Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz Romvr #49 üzenetére

    "mindenkit potenciális bűnözőként fognak kezelni" - erről szól az amerikai jog :(((

    Nem mellesleg a titkosítás védi a vagyonunkat, munkánkat is. Meddig lenne pénz a számlámon, ha a netbanki kapcsolat nyílt csatornákon menne?

    Az meg köztudott, hogy egy titok addig titok, amíg max ketten tudnak róla (pl netbankos kapcsolat esetén én és a bankom). Ha bevonunk akárcsak egyetlen harmadik felet (állam), akkor lőttek a titoknak. Lehetséges, hogy a harmadik félnek nincs ártó szándéka, viszont bénázás közben kikerülhetnek az infók a rosszfiúk kezébe.

    Vállalja az állam a keletkezett kárért a felelősséget?? (adatlopás, netbankos kapcsolatokba belenyúlás, óriási pénzek lenyúlása?)

    Másik kérdés: céges adatok biztosítása: még mindíg az USA-ban adják be a legtöbb szabadalmi kérelmet, náluk van a legtöbb találmány. Manapság ezek jórészét nyilván nem a pincében egymagukban ötletelve találják fel a feltalálók, hanem multi-site/alkalmasint országhatárokon átnyúló ötletelés és előzi meg a folyamatot. Ebbe is betekintést akarnak adni a versenytársaknak/bűnözőknek?

    Igen, egy diktatúrában, ahol relatíve fejletlen a pénzügyi kultúra, kvázi nem járnak jogok az intellektuális javak/találmányok után (=ellopják mielőtt papírra írnád) és az állam nem vállalja a felelősséget a tettei után, tényleg nincs szükség titkosításra. Jó példa erre Kína. Ellenpélda Szingapúr, ahol tudtommal mindent figyelnek, viszont nem élnek vissza az adatokkal. USA, mint nagyhatalom, erős a gyanúm, hogy Kínához akar hasonlóvá válni.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák