Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dark Archon #15 üzenetére

    "Egy eredetileg Android rendszerrel megáldott telefon esetében nincs más hivatalos alternatíva, mint az Android."

    Nem tudom eldönteni, hogy feltételezzem-e rólad, hogy nem tudod miről beszélgetünk. A főzött Android is Android. És pont az a probléma, hogy a garancia kockáztatása nélkül nem rakhatsz fel egyik Android helyett másik Androidot. Senki sem beszélt olyanról, hogy a 16 magos 18" képátlójú 4790×18123 felbontású Samsung Galaxy S8 telefonomra nem tudok Android helyett WP vagy iOS rendszert rakni és ez nekem fáj.

    Mintha a számítógépedhez gyárilag adnának egy olyan Linuxot ami elavult, lassan jönnek a frissítések (vagy egyáltalán nem) és a gyártó köti az ebet a karóhoz: Nem rakhatsz fel a helyére másik (neked jobban megfelelő, frissebb, gyorsabb, szebb, jobban támogatott) Linuxot, különben a garanciát kockáztatod.

    Nem... ez nem így megy. Az okostelefonoknál sem így kéne mennie, pedig most pont ez történik.

    "Szerintem próbáld meg a laptopod (ha van) bevinni a szervizbe, hogy a rárakott garázs-Linuxon nem megy a WiFi."

    És ez most hogy jön ide? Az legyen az én gondom (túl a gyártók trehányságán), hogy az általam választott oprendszerhez vannak-e megfelelő driverek. A nagy különbség, hogy a laptop szervizes csak kiröhög, míg az okostelefon részlegen már írják is a szerviz lapra, hogy nem gyári firmware használata miatt nem áll módjukban jótállásban javítani és fizess XY pénzt munkadíj jogcímen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák