Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • debrejo

    senior tag

    válasz Zefír #18 üzenetére

    "Kis milló módja van az embert behálózni.

    De az már egy jó lépés, hogy te nem vagy fent ezeken a siteokon. Énsem vagyok fent sehol.
    Viszont google accountom van, használom a playt, gmailt, driveot, callendart... mert ingyenes, és jól kivan találva. De tudom, hogy a google ezért cserében az adataimat kéri. Hát vigye.. semmi olyat nem csinálok a googla ccountom alatt amit nem vállalnék fel."

    Google account vagy facebook, egyre megy, ha fent vagy, monitorozhatnak.
    Persze nehogy azt hidd hogy pont rád kiváncsiak :N

    Aki tudja hogy olyasmit tesz ami törvénybe ütköző az úgyis óvatosan teszi azt. Már ha van egy pici sütnivalója. Akinek meg nincs takargatnivalója az pont leszarja hogy ki mit néz meg. Én is. Nem teszek fel semmi olyat FB-re ami miatt esetleg elő lehetne venni engem, pont. Tudni kell használni a közösségi oldalakat, én még mindig ezt vallom. Nem írom ki hogy a főnököm egy ........(tetszőleges szót tessék ide helyettesíteni), ha tudom hogy esetleg láthatja.

  • debrejo

    senior tag

    @attila9988, cyberpunk: nem vagytok ti egy kicsit paranoiások? Mondjátok, mi az az adat, infó, amivel az ilyen oldalak, a fb, a google nekem kárt tudna okozni? Mivel árt az nekem ha tudják hogy szeretem a Coca Colát, az old bushmill-t, a barnákra bukom (tam, már megvan az igazi), szeretem az olasz motorokat, a francia kocsikat, esetleg láják merre nyaraltam, kik a barátaim, ilyenek. Ezzel mit tudnak nekem ártani? Mit tudnak elvenni ezzel tőlem? Hülye nem vagyok, bankszámlaszámot, jelszavakat, céges dolgokat ilyen helyekre nem teszek ki, olyan dolgokat ami tényleg privát titkosítva küldöm, szóval egy titkosított emil messze biztonságosabb mint egy sima levél...
    Jesszusom, kevesebbet görcsöljetek hülyeségeken, élvezzétek az életet inkább :) Ha tisztességes ember vagy, nincs takargatnivalód egyébként sem.

    @Zefír: "Bár nem hiszem, hogy az egész mailt átnyálaznák, csak adott kulcsszavakra keresnek rá. Tehát foszlányok, névtelenül, és ez nem zavar, mert tudom, hogy semmi sincsen ingyen, és ezzel fizetek a google szolgáltatásaiért cserében."

    Erről van szó. Nem kiáltok farkast mert lehet hogy megszívom. Ha nem teszem, nincs mitől félnem. Tökmindegy hogy facebookról vagy google-ről beszélünk.

    Paranoia. Az van az emberekben rendesen ahogy látom :Y
    Vagy ez inkább a jajj, fontos vagyok szindróma?

    [ Szerkesztve ]

  • debrejo

    senior tag

    válasz joghurt #83 üzenetére

    "bevallott jövedelmeiddel nem feltétlenül szinkronban levő nyaralási képek" - ezt én adócsalásnak nevezném, ha ez segít mondjuk az ilyen embereket megbüntetni, nosza rajta. Mert ugye nem te, én, vagy bármelyik átlagpolgár csal adót hanem tipikusan az akinek telik mindenre. Ha ezt is lehet szűrni, miért ne? A saját gépeden meg nem turkálhat felhatalmazás nélkül senki, ezt azért még itthon egyetlen törvény sem engedi meg. Tudtommal usákoknál sem. Szóval a "200-al a közúton" videók miatt nem fognak elővenni hacsak nem dafkézol velük a facebookon pölö. Az ilyen meg is érdemli.

    ddekany: nem, nem látok benne gondot. Aki törvényellenesben sántikál és van sütnivalója az eddig sem teregette ki mindenhova azt. FB előtt is az okos kussolt, a marha meg részegen kotyogott a kocsmában. Gyakorlatilag eddig az fb szerepét a kocsma töltötte be, sarkítva. :D Ezzel max ikufájtereket lehet kiszűrni, akiket max nemzetellenesnek titulálnak és nem engednek be az országba. Azzal ugyanis hogy azt mondod hogy de beverném a szomszéd orrát még nem teszed meg, ugyebár...

    attila9988: nem, nem tud mindenkiről mindent, ez egy ordas nagy baromság. Annyit tud, amennyit az illető nyilvánossá tesz. Ez mind egyénfüggő, ki mennyit oszt meg. Mint már írtam, az hogy én szeretem a kólát, a whiskeyt, a motorokat és a kocsikat és ők ezt tudják abból károm nekem nem származik. Teszem azt ha szabadidőmben olyasmire készülnék amivel mondjuk embereknek árthatnék, hát igenis tegyenek meg mindent hogy elkapjanak, a törvény adta kereteken belül. Az ingyenesség azért adott az ilyen oldalakon mert az általad megadott adatokból kiindulva célirányos reklámokat fogsz kapni amiben iszonyat nagy pénz van. Ennyi. Lövésem nincs még mindig hogy ez miben akadályoz engem meg a szabadságjogaimat. Még mindig akkor törlöm magam róla amikor akarom, nem? Kényszerítve vagyok rá hogy használjam?Nem.

    bambano: a gépeden még mindig nem turkálhatnak, ha jól tudom. de javíts ki ha tévedek. Ha te mondjuk a facebookon látogatsz olyan csoportokat és ezt úgy teszed hogy mindenkinek engedélyezed hogy lássa azt (nyilvánossá teszed), akkor meg is érdemled hogy ne engedjenek be.
    Példa: 5millió ember úgy dönt hogy megtámadja Magyarországot és mindezt fb-n beszélik meg. Szerinted mi a jobb, ha tudunk róla vagy ha nem? Igenis bizonyos szerveknek tudniuk kell az ilyesmiről, főleg a 21. században. Csak gondolj bele, ha azt a bizonyos norvég emberkét meg tudják állítani hogy lemészárolja azokat a gyerekeket...

    Mégegyszer: ha nem akarom hogy tudjanak valamit ezek a szervezetek, nem teszem azt ki facebook és hasonló oldalakra. Ha meg kiteszem, vállalom a következményét.

    [ Szerkesztve ]

  • debrejo

    senior tag

    válasz bambano #87 üzenetére

    Ezt írom én is, akik komolyan készülnek valamire azok nem facebookoznak. Az átlagjúzert meg úgysem basztatják, magasról tojnak rá mit teszel.
    Csomó adatot? Semmi olyasmit nem tud eltárolni amivel neked a szabadságjogaidat korlátoznák. Paranoia, még mindig ezt mondom. Csak a usertől függ, mit láthatnak és mit nem.
    Ebben úgysem fogunk szerintem dűlőre jutni, én azt vallom hogy inkább csekkolják le az embereket és szűrjék ki azokat akik potenciálisan veszélyesek lehetnek. Ha nincs rejtegetnivalód, nincs mitől félned. Nem értem ezt miért nehéz elfogadni.

    cyberpunk: ha tényleg zavar hogy tudják mi a kedvenc italod esetleg, akkor igen, nem értem a lényeget. De ha az zavar vagy attól félsz hogy ne adj isten a kitett képek alapján az APEH vizsgálatot indít ellened, akkor értem a lényeget.

    [ Szerkesztve ]

  • debrejo

    senior tag

    válasz Cyberpunk #90 üzenetére

    Gondolom a csajod/pasid/mittomén is tudja hogy mi a kedvenc piád. Őt is vegzálod hogy kurvagyorsan felejtse el mert szabadságjogokat sért vele? :DDD Csak vicc volt.
    A nyugati demokrácia (hogy a te szavaiddal éljek) pont hogy nem működik a kibertérben. A túlzott szabadság és követhetetlenség pont azoknak nyújt menedéket akiknek nem kéne, azok használják ki ezt a kiskaput általában akik törvénybe ütköző dolgokat tesznek. Nem tudom én sem mi a jó megoldás de a tény az, hogy per pillanat a kiberbűnözés terén rohadt nagy káosz van...

    [ Szerkesztve ]

  • debrejo

    senior tag

    válasz bambano #93 üzenetére

    Nerm önellentmondás.
    Eleve terrorista sejtek nem facebookon beszélik meg a "napi bizniszt", legalábbis gondolom én így feltételezem nem ilyenekre utazna az FBI, legalábbis nem fb-n.
    Ellenben simán el tudom képzelni hogy mondjuk egy frusztrált amcsi tini eldönti hogy másnap fater fegyverével megy suliba és codozik egyet live. Mondjuk megosztja pár haverjával ezt fb-n. Melyik a jobb forgatókönyv?

    a net szabad= esti hírekben iskolai lövöldözés, a szervek semmit nem tudtak tenni ellene
    vs.
    a net bizonyos részei ellenőrzés alatt vannak=esti hírekben az van hogy megakadályoztak egy iskolai lövöldözést a szervek.

    Sosem fogunk ebben szerintem egyetérteni teljesen, de nem is baj, nem árt néha megvitatni az ilyesmit. Totális ellenőrzést (értsd akár a saját gépedet is a rendelkezésükre kellene bocsájtanod ha erre kérnek) persze én sem támogatom. De az, hogy én mit csinálok failbookon szerintem még belefér.
    Tudtad egyébként hogy egyre jobban kezd elterjedni bizonyos szakmákban hogy a felvételi beszélgetésen a munkáltató megkér hogy lépj be az fb-be és hadd nézzen bele? Na nálam ez az a rész ami nem fér bele már pölö. Pedig úgy néz ki kezd elterjedni. (Most ne a kőműves szakmában gondolkodj).

    [ Szerkesztve ]

  • debrejo

    senior tag

    válasz Cyberpunk #100 üzenetére

    Lekopogom, nem futottam bele pedig nemrég munkahelyet váltottam én is. Egyetértek veled, csak mi az a pont amikor azt mondod hogy most már mindegy csak legyen valami?
    Mondjuk én gondolkoztam ezen és megtaláltam a megoldást: fake FB reg :) csinálsz egyet rendes névvel, lakcímmel, bla-bla, néha posztolsz rá 1-2-t normálisan (mondjuk ilyeneket: ma elhatároztam hogy többet sportolok, holnap önkéntes segítő leszek az xy szeretetszolgálatnál, stb), pár közeli haverodat felveszed barátnak akik néha szépeket visszaírnak oszt csókolom :DD
    de ez már eléggé off

  • debrejo

    senior tag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Nem tudom mi a jó ha van fb-d de ha rákérdeznek esetleg eltitkolod, vagy kamu id-t csinálsz, tudomisén. Nálam nem kérdeztek ilyeneket és nemigazán tervezem most megint az álláskeresést. a fake fb fiók is csak brainstorming, akkora kocka én sem vagyok hogy ilyeneket csináljak. Jó szakmám van (legalábbis így érzem) szóval szerintem felállnék, megköszönném a lehetőséget és elmennék.

    És nem, nem önellentmondás. Az, hogy szerintem nem baj ha bizonyos adatokat látnak rólad (amit ugye te engedélyezel ezt se felejtsük el) nem feltételezi azt hogy emiatt mindenkit át kell vizsgálni. Sehol nem írtam ilyesmit, ne forgasd ki a szavaimat, ha nem tiszta ne alakítsd a saját ízlésedre, inkább kérdezd meg ;-)
    Azt hogy úgysem lesz ott, azt viszont tényleg feltételeztem, mivel nem vagyok se terrorista se bűnöldöző hogy ezeket tudjam. A szúrópróba-szerű ellenőrzés olyan mint a lottózás, vagy bejön, vagy nem, főleg neten keresztül.
    Amúgy mindenkit tuti nem ellenőríznének le, nincs arra kapacitása még az FBI-nak sem. Füles alapján dolgoznak ott is, eztán meg esetleg szűrnének?

  • debrejo

    senior tag

    válasz bambano #107 üzenetére

    "én azt vallom hogy inkább csekkolják le az embereket és szűrjék ki azokat akik potenciálisan veszélyesek lehetnek."---ebben a mondatban te hol látod azt hogy csekkoljanak le mindenkit? A csekkolják le az embereket nem egyenlő a csekkoljanak le mindenkivel.
    Tudod mit? Nem is érdekel, legyen igazad, össze-vissza beszélek. Mea culpa, elnézést hogy megzavartalak netán felhúztalak ezen a szép napon. Részemről befejezve.

  • debrejo

    senior tag

    válasz Ribi #110 üzenetére

    Nem vagyok szakértő így csak tippelnék, szerintem is szűrnének esetleg füles alapján vizsgálnák az embereket.

Új hozzászólás Aktív témák