Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz FRENK1988 #1 üzenetére

    Ennek nem nagyon látom értelmét. Inkább mindenkinek el kellene döntenie mit akar használni

    Egy vállalatnál ahol majd 400 000 dolgozónak kell megfelelően együttműködnie, nem úgy mennek a dolgok hogy majd ők csak úgy eldöntik egyenként hogy mit akarnak használni..

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz moonman #49 üzenetére

    nem csoda, hogy ott tart a vállalat, ahol

    Mármint hogy a világ egyik legnagyobb informatikai vállalata?

    a vezetőség nem a józan ítélőképességéről híres

    Bizonyára ezért tart "ott ahol" ugyebár....

    Szerinted a vezetőség alkalmatlan, mert leváltják a kedvenc céged irodacsomagját a sajátjukra... Hát azért meg ne haragudj, de amit mondasz, az vall a nem túl józan gondolkodásra..

    De biztos igazad van. Vacak ez az OOo, mert ilyen kis "szutyok" cégek is alkalmazzák, mint az IBM, sőt. Még van képük erre alapozni egy saját megoldást is.. :D

    Egyébként miért nem dolgozol ott? Eljöttél, vagy elküldtek? Mert ami azt illeti, a vezetőséggel szembeforduló, okoskodó, mindig mindent jobban tudni vélő alkalmazottakat sehol sem szeretik, mert rombolják a csapatmunkát, és a munkamorált...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz moonman #154 üzenetére

    olyan vagy, mint a jó bulvársajtó.

    Azt írtad a váltással kapcsolatban, hogy "nem csoda, hogy ott tart a vállalat, ahol, a vezetőség nem a józan ítélőképességéről híres."

    Bizonyára ezért az IBM a legnagyobb, mert hülye döntéseket hoznak.. Nem érzed az ellentmondást?..:) Ezért gondoltam, hogy mivel te "hülyéknek" nem dolgozol, inkább elmész olyan helyre, ahol vesznek neked ms termékeket amennyit akarsz..

    Tehát. Te meg olyan vagy mint egy foci drukker. Tök mindegy mit csinál a csapat, te mellettük állsz, és mindenki hülye aki nem a te véleményeden van, még akkor is ha ő a győztes csapatban játszik.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz moonman #159 üzenetére

    gyerekes vagy.

    Ezt könnyebb volt leírni mint egy rendes választ.....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Hugo85 #160 üzenetére

    Szerinted miért adták el a PC üzletágat?

    Én csak a notebook -ok etalonjának számító thinkpad részleg eladását nem értettem. Azok tényleg igazi masszív, megbízható termékek voltak. Hogy a lenovo mit kezd velük, azt majd meglátjuk. (olyanok ezek a gépek a piacon, mint anno a quantum fireball -ok voltak a hdd -k között. Kár hogy a maxtor tönkretette azt is. A régi hdd -iket falhoz vághattam akkor sem mentek tönkre..:) Thinkpad -ből is 5, 6 éves darabok vannak a közelben, amik tökéletesen hibamentesek a mai napig. )

    Még mielőtt megvádolsz azzal, hogy MS bérenc vagyok

    Én ugyan nem.. Itt a forum -on csak egy emberről tudom biztosan hogy melyik hírre mit fog reagálni, ha abban ms termékkel kapcsolatos dolgokról van szó.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Hugo85 #169 üzenetére

    hogy egy-két elvakult minőségbuzin

    No igen. Kérdés hogy most mit vehet az, aki a thinkpad -eken nevelkedett...
    Illetve az, hogy a lenovo mennyire akarja megtartani azt a presztízst, amit a thinkpad név képvisel.
    Egyébként szerintem nem csúnyák ezek a gépek. Süt róluk a profizmus. Nem "báltáncos" darabok, hanem "nyakkendős üzletemberek". De valakinek ez a stílus jobban tetszik.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz fordfairlane #172 üzenetére

    netbook mániára már időben reagáltak.

    A netbook -okkal kapcsolatban egy dolgot nem értek.
    Úgy szokták őket emlegetni hogy "olcsó" mininoteszek, pedig egyáltalán nem azok. Hogy lehet olcsónak nevezni egy 10 colos kijelzős, gagyi atom cpu -s, elavult gagyi chipset -es, gépet, amit 100 000 -ért vesztegetnek... Kicsit többér jelentősen használhatóbb, nagyobb, okosabb notebook -ot kapok. Akkor hát miért is "olcsó" a netbook? És egyáltalán mire jó? Mert a jelenlegi teljesítményével csak egy hordozható kalkulátor... Még egy flash banner is kifekteti az atom -ot, a java applet -ekről meg jobb nem is beszélni...:( Tehát akkor netezésre nem jó. Filmet nézni nem jó, gépelni kényelmetlen, ergo mindenfajta beviteli tevékenységre sem jó, (programozás, szövegszerkesztés, miegymás) így aztán képekkel való munkára sem jó, már csak a kijelző miatt sem. DVD -t sem dughatok bele, legfeljebb pendrive -ot, de annak sincs sok értelme. Akkor mi a frászra jó egy ilyen Sza.... kis akármi?.:D És miért lenne olcsó amikor kb 20 000 ft -ot ér, és adják 100 -ért? Sőt állítólag még emelni is akarnak az átlagos eladási áron.

    Számológépet 200 ft -ért is vehetek. Mp3 lejátszót, de még mp4 -et is apró kijelzővel ugyebár, de 10 000 -ért kapok. Mobilja pedig mindenkinek van, így a maradék "netbook feature" is nálunk van.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Hugo85 #174 üzenetére

    1. 10-11 colos kijelző már bőven használható, de a kisebb is. Igény kérdése. Nekem a 12 colos subnote is kicsi, mert nem tökéletes a szemem.

    Az enyém se túl jó. Így jártunk..:D

    2. Van már netbook bőven 100 alatt is, pláne használtan.

    A használt, az használt. Én újakról beszélek. Azok pedig igenis piszkosul drágák, ahhoz képest amit adnak. Ez pedig tény.

    3. Marhaság, hogy az atomot megfekteti egy flash banner. Mennyit használtál atomos gépet Jó, nyilván nem kell megnyitni egyszerre 36 tabot, miközben a háttérben renderelsz

    Ha elkezdesz vele normálisan netezni, akkor nagyon idegesítő tud lenni a kis atom. Ha már netbook, legalább had netezzek vele rendesen. Kár hogy sajnos még azt sem lehet.

    4. Filmet nézni megfelel, amíg nem HD-vel szórakozol (ekkora felbontással minek)

    Aki ilyen kicsibe filmet tud nézni, az meg is érdemli.

    5. Az, hogy nagyobb, az NAGYON NEM POZITÍVUM, a netbook lényege, hogy kicsi és könnyű, és hosszú ideig működik, miért olyan nehéz ezt elfogadni?

    Rendben. Ez igaz. Könnyű hurcolni. De minek?..:D

    6. Mi az, higy kicsi a billentyűzet? Kinek? Egy 50 kilós lánynak is az? Meg mihez képest, a HTC TouchPro 2 QWERTY billentyűzete meg elég nagy a kedves biznicmeneknek

    Nézd. Lehet hogy én félresikerült emberpéldány vagyok, de az én ujjaim bizony nagyobbak mint a netbook célcsoporté..:) Ha elkezdek gépelni vele, elég sok dupla karakter keletkezik elég hamar. És a használt gépek egy jelentős része pont ezért kerül eladó sorba...

    7. Netbookon nem sűrűn programoznak emberek, de egyébként pár sort meg lehet azon is írni, ha nagyon kell

    Persze hogy nem programoznak rajta. Mivel arra nem jó. Írtam is.

    8. A netbook nem egy mindenes, hanem másodlagos gép

    Vagy inkább egy harmadlagos. De ha van egy jó számológépem ami mondjuk 1500 ft, akkor már csak negyedleges..:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz fordfairlane #177 üzenetére

    Nem tudomásul venni, hogy ez most felfutóban van, és hogy népszerű.

    Ez igaz. Azt még hozzá tenném hogy gyakran kérdezik tőlem hogy ezt vagy azt hogy lehet a frissen vásárolt netbook -on ami "olyan kis aranyos", én pedig azt válaszolom hogy sehogy, mert ez nem notebook..:) No ilyenkor jön a nagy rácsodálkozás..
    Ha esetleg korábban megkérdeztek róla, és én elmondtam róla a véleményem, akkor még hozzátehetem hogy "én megmondtam", egy kellemes kaján vigyorral az arcomon búcsúzhatom ilyenkor a delikvensektől, mert bár segíteni szerettem volna korábban, ők nem hallgattak rá,..:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Vargnatt #192 üzenetére

    Amúgy azon filóztam, az MS-től nem lett volna egy logikusabb lépés az, ha a saját XML-alapú új formátumai helyett inkább az ODF-támogatást vezette volna be

    Nem. Tudod hogy miért? Hogy megmaradjanak az általad is említett problémák:

    Office-formátumú doksit, akkor valami vagy már eleve el van csúszva benne a megjelenítéskor, vagy ha módosítom vele a file-t, akkor eléggé el tudja buherálni pl. a doc-ba beszúrt táblázatokat, és ez elég kellemetlen tud lenni, mikor újra MSOffice alatt nyitom meg a dokumentumot.

    Az ms csak és kizárólag azért készített új formátumot, mert néhány amerikai kormányzati szerv úgy döntött, hogy csak szabványos formátumot kezelő irodacsomagot lehet használni. Ha marad az ms is az odf -nél, azzal gyengíti saját pozícióját, ezért inkább némi trükközéssel, és pénzel keresztülverte a saját, összecsapott formátumát az ISO -n, és most örülhetünk a 6000 oldalas ooxml "szabványnak", ami még csak nem is igazi xml. Mert hát nem is az ms lenne, ha nem úgy alkotta volna meg a formátumot, hogy azt minél nehezebb legyen támogatni bárki másnak... ezzel kvázi biztosítva a monopólium fennmaradását.

    Persze ettől még sokan mennek szembe vele, és ez csak jó. Komolyabb ellenfelek csak jót tesznek az ms -nek is hidd el..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák