Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz azbest #28 üzenetére

    akkor én biztos most jöttem a fénnyel a k-pax-ról, mert ezek nem elvi ötletek voltak tőlem, hanem felénk, az ismeretségi körömben ez a szokás.

    "A probléma az, hogy az előadásokra és a gyakorlatokra az oktatóknak is fel kellene készülnie.": én is ezt mondom. csak szerintem nem mindegy, hogy otthon poros könyveket olvasva készül fel, amik már akkor is elavultak voltak (pláne it terén), amikor kihozták a nyomdából, vagy a valódi életben, valódi feladatokkal.

    "Csak a segédanyagok összeállítása is rengeteg időbe kerülhet": és akkor ebben konkrétan mi a nagy truváj? volt rá állami támogatás, megcsináltak egy halom oktatási tananyagot állami zsetonból, azt pörgetik le órán. jobb tanárok esetleg aktualizálják a táblázatokat, ami nem sokhetes munka, oszt jónapot. még jobb tanárok fejből elmondják a friss adatokat.

    "Az alapismeretek oktatására elég sok idő tisztességesen felkészülni és nem lehet készülés nélkül csak úgy beesve összeszedett és jól kidolgozottan leadni az ismereteket.": az alapismeretek oktatására nem fognak a tanárok minden órára külön felkészülni, pláne nem azok, akik egyébként kutatnak vagy projekteben napi szinten használják az anyagot. az analízis tanárom se magolta be minden óra előtt a konvergencia tételét. én ugyan nem tanítok már jópár éve, de az alap unix parancsokat meg az egész filozófiát nem onnan tudtam előadáson, hogy előtte otthon elolvastam, hanem onnan, hogy közben üzemeltettem és rámragadt, mint a kosz. az előre gyártott tananyag az max. szamárvezető volt, hogy didaktikailag mi a jobb sorrend, mit kell elmondani és mi az, ami valószínűleg nem fér bele.

    "Ha van egy szoros határidő és egy órára felkészülés közt kell választani, akkor nem az oktatói feladatkör lesz a prioritás.": viszont amit a szoros határidő alatt megtanul, majd továbbadja, annak több értelme lesz, mint annak, ami a könyvben van. egyébként is a könyvet nyugodtan megtanulhatja a diák önállóan, olvasni tud, ha felvették, oszt jónapot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák