Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Van egy logikai bukfenc a dologban. Vagy a cikk írója írta rosszul. Nem tudom, mennyire vagytok jártasak az online pókerben (a kommenteket nézve nem igazán), vagy egyáltalán a kártyajátékokban, de ezt olvassátok át újra:

    Az Odlanornak elnevezett spyware játék közben képernyőképeket készít a játékos lapjairól és azonosítójáról, majd elküldi a támadónak, aki ezek után csatlakozik az adott virtuális asztalhoz, ahol ugye már ismeri az ellenfél lapjait.

    A 0. probléma, hogy amikor megtörtént egy leosztás, akkor a következőig nem lehet beülni az asztalhoz, de legalábbis az adott körben már nem lehet részt venni, tehát ha látja is a lapjait, nem megy vele semmire. Szép is lenne... :)

    De jó, rendben, történjen minden valós időben, tehát játékos és gazfickó is benn ül, mindketten kaptak lapot.

    A problémám ezzel, hogy az online pókerben egy kör annyira gyorsan zajlik, hogy nincs idő arra, hogy egy képernyőképet készítsen a program (legyen mondjuk csak 4-500kb-os jpg), ezt átküldje (pl. nekem csak 0,5mbit-es feltöltésem van, egy ilyen képet átküldeni, 10 másodperc lenne, és akkor nem beszéltünk a két oldalon található számítási kapacitásról, ez mind idő idő idő...), majd a gazfickó a képernyő másik oldalán ezt értelmezze, és olyan döntést hozzon, hogy nyerni tudjon.
    Ha csak 2 játékos játszik, akkor még talán rendben lenne, bár nekem ez is kérdéses, de mi van 6, vagy 10 játékos esetén? Ezt max program tudja csinálni, hús-vér embernek nincs ilyen reakcióideje. A botokkal meg óvatosan, mert csúnya dolog, és zárolják az accountot!

    Szvsz egyeseknek fogalmuk sincs, mi zajlik online témában, ideírnak hülyeségeket, sokan leragadnak az "úgyis csalás az egész, mert nem lehet nyerni, mindent a bank visz..." és hasonló blődségeknél.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz dajkopali #31 üzenetére

    Ha bottal játszik, akkor sincs értelme ész nélkül nyomni, kell hozzá nem kevés minta, hogy nyereséges legyen. Az ID-ket pedig legálisan meg lehet tekinteni, az asztalt bárki nézheti, max egy regisztráció kell hozzá, de lehet még az se.

    Mindegy is, lehet, hogy létezik ilyen program, technikailag persze megoldható, nem is ezt vitatom, csak a hatékonysággal (és a használhatósággal) nem vagyok kibékülve.

    Más dolog, hogy ha van egy normális vírusirtó + tűzfal, az ESS pedig nem a gagyi kategória, akkor csak megkérdezi már, hogy egy idegen helyre miért akarok adatfolyamot küldeni?!

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz bul07 #39 üzenetére

    Jézusom... Nagyon nagy butaságokat írsz, de oké, gondold csak, hogy csalás, ha ettől jobban alszol. :D

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Azt írjátok már meg, hogy aki csak beböfög ide "csalás az egész" és hasonlókat, az valaha játszott-e, tanult-e stratégiákat, vagy csak azért tartja csalásnak, mert ő nem nyert vele?

    "A főnököm 4 milliót bukott" sztorira azt mondom, hogy aki sokat kockáztat, ne csodálkozzon, hogy egy downswing elviszi hamar.

    mickemoto jól mondja, mindenkinek nyerni kellene, az lenne az ideális, csakhogy ilyen sehol sincs az életben.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Secunda #67 üzenetére

    Ki lehet szűrni a leosztástörténetből is, hogy van-e összejátszás. Többször előfordult, hogy a gyanús játékosokat jelentették, és ennek könnyen zárolás lehet a vége.

    Megint ott tartunk, hogy többe kerül a leves mint a hús. Megtanulni játszani sokkal egyszerűbb, mint trükközni. Több energia a csalás, mint elsőre tűnik.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz lusur #69 üzenetére

    Köszönjük...egyéb hasznos infó?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz EmberXY #71 üzenetére

    Igen, köszönöm. :D

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Béééla #74 üzenetére

    Ezt mekkora minta alapján mondod? Mert akinek 10 vagy 100 leosztás során nem jön a lap, az ne beszéljen csalásról. Az "egy délután" nem mennyiség, de gyanítom, hogy nem 100.000 leosztást játszottál le annyi idő alatt. Mellesleg, a 100.000 leosztást se nevezném mintának!

    Ha már előhoztad a random-témát, gondolom van némi programozási ismereted. Annál aktuálisabb a minta nagysága! Vegyél elő egy fejlesztőkörnyezetet (JAVA, PHP, C#, teljesen mindegy...), és írj egy pár soros progit, ami 1 és 10 között generál véletlen számokat (1 és 10 is benne van). Ha igazságos a rendszer, akkor 50% esélyed van, hogy párosat kapsz, illetve ugyancsak 50%, hogy páratlant. Lefuttatod egyszer, megnézed, páros vagy páratlan, és mondjuk növeled az ehhez tartozó változót 1-gyel, hogy tudd, hol állsz. Ezt futtasd le sokszor, de ne 10-szer vagy 100-szor, hanem mondjuk 1 milliárdszor, vagy még többször is akár, és nézd meg, milyen eredmény jött ki. Gyanítom, hogy nem lesz 50-50% az eloszlás, de jó eséllyel 50-hez fog közelíteni, szóval a két változó értéke közel egyenlő lesz.
    A véletlenszám-generátoruk gyanítom, hogy nyílt, de ha nem is az, akkor is ellenőrzött, és valami hasonló módszert használhatnak erre, mint amit írtam. Lehet kicsit azért bonyolultabbat, de a lényege a sokszori futtatás.

    Egy dologról nem esett szó, az pedig az emberi tényező, márpedig hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy amit nem látunk, és látszólag éppen ellenünk dolgozik, az csalás. A lottó is csalás, mert nem lesz minden héten telitalálat? Nem, hanem matematikailag olyan kicsi annak az esélye.

    Persze, ha úgy állsz hozzá, hogy "ha nem te nyersz, akkor csalás", így nincs miről beszélni.

    Igazából már azt is megbántam, hogy hozzászóltam a témához, jobb lett volna csak feliratkozni, és mosolyogni a kommenteken, de most már kíváncsi vagyok, milyen összeesküvés-elméletek látnak még napvilágot, szóval csak bátran, hátha meg tudtok győzni, hogy tényleg csalás az egész.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Béééla #77 üzenetére

    Mi az a "nem szakszerű keverés"? Ez olyan, mint a "mennyire random". Ja értem, az a keverés szakszerű, ami jó lapokat ad neked, az összes többi csalás...

    Beszélj olyan játékosokkal, akik nem hobbi szinten csinálják az online pókert, hanem tanulnak, fejlődnek, és hosszútávon nyernek is. Érdekes, ők nem tartják csalásnak akkor sem, ha hetekig, vagy hónapokig "nem jön a lap", de ez nagyon laikus hozzáállás, mert azon a szinten nem csak abból játszol, amit kaptál, hanem stratégiai szerepe van akár a blöffnek is, de nagyon sok tényező van (statisztika), ebbe ne menjünk bele, mert így is eltértünk a tárgytól.

    Én azért nem vagyok hiteles alany, mert hobbiként tekintettem a játékra, most már sajnos arra sincs időm. És igen, az elején, amikor láttam pár pókeres filmet, akkor azt hittem, hú de nagy játékos vagyok. Aztán persze buktam, és akkor én is azon gondolkodtam, lehet, hogy csalás az egész.

    Aztán elkezdtem tanulni, és hamar megváltozott a véleményem. Érdekes.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Béééla #80 üzenetére

    Ha csak kettőt dob a paklin, akkor is felismerhetetlen az előző kör, mert először mindenki 1 lapot kap, majd ismét 1 lapot, nem sorban oszt le 2-2 lapot mindenkinek. Mindegy, lényegtelen, online az RNG "kever". Ez a másik kedvencem: "keverd meg rendesen" - ezt mindig az mondja, akinek a következő körben gyenge lapjai vannak.

    Miért kéne szétválasztani? Pont az a lényeg, hogy a nagy nyerő játékosok is stratégia (ha úgy tetszik, matek) szerint játszanak. Amit a TV-ben látsz, az bohóckodás, showműsor, a nagymellű csajokról meg a gazdag pasikról szól.

    Azért nincs értelme a csalásnak, mert ahogy kenwood is írta, itt ember vs. ember játszik, nem pedig a kaszinó ellen játszol. Utóbbinál értelemszerű, hogy hosszútávon a kaszinó nyer, különben bezárhatna, mivel - tudtommal - nincs jutalék. A pókerben jutalékot fizetsz, ennek módja játéktípusonként változik. Ez a pénz a szolgáltatóé, ezen felül egymás pénzét nyeritek el.

    A "mindenféle letöltött segédprogram" alatt mit értesz? Mert egy olyan program, ami a leosztások alapján elemez, tehát a múlt eseményein alapuló statisztikákat mond neked, teljesen legális. Ezt magad is feljegyezhetnéd egy lapra, a program csak segít ebben.

    Más, de ugyanúgy csaláselmélet:
    Volt a közelmúltban egy videó interneten, ahol egy külföldi lottósorsolásnál (manuális sorsolás) előre kiírták a következő nyerőszámot. Egyszerűen megbolondult a számítógép, utána is kiírt számokat, amiknek persze köze nem volt a kihúzottakhoz, csak akkor pont egyszer véletlenül azt mutatta, amit utána sorsoltak. Ott megint ment mindenféle elmélet a meleg meg a hideg golyókról, meg a lefizetett Gizi néniről. Jajj, hagyjuk már...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Béééla #83 üzenetére

    A konkrét programot nem írták, csak hogy "lehet abban is". Na most aki torrentről kalózkodja le a feltört segédszoftvert, arra mit lehet mondani? Attól még léteznek ilyen segédprogramok, amik fizetősek, és legálisak.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz lusur #85 üzenetére

    A "valamennyi az 1-hez" esély nem azt jelenti, hogy a "valamennyiedik" próbálkozásra mindenképp be kell következnie.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Béééla #87 üzenetére

    Na, úgy néz ki ketten-hárman maradtunk, a témától is elkanyarodtunk kissé, de nem baj, az eszmecsere a lényeg, legalábbis ez úgy tudom, egy fórum. :)

    ###

    Igen, olyan van, hogy beletesznek ezt-azt a telepítőkbe, és valóban, a toolbar-rengeteg a next-next-next típusú felhasználók ismertetője, de ez nem az "undorító" kategória, mert kis odafigyeléssel ki lehet kerülni ezeket. Ha feltelepül a tudtod nélkül a trójai, az már bizony undorító, arra kell egy jó antivírus program. Azzal pedig tisztában kell(ene) lenni, hogy ha lewarezolja valaki a Windows-t vagy bármilyen tört programot, akkor abban lehet nemkívánatos rész is.
    Torrent kliens, K-Lite kodekpakk, Winamp...csak néhány olyan progi, ami a gyártó honlapjáról töltve is tartalmaz reklámot. Nem tudom, ezek károsak-e, mindenesetre én nem telepítem ezeket a rejtett dolgokat (a telepítő megkérdi, bár lehet, hogy kissé el próbálja rejteni), és így tiszta marad a gép.

    ###

    Amit másodikként írtál, azt azért te se mondod komolyan - ketten felváltva nyomják a flöst, ászpókert - azért ezek nem olyan gyakori kombók, a flöss az még esetleg, de a póker semmiképp sem. Lehet, hogy egy játékpénzes, "haveromírta" progi produkál ilyet, FT meg PS tuti nem. Pont te mondtad, hogy léteznek "nagyon véletlen" véletlengenerátorok.
    Azt nem tudom, te játszottál-e vagy csak mondod itt a dolgokat, de ha végignézel egy vastag mintát, mondjuk 10 millió leosztást, amit te magad játszottál, akkor ki fog rajzolódni, hogy hány leosztásonként volt párod, drilled...royal flössöd, sőt, az egyes kezdőkezek eloszlása is közelíteni fogja az előre megírt esélyt.
    Ahogy megyünk feljebb a kész kezek erősségén, egyre kevesebb lesz belőlük, mint a lottón a 2-3-4...stb. találatos szelvény. Amíg ez így működik, addig én nem fogok csalásra gyanakodni. Amíg 50%-nál nagyobb részesedésnél teszi be valaki a pénzét, addig nincs baj, ott már jó döntést hoztál (ez persze utólag derül ki, ez nem sakk, itt van véletlen-faktor is, de nevezheted szerencse-faktornak, ha az szimpatikusabb). Éppen azért van százalékban megadva, mert nem biztos a kimenetel.

    A hangsúly a nagy mintán van! Ne általánosítsunk. Azért, mert valakinek van egy Opel Astra-ja (vagy Suzuki Swift-je, most a tömegautó a lényeg), és neki állandóan elromlik, attól még az adott típusból rengeteget gyártottak, és sok embernél működik is szépen.

    ###

    Tehát mégegyszer, nagy minta, nagy minta, nagy minta! Úgy veszem észre, hogy ez minden negatív hozzászólásból hiányzik, mindenki csak azt hajtogatja, hogy így meg úgy csalnak, de furcsa módon senki sem mutatott még 10 millió kezes leosztástörténetet, ahol több póker volt, mint drill. Volt egy negatív élménye, és máris csalás az egész.

    Ez a matematika már túlmutat az emberek agyi képességén, azért nem hiszik el, hogy van benne valami. Egyszerűen nem tudunk benne gondolkodni.
    Még jobban eltérek a tárgytól. Vajon miért van az, hogy az összes UFO-s filmben az idegenek hasonlítanak az emberre, vagy valamilyen földi élőlényre? Azért, mert nem tudunk kiszakadni a saját világunkból, csak ebben tudunk elképzelni dolgokat.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz Béééla #90 üzenetére

    "...pont azért beszélnek csalásról, mert abban a kis mintában is érezhetően torz eredményt kaptak..."

    Igen, pontosan erről beszéltem. Kis minta nem minta. Azért, mert 10-20-100 leosztás alatt nem jött a lap, még nincs szó csalásról.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák