Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #28 üzenetére

    "Khm... Térjünk erre majd vissza akkor amikor nem a "mi" oldalunkon robbanak gyerekek szanaszét egy szinházban jó?"

    Tehát addig, amig egyes muszlimok követnek el merényleteket, addig teljesen nyugodtan mehet az uszítás tök más muszlimok ellen?...

    Az a konkrét tény egyébként megvan, hogy Magyarországon muszlimok terrorcselekményt még nem követtek el, viszont vertek már meg embereket csak azért mert annak nézték őket?

    "De amig valakik igy gondolják, nem árt ha legalább próbálunk valamit tenni ellene."

    És hát mi is lenne csodálatosabb ellenszere a terrorizmusnak annál, minthogy egy rakat ártatlan emberre rázúdítjuk az ostoba tömeg gyűlöletét, igaz?

    Szerintem ezen még dolgozz egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #28 üzenetére

    Ezzel elkéstél. Bár az átlagemberben nem tudatosul, de van ok-okozati összefüggés a különböző cselekmények között. Csak az átlagember nem veszi észre vagy nem épp pont ő a haszonélvezője.

    Azért a NATO színeibe takarózva néhány ország igencsak beleszól változatos módon az érintett országok ügyeibe. Legyen az a területén működő drónirányító csapásmérő állomás, vagy személyes katonai jelenlét. Vagy éppen a különböző szolgálataik által végzett kormánydöntögetés. Az erősebb kutyát nem éri jogi felelősségrevonás, ha nem tartja tiszteletben a gyengébbek szuverenitását.

    Nem mentesíti ez egyáltalán a terroristákat. De míg a világ leggazdagabb országai a világ legerősebb hadseregei és szövettségei mögül radíroznak le tetszőleges embereket, néhány ország / cég vagy ember személyes érdekei mentén, addig nem annyira meglepő, ha gerilla hadviseléssel támadnak vissza.

    És bizony, a közvélemény is erősen katonai lépéseket legalizáló vagy visszatántorító tényező. Ebben benne van a terrortámadés és akár a saját civiljeik megtámadása is. Nincs becsület a háborúban, csak érdekek, hatalom- és pénzéhség. Ráadásul a közvéleményt nagy mértékben fedolyásoló média sem pártatlan sehol, a gyűlölködés pedig jó látogatószám növelő.

    Szóval azt akarom mondani, hogy értem miért történik mindez. Azt már nem tudom állítani, hogy pro vagy kontra megértem a felek viselkedését.

    (#42) zone
    rendesen kevered a dolgokat. Csak addig tart a hangoztatott véleményed szabadsága, amíg másokat nem fenyegetsz vagy gyalázol vele. Az, hogy "véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást " és a többi, arról is szól, hogy te sem zaklathatsz másokat, te sem gyalázhatod őt. Nem úgy megy, hogy neked mindent szabad, a másiknak pedig kötelessége bármit eltűrni. Ez a kölcsönös tiszteletadás hiányzik a legtöbb emberből, mert arctalanul nagyon keménynek érzik magukat.

    Szerintem pont az átlagember az, aki elsősorban felelős a kialakult helyzetért. Mivel maximális ignoranciával és egymásra való tekintet nélkül éli önző életét. Emiatt kerülhet bármelyik oldalon két fillérért cserébe bármilyen bűnőzö a vezetők közé. Emiatt lehet tere a folyamatos butításnak és propagandának. És ez öngerjesztő folyamat. Minél ignoránsabb az átlagember, annál erősebb a hatalom ereje az átlagember felett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák