Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #41 üzenetére

    Versenypiac. És a piac bebizonyította, hogy nem versenyképes termék. De ha nem haragszol engem érdekelnek a miértek és a hogyanok is, azért olvasom a híreket és fórumot. Apropó miértek, a Ryzen a sikerét nagyban köszönheti a Seamicro felvásárlásának.

    (#43) Manbal
    Soha nem lesz a HEDT baráti áron. A 60%-ot pedig teljesen esélytelen. A sokszor csak a 990X és a 6950X között van meg a 60% multithread különbség.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • nkmedve

    őstag

    válasz b. #37 üzenetére

    "Ice lake megint egy teljesen más irányelvet vesz fel, más felépítéssel fog jönni, mint a mostani CPU-k"

    Az AMD igy szívta megy a Bulldozerrel, ők is egy alapjaiban más architektúrát akartak letenni az asztalra, és nem jött be, mivel minden az ősrégi P3-as alapokra építkező Intel arhitektúrákra van optimalizálva. A Ryzen, most azért lett olyan jó, mert visszatértek a régi, jól ismert útra (és találtak értékelhető gyártástechnológiát is hozzá).
    Majd kiderül, hogy az Intel-nek mennyire jön be az irányváltás, már ha egyáltalán meg merik lépni (ők is fogtak már mellé ilyen nagy architektúrás váltásoknál, pl. Netburst). Lehetnek még komoly gondok az Intel háza táján is ha bedob egy teljesen új arhitektúrát amire aztán évekig kell optimalizálni, hogy ki lehessen használni (közben pedig a Ryzen szépen kiforrja magát).

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #54 üzenetére

    Miért ne gondolnám komolyan? A core szériát 8 éve toldozgatják. Attól még persze jó, de például a 0 és 1-es portok túlterheltek. Ha ugyanazt a koncepciót from scratch újraterveznék, tehát semmi forradalmi új gondolat, az is sokat jelenthetne az ő esetükben. Szerintem egyébként az icelake pontosan ez.
    Ez nem jelenti azt, hogy az intel le lenne maradva. Igen kellemes verseny látszik kibontakozni. Végre az magszámot és az árazást is komolyan kénytelen venni az intel is, nem pöckölheti le magáról.
    Ami miatt egy ilyen új, nem feltétlenül forradalmian új architektúra szükséges lehet az az, hogy nagy kérdés, hogy a zenben és a core-ban mennyi fejlődési potenciál van. Van esély arra, hogy a core továbbfejlesztése tranzisztorköltségesebb..

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • arn

    félisten

    válasz b. #87 üzenetére

    En azt varom, hogy a coffee lakebol lesz magas orajeles hatmagos, olcso foglalatba.

    Ha nem egy dogdraga platform lenne, ez a hatmagos is erdekes lenne az araval.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • sb

    veterán

    válasz b. #87 üzenetére

    Oké, de milyen TDP-ből és körítéssel? Alma-körte.

    @arn:
    Ha nem egy dogdraga platform lenne, ez a hatmagos is erdekes lenne az araval.
    Itt a gond. Nekem árban, TDP-ben is overkillek ezek a nagyok, de nyilván másnak is, nem véletlenül HEDT. Ez nem népplatfrom.
    Egy "kis" hatmagos mellé meg ilyen körítés felesleges. És mióta kiderült, hogy a sima 1151-be nem megy bele a desktop 6/12 azóta itt is hendikeppel indulnak. Z3xx jön, de herélt és vélhetően nem lesz olcsó. Soha nem volt. B3xx pedig csak jóval később jön és látva a B2xx kezdő árait azok is messze kerültek a régi átlag olcsó B7/8... lapok szintjétől.

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz b. #87 üzenetére

    "anélkül 35% :Y" Azt ne felejtsd el, hogy eleve 25%kal több magja van ;), ha azt arányosan felszorzod a Ryzennél is 10 magra (mármint a Ryzen eredményt) úgy azért nem olyan eget rengető a differencia (és még mindig 1:2 az ár viszony).

    Ha a TR a B2es steppingre épül akkor turbó nélkül sián partiban lesznek. Tudrbóval valszeg az Intel nyerni fog, kérdés, hogy a turbo 3.0-nak ami csak két mag mennyi praktikus értelme van egy 10 magos CPUnál...jah és a 10 magos TR gy is olcsóbb lesz több PCI-E-jal és RAID megkötések nélkül, úgyhogy azért az az effektív mondjuk kb. 10% előny ami lesz mindennek tükrében nem annyira egetverő.

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #87 üzenetére

    Én azt néztem AT teszten, hogy lefelejtették a teljesítmény/fogyasztás görbéket. NA nem tudom, hogy ott szoktak-e, de most nem volt.
    Pedig érdekes lett volna, mert bizony A 8 és 10 magos a többletteljesítményt úgy produkálta hogy 145W-ot evett. Szemben a Ryzen 1800X 95W-jával.

    Ha innen nézzük, akkor egy 16 magos threadripper 180W-on közel dupláját fogja tudni multiban az 1800X-nek. De még 150W-tal se lenne rossz. Így azt mondanám, hogy azért persze a 8-10 magossal a 8 magos felett szép teljesítmény, de a threadripper ellen már nem meggyőző. Az intel szénáját kicsit egyengeti majd a 12 magos. 7920X, de a 14-16-18 magosok csak jövőre jönnek.

    Az is érdekes összehasonlítás, hogy kinek hogy jön ki.
    Az AT cikkben számolgatták, hogy a 10 magos kb 300mm^2. Az ennél eggyel nagyobb változat (4x5 háló),. amiből max 18 mag jön ki 470mm^2. Szerintem az intel nem fogja tudni tartani az órajeleket ekkora die esetén ugyanott, ahol a 10 magosé van. Ráadásul már ez utóbbi is 140W-os. 180W-nál messzebb nem igen mehetnek el a 18 maggal se. Jó, hát persze bármit lehet, csak tudni kell hűteni. DE szerintem nem nagyon fog az se 4Ghz fölé menni.
    Hacsak nem varázsol varázsol valamit az AMD az órajelekkel akkor a 16-18 magos intelekkel szemben a 16 magos TR alul fog maradni. De nem sokkal. Érdekes lesz.

    Külön figyeltem a 6 magosok versenyét. Az intel 6 magosa nem alázta el az amd 6 magosát. Az AT persze gondosan ügyelt arra, hogy a ne az 1600X-szel vesse össze, ami egyszálas teljesítményben jobb és $60-ral olcsóbb is, mint az 1700, hanem utóbbival, ami mindenképpen alulmarad egyszálas teljesítményben és szerencsétlen a 65W-os TDP-jével persze multiban is elmarad a 140W-os 7800X-hez képest.
    Ha az 1600X-hez mérjük az intel új hatmagosát, akkor azt kell mondjam, nem éri meg a másfélszeres árat, különösen, ha a platform költségét is figyelembe vesszük. (Kivéve persze, ha valakinek feltétlenül kell a memória sávszélesség)

    Szerintem a 8 magos igény esetén akkor is csak akkor indokolt az intel drágább cpu és platformköltségeit megfizetni, ha valakinek kell a többlet sávszélesség.
    Megelőzni sikerült, de sarokba küldeni nem az AMD-t. Szerintem a 6 és 8 magosokkal nem sikerült olyan meggyőzőt alakítani, hogy ne lehessen vita vagy megfontolás tárgya az AMD megoldása. A 10 magos persze kimagaslik, de érkezik a Threadripper. Szép verseny van kibontakozóban.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • #52588800

    törölt tag

    válasz b. #91 üzenetére

    Majd kiderül ha megtudjuk az Intel árait, de szvsz már akkor sem fogja megéri, ha annyiba kerül majd, mint az i7-7700k. Az árkülönbségből már most is kijön a ryzen alá egy alaplap is.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #97 üzenetére

    Találgatás helyett miért nem olvasol egy egy tesztet, ami már megjelent?

    Fogyasztás: jelen esetben szó sincs már arról, hogy az intel és az amd máshogy adja meg és az intel mindig fölélövi és meg sem közelíti, az amd meg csal és mindig túlfogyaszt a megadott tdphez képest. Az AT tesztje szerint az intel proci nagyonis kihasználja a rendelkezésre álló tdp keretet.

    Az intel hatmagos ($389) pedig stock nem gyorsabb, mint az 1800X, kivéve persze azokat a teszteket, amelyek az intel arcitektúrának amúgyis jobban fekszenek. Húzva persze lehet, hogy igen. Az AT tesztben nem minden teszthez mellékeltek fogyasztást, csak príme95

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #107 üzenetére

    Bocs, azt hittem, hogy a most megjelenő 7800X-re gondoltál.

    A Coffee Lake-ről azt mondják, hogy 95W TDP mellett nagyjából azt tudhatja majd csak 6 maggal, mint a 7700
    +3-4% IPC és a Turbo Boost 3 biztos eléri majd a K-s verziónál a 4.5Ghz-et, mint ahogy most a 7700K is.

    Az árazás nehéz kérdés. A hatmagos 7800X-ra 4.3Ghz-et ír az ark. Az 140W-os.

    Ehhez képest hogy fogja belőni az intel az érdekes kérdés. Szerintem ha az AMD nem mozgatja a Ryzen árait, akkor a hatmagos Coffee Lake $400 lesz. szerintem.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • arn

    félisten

    válasz b. #109 üzenetére

    ez a jo ar/ertek aranyu kozepkategoriahoz kepest mindig igy van... a gyorsabb aranytalanul dragabb. pl a 4770k es a 4960x kozott volt vagy 40%, meg 3x ardifi. ehhez kepest? :)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz b. #111 üzenetére

    Sose fog, ez a presztizstermekek sorsa... aranytalanul sokat fizetsz vmiert, aminek nincs sok ertelme, csak megteheted es kesz.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák