Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz debrejo #41 üzenetére

    "Aki tudja hogy olyasmit tesz ami törvénybe ütköző az úgyis óvatosan teszi azt. Már ha van egy pici sütnivalója. Akinek meg nincs takargatnivalója az pont leszarja hogy ki mit néz meg. Én is. Nem teszek fel semmi olyat FB-re ami miatt esetleg elő lehetne venni engem, pont. Tudni kell használni a közösségi oldalakat, én még mindig ezt vallom. Nem írom ki hogy a főnököm egy ........(tetszőleges szót tessék ide helyettesíteni), ha tudom hogy esetleg láthatja."

    Nem értek egyet. Nagyon nem! Mármint azzal, hogy ha nincs takargatni valóm miért is féljek. Ez a mentalitás a leghajmeresztőbb szerintem. Mert önként és dalolva lemondasz a maradék jogaidról is.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Zefír

    őstag

    válasz debrejo #41 üzenetére

    Most én nem erről beszélek.
    Nem küldök olyan mail-t amiben a főnökömet mondom el mindennek, de ha igen, ahhoz nem fér hozzá a főnököm, sehogyansem, hacsak nem a címzett álltal.
    A mailező, google play, picassa, és drive, ezek olyan szolgáltatások, ami alapból zárt körűek.
    De ha akarod megosztod, így nics az a a veszély, hogy részegen kiposztolok valamit a fb-ra, és mielőtt realizálnám, a főnök beint.
    Egyébként ba az ember rendesen átnyálazza használat előtt az adott szolgálltatást, beállítások és személyiségi jogok részt, akkor betudja úg yállítani, hogy az adatait, NÉVTELENÜL dolgozza fel a google. Ahhoz meg keresni kell, hogy mgtalálják 2000.00000 felhasználó adatai között a feldolgozásra szánt cuccaimat. Bár nem hiszem, hogy az egész mailt átnyálaznák, csak adott kulcsszavakra keresnek rá. Tehát foszlányok, névtelenül, és ez nem zavar, mert tudom, hogy semmi sincsen ingyen, és ezzel fizetek a google szolgáltatásaiért cserében.
    Szerk: Bizos vannak olyan mailező és egyéb szolgálltatások, amik nem adják ki az adataid, és a fileid, de azért fizetni kell.

    Egyébként nem biztos, hogy tudja, hogy törvénybe ütköző.. de ettől függetlenül a törvény nem tudása nem jogosít fel a törvények áthágására.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz debrejo #41 üzenetére

    Akinek meg nincs takargatnivalója az pont leszarja...

    Tehát akkor szerinted akinek nincs takargatni valója, az értelemszerűen ki kell adjon magáról mindent webes vállalatok részére akik ezzel visszaélhetnek? Érdekes gondolkodás. Pont ez vezetett a jelenlegi helyzethez. Elhitették veled, hogy neked ez jó.
    Óriási hiba... Az a helyzet hogy az ember sajnos csak akkor szokott háborogni, ha hirtelen sok mindent vesznek el tőle. De az átlag sajnos már nem kapcsol akkor, ha apránként, fokozatosan fosztják meg a jogaitól, vagy apránként, fokozatosan csökkentik az életszínvonalát, közben szintén apránként egyre többet követelve tőle...
    Ha lenne eszed, értenéd miért nem jó az, ha kormányzatoktól kezdve, webes mamutokig mindenki mindent tudhat rólad, és turkálhat az adataidban.

    Példaként ott a levelezés. Az email világában nincsen boríték. A levéltitok pedig szinte értelmezhetetlen fogalom. Ha a postai leveledet felbontják, felháborodsz miatta. Email esetén miért nem? Ebben az esetben a "boríték" szerencsére pótolható, erre való a levéltitkosítás.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák