Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    A cikk arról szólt, hogy többek között (illetve leginkább, mert minek DaemonToolsba rakni a pókeres loggert, amikor oda célszerűbb az általános vírus) póker "segédprogramos" helyeken lehet benyelni egy olyan vírust, ami a képességeiket "tuningoló" "játékosok" durva megtréfálására való.

    Volt-van egy generáció, amelyik nagyon felkapta a pókerezést (ugye a texast, ki is ölték az ötlapost, pedig azt még élvezni is lehet) és gyakorlatilag életcélnak jelölte ki a pókeren meggazdagodást - mert ha a tévébe' sikerült a nagy komoly napszemüveges pacákoknak, akkor nekik mér' ne lehetne? Hiszen csak skill! Ez leginkább az említett korosztályból kerül ki. (továbbá imádtam, amikor valaki beült az egyetemi órákra, és a zöld vásznon kívül más nem volt egész nap a monitoron, plusz ecsetelték hogy mennyire ászok mer' a hétvégén nyertek ötezret és közben minden tárgyból meghúzták, vagy amikor középiskolában pénzre menő meccseket tartottak)

    Na most a póker egy játék. Ezek a "skilltuningosok" gyakorlatilag csaltak (mint egy aimbot, a WH-t ellenük használták), és ha a játék minden áron megnyerésére mennek, akkor már nem játszanak, pénzre mennek. A kaszinó a gazdagok játszótere, akiknek nem gond, ha egy este pár millácskával kevesebb van a számlán, ezek a megélhetési pókeresek meg erre a pénzre ácsingóznak, és nem játszani mennek. (főleg azért online, mert a legtöbbjüket egy rendes kaszinóból úgy vágnák ki, mint a bizonyos négylábút szükségre, plusz ott nincs csalás rásegítés)

    Ezért írtam, hogy "ennyit róluk", azt hitték, hogy ők a janik meg a szemétdombon a kiskakas csak mert elolvastak három tutorialt a neten és biztos ami biztos, leszedtek egy "számolót", közben kiderült, hogy a legnagyobb balekok - innen a kárörvendés, nesze neked "skill". Az igazán nagyok és nagyágyúk között csak kishalak piszkai ők, a haveri kört legombolni egyszerű, komoly játékosokkal szemben már hirtelen nehezebb lett.

    Amikor MMO-ztam, én is szedtem le ezt-azt rásegítésnek; térképet, több kliens futását engedélyező patchet (kellett a piacon áruló karakternek is egy ablak) meg olyan .dat-fájlt, ami kiírta a dobott cucc típusát is a neve mellé. De benne volt a pakliban, hogy jön nem kívánatos vendég is vele keylogger személyében és viszlát ingame cuccok. Na most ugyanez történt, csak nem goldot kaparintottak meg, hanem durva előnyt és belőle valós pénzt, ezért a hír. Csaló "hekkereket" megszívatták azok, akik tényleg értenek is valamihez - nem értem ebben mi a durva támadás, amin így tömegesen sértődnek meg...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz lusur #69 üzenetére

    Na például itt lenne érdemes a nyílt forrást erőltetni - mennyire is random az az int random() :)
    Nem hiszem, hogy minden szerverükben ül néhány TRNG-kártya.

    Persze lehet szerencsétlen este is, de amikor egy egész délután pont ugyanaz a 4-5, amúgy használhatatlan lap jön mindig, akkor az emberfia jóval nagyobb eséllyel gyanakszik turpisságra - mondjuk ez nem online, hanem "hardveres" barátságos pókernél volt. Online viszont egyszerűbb lehet "beetetni".

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz csabyka666 #75 üzenetére

    Ha az értő olvasás menne: a megtörtént eset házi körülmények között és fizikai lapokkal történt - abba simán belefér a nem szakszerű keverés.

    És ha a Valszám első előadásánál többet is ismernél tudhatnád, hogy a pszeudorandom szép és jó, de nem random. Nem véletlen építenek be hardveres véletlenszám-generátort az intelligens kártyákba és nem véletlen használják ott, ahol kell.
    Gyorsan generáltattam egy szimpla exceles 100 ezer mintás "véletlen" számsort; 0,2%-os eltérés simán előfordult, 1%-os is, és ez csak a páros-páratlan. Hisztogramot nem volt kedvem 52 "lapra" generálni.

    Nem azt mondom erre, hogy csalás, csak titkosításokat törtek meg azért, mert kiszámíthatók lettek.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz csabyka666 #78 üzenetére

    Nem szakszerű keverés: a kettőt "dob" a paklin nem hinném, hogy szakszerű (nem véletlenül hagytam ott őket a p*csába). Vegyél egy römikört, ahol összegyűjtik a kártyákat; mivel sok sor van benne, ezért ha csak kicsit keverik meg, simán következtethető, hogy milyen kártya jön.
    Nem véletlen terítik szét az összes kártyát és keverik meg jó alaposan jobb helyeken - na az szakszerű, ugyanis egy húzott/kapott lapból maximum arra tudsz következtetni, hogy a következő lap nem olyan lesz, mint ami nálad van.
    Ugyanis mennyire random nagyon is definiált. Az, hogy te nem tudsz róla, igenis van determinisztikus, "kicsit véletlen" meg "nagyon véletlen". A TRNG "nagyon véletlen", a programozott meg nem az, legfeljebb jól megközelíti. (bár annak is adok egy pacsit, aki kártyázás közben megmondja, mi jön)

    Érdekes, ők nem tartják csalásnak akkor sem, ha hetekig, vagy hónapokig "nem jön a lap"
    Válasszuk már szét az említett példát meg a nagy játékosok nyerését, mivel technikailag nem sok köze van egymáshoz. Igen, éles játékban van szerepe a taktikának, például hogy az abszolút esélytelen szemetet időben bedobod, de attól még tényleg nem fogja megúszni a nagy számok törvényét és az esélyeket. (egyeseknek itt PH-n is volt gondja az esélyekkel) De az megint más, hogy vakon bíznak a rendszerben és a mögötte futó matematikában és kódban - a mindenféle letöltött segédprogramba is vetettek egyesek bizalmat és meg is lett az eredménye.
    Mondjuk ez addig meddő, amíg nem látjuk a működését, azt meg nehezen fogjuk megoldani...

    És nem a játéktermi.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz csabyka666 #82 üzenetére

    Ha csak kettőt dob a paklin, akkor is felismerhetetlen az előző kör, mert először mindenki 1 lapot kap, majd ismét 1 lapot, nem sorban oszt le 2-2 lapot mindenkinek.
    Vagy de. Nem játéktermi, szuperpro játékról beszélek még mindig. (persze az más dolog, hogy ők voltak a "nagy pókeresek")

    Miért kéne szétválasztani? Pont az a lényeg, hogy a nagy nyerő játékosok is stratégia (ha úgy tetszik, matek) szerint játszanak.
    Mert most már a TV és kemény játékosok lett a téma, amiről meg beszéltem az nem az...

    Azért nincs értelme a csalásnak, mert ahogy kenwood is írta, itt ember vs. ember játszik
    Ezt mutasd már meg, hol-ki kérdőjelezte meg. Annyi volt említve (és nem is általam), hogy helyenként régen a legendák szerint besegítettek maguknak botokkal az online termek plusz bevételért.

    A "mindenféle letöltött segédprogram" alatt mit értesz? Mert egy olyan program, ami a leosztások alapján elemez, tehát a múlt eseményein alapuló statisztikákat mond neked, teljesen legális.
    Ami a cikkben volt, mint pókeres segédprogram. Amivel bekapták a vírust a balfékek. Amiről az egész szól...

    Másik csaláselmélet: egyszer meg egymás utáni két héten húzták ki ugyanazokat a számokat és kiáltottak sokan csalást, pedig csak rohadt valószínűtlen.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz csabyka666 #84 üzenetére

    Idézem: pókeres segédletek weboldalaira.
    Ez nem túl torrentes feltört oldalnak tűnik.
    Csak hogy a saját példámmal jöjjek: elitepvpers.de - egyszerű MMO-s segédletes fórum. Bárki bármit kontroll nélkül feltehet. Csak a gyanakvók gondolkoznak el egy bot vagy patch azonnali felrakása előtt, hogy lehet benne valami. Tizenévesek meg gondolkodás nélkül telepítenek mindent és a felnőtt lakosság körében terjedő toolbar-rengeteg sem arról tanúskodik, hogy egyáltalán elolvasnának bármit.
    És a megbízható oldal sem jelent semmit - a sourceforge is belenyúlt ebbe-abba, pedig arról aztán senki sem feltételezte volna! (vagy a minerek)
    Szóval még a fizetősben sem lennék teljesen biztos, hogy nem gonoszkodik.
    Tudom, piszok sajnálatos.

    A "valamennyi az 1-hez" esély nem azt jelenti, hogy a "valamennyiedik" próbálkozásra mindenképp be kell következnie.
    Viszont van az, amikor valami már bűzlik. Megeshet, de elég valószínűtlen, hogy tegyük fel nyolcan ülnek egy asztalnál, ketten felváltva nyomják a flöst, ászpókert meg legalább a drilleket, mindenki másnak meg egy párnál, nagy ritkán két párnál több sose lesz. (és ez még inkább gyanús, amikor az első körben mindig megvan a beetetés, hogy legalább van valamid, nyugodtan maradj játékban, és a végén koppansz)
    Tudom, benne van a pakliban mert megtörténhet. Csak érdemes lenne azt is követni, hogy a nagy számok törvénye okozta "eltolódás" mikor-hogy kompenzálódik. Simán elképzelhető, hogy mellette meg ott van a lámaasztal, ahol egy évig csak magas lap nyer, de valljuk be: valószínűtlen.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz csabyka666 #88 üzenetére

    Nem baj, a fórum azért van hogy az ember névtelenül elküldhesse a másikat melegebb éghajlatokra és szidhassa a felmenőit okosodjon.

    A durva példát durva példának hoztam fel, szerencsére nem történt meg velem, meg a legendáriumok sem szóltak róla; pont ez volt a lényege: van egy szerencsefaktor és van egy olyan, amikor már a sokat látott vének is inkább a revolver tartalmát osztják lap helyett a következő körben, akármennyire is jóhiszeműek. Akik csalást emlegetnek, azok lehet nem játszottak pár millió kört, de pont azért beszélnek csalásról, mert abban a kis mintában is érezhetően torz eredményt kaptak, ami messze túlmutat a puszta szerencsén. (aztán kérdés hogy csak ők voltak bénák, vagy a pikk kettes a kőr hetessel tényleg annyira használhatatlan)

    Én pókerben meg nem nagyon utaztam (főleg hogy az általam preferált ötlapos ma már gyakorlatilag történelem) de zsugáztunk eleget az öregekkel. Pár füzet megtelt az eredményekkel :D

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák