Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz NomadND1 #3 üzenetére

    Nem, a Windows 10 valóban új szintre emelte a személyes adatok gyűjtését, és azok harmadik félnek való átadását.
    A többi esetben ráadásul még azzal is lehet védekezni, hogy egy "ingyenes" szolgáltatásért fizetsz a személyes adataiddal cserébe. Node hogy egy olyan program tegye ezt, amiért több tízezer forintot fizetsz?

    Különben meg a korrekt (de nyilván az MS-nek egyáltalán nem tetsző) megoldás egy ekkora kapcsoló lenne, hogy "Semmilyen adat elküldéséhez sem járulok hozzá", és az mindent kikapcsolna egy füst alatt.

    A tej élet, erő, egészség.

  • bigsi

    újonc

    válasz NomadND1 #3 üzenetére

    A Google gyűjt adatot az Androidon keresztül, természetesen. De nem agresszívebben, ebben szerintem nincs igazad. Ráadásul javarészt az applikációin keresztül tudhat gyűjteni, úgy értem ha nem használod a Térképet hanem a Waze-t, akkor a Gé nem fog adatot kapni. Chrome helyett is asszem használhatsz mást, továbbá nagyon szépen be/kikapcsolhatóak Droidon, hogy melyik app mikhez férhet hozzá. Még annyit hozzátennék, hogy a Gé felé lévő adatáramlást igen érzékenyen veszik, mivel a Gugli a keresések utáni célzott hirdetésekből (is) él, egyszerűen borzalmasan vigyáz hogy nehogy túllépjen egy bizonyos határt, mert akkor a saját magát köpné szembe (magyarul pl egyszerűen lehetővé teszi hogy törölhetsz adatokat magadról, felhívja a figyelmedet hogy mi mivel jár, vagy nem adja el harmadik félnek). Mindig is így csinálta, ő ezzel kapcsolatban egy totál kifejlett rendszerrel rendelkezik.
    A Face-re Te magad töltöd föl a tartalmat, nem? Vagy az app kapcsolja be a kamerádat, csinál szelfit és találja ki hogy kivel akarod megosztani? Ugye ezt Te sem gondolod komolyan... : )
    A Microsoft a Windows 10-zel szerintem öngólt rúgott ezekkel az adatgyűjtésekkel, mert mire kellhet neki azt tudni, hogy mit gépelek? Még az Insider verzióban volt, talán 2015-ben derült ki véletlenül egy kisbetűs részként az EULA-ban, ami a billentyűk leütésére vonatkozott. Fel is háborodtak, kvázi keyloggernek bélyegezték akkor a windowst. Azóta ezt kivették (remélem), de bármikor hozzáférhet mindenhez, a kamerához, a mikrofonhoz, a helyemhez, stb, de gyűjti a megnyitott fájlok nevét és méretét is. Nem is tudom hova tenni, egyébként, hogy pl ezzel az utóbbival hogyan tudja fejleszteni a rendszerét...

Új hozzászólás Aktív témák