Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jézusom, ez nem igaz...mikor fogják már föl az emberek, hogy amit amit nyilvánossá teszel a neten, azt kvázi bárki felhasználhat? :U Azért nyilvános mert bárki lemásolhatja, felhasználhatja, stb. Ha meg nem akarod vagy pénzt akarsz érte, akkor tedd privát profilba vagy áruld pénzért a neten, bár szerintem a kutya nem fog neked érte fizetni... :U

    Most el tudnátok képzelni, ha én egyetemre egy prezentációt csinálok másnapra és akkor minden tulajdonosnak kéne egy emailt írni, hogy felhasználhatom -e a képét? :W Sosem készülnék el vele... Hülyeség úgy ahogy van, ez a gyakorlatban sosem fog működni.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Sir Riccio #43 üzenetére

    Na elolvastam, egyébként jó cikk, de ez szerintem megint csak elméletben működik. :) Ezeket a jogi törvényeket ki lehet találni szépen az íróasztal mögött, de nem igazán lehet betartatni. Most pl. ha változtatok a képen meg a színeken pl., ki fogja azt megmondani, hogy azt a képet nem én csináltam? Mondhatom azt, hogy kimentem ugyanoda és csináltam ugyanott egy képet.

    Vagy ha lefestem a képről a témát, akkor ezek szerint az is ütközik a szerzői jogokkal?
    Hallottam valami olyasmit, hogy az Eiffel tornyot nem lehet kivilágítva fényképezni, mert le van védve. Ez is ugyanilyen hülyeség. Hogy lehet egy publikus tornyot szerzői jogokkal levédeni? :U

    Egyébként Medocsabi kollégával értek egyet, ahhoz szerintem is nagyon fillérb@szónak kell lennie valakinek, hogy egy diákot vagy egy iskolát egy ilyenért pereljen.

    (#28) rii Egyébként régen tényleg mennyivel egyszerűbb volt az élet, hogy nem kellett mindenféle ilyen szabályozással foglalkozni... :K

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Stauffenberg #56 üzenetére

    Nem vagyok jártas, csak Xnview-vel szerkesztgetek bele képekbe néha, de most komolyan egy ilyenből ekkora hercehurcát kéne csinálni? Szerintem régen nem volt ilyen és senkit sem zavart...

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Stauffenberg #64 üzenetére

    Ha az üzleti célra használják fel jogtalanul a képet, akkor azzal még egyet is tudok érteni. :R

    A cikkben viszont egy diák használta fel egy közintézményben, ami más kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz dabadab #73 üzenetére

    Az igen! :K Kíváncsi lennék rá egyébként, hogy itthon mit csinálnának veled, ha beperelnéd a megyét valami ilyen végett. Azt hiszem úgy kipenderítenének, hogy a lábad sem érné a földet!

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz haxiboy #102 üzenetére

    Igen, szeminár- és diplomamunkánál felhívták rá a figyelmünket, hogy a forrásmegjelölés és az idézés szabályait be kell tartani!

    De egyébként elárulom, hogy felhasználtam képeket az internetről és a kutyát nem érdekelt! Mert megjelöltem a forrást, onnantól kezdve az olyan, mintha idézném.

    De ezzel most azt mondod, ha én csinálok egy weboldalt, ahova töltök fel saját tartalmat, képeket, az egész template-t én írom, de mivel bárki láthatja xy domain alatt, akkor joga van felhasználni ahogy tetszik?

    Igen! :K Ezt úgy tudnám elképzelni esetleg, hogy mielőtt belépek a weboldaladra, el kell fogadnom a felhasználási feltételeket és számolnom kell szankciókkal a szabályok megszegése esetén, csak úgy léphetek tovább a weboldalra(mint a programoknál). Az úgy már más lenne persze, de alapvetően minden ilyen interneten terjesztett tartalom szabadon felhasználható.

    (#113) copass Nyilván a szemfüleseknek áll a világ! :) De pénzszerzési célokra való felhasználásnál más a helyzet, ahogy korábban is mondtam Stauffenberg kollégának.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák