Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz nubreed #16 üzenetére

    ezzel én is így vagyok: céges megbeszéléseken is érzem, hogy megy felfelé a pulzusom meg a vérnyomásom, ha az érdemi munka helyett elindul másfelé a téma és ilyennel pörögnek el 5-10 percek... jól esett nekem is a HO, annyi nehezítéssel, hogy vigyáztam közben a 3éves fiunkra... munkát elvégeztem, sőt (már anyós segítségét kérve) a végén leadtunk így 10+ alkalmas, 30+ óra oktatást zoom-on keresztül :K június eleje óta megint bejárunk, de szerencsére megmaradt ez a jó szokás, hogy a központban tartott megbeszélésekre a távoliaknak elég, ha zoom-on keresztül kapcsolódnak (ennek baromira örülök, mert oda-vissza csak 2 óra nekem az út... ország túlfelén lakó kolléganőnek meg 4 óra... ha betesznek pl 14:00-15:00-ig egy gyors megbeszélést, akkor ez zoom-on nem probléma, de ha menni kell, kevernem kell, hogy kitől vegyem el a céges autót, ő hogy jut haza, 16:00 után hogy kerül vissza hozzá a jármű, stb... arról nem is beszélve, hogy elég luxus egyedül oda-vissza végigpöfögni dízellel, valamin 2 és 4 óránk megy el az utazgatással, amit nem tudunk tényleges munkával tölteni...) ...évekig emlegettem, hogy megvannak az (informatikai) eszközök, hogy azokat kihasználva kényelmesebben/gazdaságosabban/effektívebben intézzünk egyes ügyeket, de kellett a vírus ahhoz, hogy rá legyen mindenki kényszerítve és belássák, hogy ezek tényleg működnek és nem is rosszul :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz hallador #42 üzenetére

    nálunk is volt, aki lazán vettem a home office-t... jött is pár napra rá egy körlevél, hogy: "nem azt jelenti az otthoni munkavégzés, hogy közben elmegy az ember boltba/piacra, vagy lerázza a másik dolgozót azzal a kijelentéssel, hogy 'nem ér rá, mert a gyerekkel tanul épp' ...munkaidőben a munka legyen elvégezve, ne legyen semmi hasonló kifogás, mert akkor jönnek a szankciók" ...alapjáraton nincs nálunk szigor és nem kell napi 8 órában munkát imitálni, amikor épp nincs is, viszont ha van munka, elsődlegesen az legyen elvégezve :K ...a fenti meg érthető: ne éljen már vissza senki a helyzettel

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Narxis #48 üzenetére

    legjobb érv mellette a költségcsökkentés, amivel a vezetőséget is könnyen meg lehet győzni :) pl nálunk a rendszerben le lett modellezve egy teljes jóváhagyási folyamat, ami egyéb beszerzésekhez kapcsolódik, csak eddig nem használtuk... pl egy tonerbeszerzés kapcsán (amikor 5ezrest rendelt valaki 15ezres helyett, ami lapra vetítve több mint dupla költség) hoztam fel, hogy erre rá kellene menni és gyakorlatban alkalmazni, hogy szakmai jóváhagyón is átmenjenek ezek a folyamatok a rendszerben követhetően, azonnal vevők voltak rá :K a varázsszó: költségcsökkentés (ha nem kell nagy irodát bérelni, nyáron hűteni, télen fűteni, tisztálkodó-/tisztítószereket, kávét, védőfolyadékot akkora mennyiségben venni, bejárást támogatni, stb, mind-mind költségcsökkentés... céges autókat is lehet kímélni, esetleg kevesebbet fenntartani... plusz az egésznek lehet pozitív hatása a környezetre is, ha nem pazarlunk feleslegesen :K )

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    eszembe jutott egy újabb dolog az otthoni munkavégzéshez: szerveznek általában csapatépítőket, amiket több ember nyűgként él meg és haszna sincs sok... ellenben most videókonferenciák alatt mindenki "beengedte" a többieket a saját házába :) ilyen szempontból sem volt ez rossz... valahol beült kolléga ölébe a macska, másnál a gyerek köszönt be, stb... 1-2 megbeszélés közvetlenebb hangulatban indult, mint egy csapatépítő

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz k-adi #57 üzenetére

    én pl bent szerencsés vagyok annyiból, hogy egy kis külön irodában vagyok, viszont néha így is tud zavarni, ha benne vagyok egy komplex probléma megoldásában és kint nekiállnak nagy hangon megbeszélni pl a hétvége eseményeit, közben vihorászni... ilyenkor bedugom a fülem zenével és kizárom a külvilágot... máshogy nem tudok 100%ig koncentrálni :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz k-adi #59 üzenetére

    HO-ban ezt megoldottam úgy, hogy hangerőt feltekertem (halljam, miről megy a téma), lekapcsoltam a kamerám, kiszaladtam kávét melegíteni, visszaültem, hangerő vissza, kamera bekapcs és kényelmesen kávéztam, pöfékeltem az ecigivel, valamint témához szóltam, ha kellett :) ...voltak akik lazábban oldották meg: egyik a franciaágyon fetrengett, miközben telefonon keresztül kapcsolatban volt, másik a kanapén... ha úgy nézzük, ez sem árt a hatékonyságnak, mert nem kell óránként 5perc szüneteket tartani a dohányosok miatt, amik inkább 10-15percesre csúsznak (senkit nem zavar, ha a saját háztartásában nekiáll füstölni, amikor neki épp jól esik)

    közben megint +1 pont a videókonferenciák mellett: a rugalmasság... nálunk van 10+ telephely az országban, soprontól debrecenig... simán össze tudunk szervezni bármikor "10 percen belül" egy videókonferenciát... ha pedig személyes megbeszélés kellene egy köztes helyre, akkor ez komolyabb szervezést igényel, valamint a távoli telephelyek dolgozói utazni fognak oda-vissza 2-3 órákat (ha csak 8 emberre kiszámolod, akkor fejenként ott van 6 óra utazgatás... 8-al beszorozva 48 óra, ami rengeteg: mintha a munkáltató 1 ember heti bérét elégetné ünnepélyesen az udvaron... üzemanyag- és egyéb költségekről nem is beszélve)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Polllen #64 üzenetére

    normál esetben fix otthoni munkavégzésnél rengeteg előírás van, ő csak a szabályokat akarta betartatni :K még poroltóval is kell rendelkezned... (munkatársam fia 5-10 éve így dolgozott otthonról, amikor még nem kapott ekkora teret a HO: még ellenőrzés is volt nála, hogy a munkavégzés helye megfelelően van-e kialakítva...) ...most ez ilyen kivételes alkalom volt és lazán volt kezelve az egész (majd pont a veszélyhelyzet alatt kezdték volna el ellenőrizgetni az otthon kialakított munkakörnyezetet minden lakásban, hogy megfelelő-e?)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Polllen #67 üzenetére

    pedig lényeges dolog, ha jobban belegondolsz: lehet, hogy annyira határon van otthon a teljesítmény, hogy míg dolgoznál és új fogyasztóként megjelenő laptop+1 képernyővel az a (hasra ütök) +150w már annyit jelent, hogy ha az asszony nekiáll közben sütni-főzni-mosni-porszívózni, akkor folyamatosan leveri az automatát :K (amitől képernyő kikapcs, laptop bírja, viszont net kiesik alóla, leszakadsz a vpn-ről, vállalatirányítási rendszerről, stb... már nem lesznek megfelelőek a munkakörülmények)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák