok vannak és amíg ezeken nem lépünk túl, addig az embereket nem érdekli a nyugati értelmiségi fingreszelés. Nyugaton minden 10 háznál nagyobb település körül már 20 éve van elkerülőút, így nem értik, hogy amíg nálunk sűrűn lakott településeken keresztül halad a kamionforgalom, emiatt sorozatosak a gázolások, az utak és az út menti házak folyamatosan amortizálódnak, addig előbb nálunk is elkerülőkre kellene a támogatást adni, nem bicikliutakra.
    Persze ez csak egy példa a sok közül és inkább a hozzáállást jellemzi: nem értik, hogy sok helyen olyan alapvető hátránnyal küzdenek, hogy az EU-s segítség a jelenlegi formájában hasznavehetetlen.
    Kb. olyan ez, mintha szarvasgomba szószt meg kaviárt küldenének Szomáliába élelmiszer segély gyanánt aztán csodálkoznának, hogy a helyiek inkább eladják a feketepiacon, és úgy élik túl a holnapot.
    A probléma az, hogy az egész EU-s politika a nagy közös egészről papol, miközben mindenki csak a saját választóinak játszik. Azaz ha a németeknél meg a hollandoknál a hipszter biciklis mozgalom uralja a közmédiát, akkor a német képviselőknek az EP-ben is a bicikliútra kell szavazniuk az elkerülő helyett akár van értelme, akár nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • #44630784

    törölt tag

    válasz dabadab #121 üzenetére

    Pont ez az, hogy az EU-s támogatások hackelésével épülnek.

    Azt nyilván látják a nyugati országokban is, hogy it ratyibb a helyzet, mint náluk és ha semmi pénzt nem adnának fejlesztésekre, akkor vagy az olcsó munkaerő öntené el őket, vagy az iparuk jönne ide az olcsó munkaerő miatt. Emiatt költenek a fejlesztési alapokra, nem azért, mert megszakad a szívük az itteni állapotokat látván.

    A probléma az, hogy amikor konkrét pályázatokról van szó, akkor a prioritásokról nem az alapján döntenek, hogy hol mire van szükség, hanem hogy mit lehet a saját választóiknak jól eladni.
    Ez érthető amúgy, mert ha az átlag EU állampolgárokat nézzük, akkor senki sem töri magát, hogy az "európai eszme" érdekében alább adjon a saját életszínvonalából, így a EU politikusoknak folyamatosan szabadkozniuk kell, hogy miért költik az őket delegáló választók pénzét más régiók fejlesztésére.
    Így viszont létrejön egy olyan állapot, hogy a gazdag EU országok a fejlesztési pénzeket segélynek fogják fel, a fejletlenek meg az üzlet részének és a végén jól elbeszélnek egymás mellett.

    Hogy a rendszer ne omoljon össze, folyamatosan olyan témákat kell napirenden tartani, ami juttat is pénzt a fejletlen régióknak, de a gazdagabb országokban is eladhatóak a közvélemény számára. Így jönnek be a képbe az ideológiai alapon átpolitizált témák, mint a bevándorlók integrációja, biciklizés, szélerőművek, túristautak, szelektív hulladékgyűjtést és így tovább, amik önmagukban hasznos és jó dolgok lennének, de pl. nálunk messze nem a legmagasabb prioritású feladatok közé tartoznak. És mivel a téma átpolitizált, sokkal könnyeb a racionális ellenérveket azzal elütni, hogy jah kérem ezek itt beleragadtak a balkánba és fogalmuk sincs arról, hogy hogyan lesz it fejlett nyugat, mert ahhoz szélerőmű kell, meg szelektív hulladékgyüjtés, az olyan igényeket, mint a falvak csatornázása, hogy a pöcék ne a talajvizet szennyezzék meg szigorúan piaci alapon, jó drágán kell megoldani és aki ilyesmire az államtól vagy az EU-tól vár segítséget, az nőjön már ki végre a kádárizmusból.

Új hozzászólás Aktív témák