Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz szabogabor10 #63 üzenetére

    Nálunk (külföldi multi, magyar management) csak úgy engedte a HO-t, hogy nyilatkoztunk, a munkavégzés helyén van ivóvíz, megfelelő elektromos hálózat, mosdó, hulladékszállítás, megfelelő szék, asztal, nem tom hány köbméter levegő áramlás per óra és megfelelő hőmérséklet szabályozás, természetes/mesterséges fény, meg úgy minden, ami elvárás.
    És persze tudomásul kellett vennünk, hogy ha elhagyjuk a nemtom talán min 2 négyzetméteres munkaterületet és ott megsérülünk (tehát elcsúszok a fürdőben), az nem munkahelyi baleset.
    Azt pedig csak a nagyfőnök tette hozzá szóban, hogy felejtsük el a kanapéról dolgozást, a HO nem erről szól, mert ő, mint munkáltató jogilag felel értünk HO alatt is.

    Nem kommentálom, de legalább volt HO, amíg vészhelyzet volt.

    Ezt csak azért írtam, hogy ha nincs megfelelő helyed, akkor hivatalosan nem is dolgozhatsz otthonról, még ha szeretnél se.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz szabogabor10 #63 üzenetére

    A home officebol az alkalmazott rengeteget profitalhat eletminosegben, ami talan a legfontosabb. Persze nem annak akinek 10-20 perc a bejaras. Nekem pl. a 80km-re levo varosba ingazni majdnem napi 5 orat vinne el a sajat idombol. Ez pont annyi ami elvalasztja a biorobotot, zombit a valodi elettol. Nem mindenkinek megoldas, van akinek lehetetlen a HO, vagy az hogy kulon irodat tartson otthon HO-nak, de ha megteheti jobban jar.

    Attetelesen a munkaado is profital a kipihent, relaxalt, boldogabb munkavallalo miatt. A kulon HO iroda is mindket felnek elonyos.

    Persze nem ez nalam a vita targya, hanem az hogy a virus nelkul nagyon elutasitoak a HO-val szemben a munkaadok.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák