Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusher4587

    tag

    Én azt gondolom, ez úgy fog kinézni, hogy Európai stúdiókban forgatják majd a filmeket, itt végzik esetleg az utómunkákat is, esetleg több itteni színészt alkalmaznak.
    Sokan nem értik a lényeget: a cél, hogy az EU-nak bevétele legyen ebből, a filmkészítés után fizetett adó formájában, ha már a saját filmgyártása kiszorul a piacról a netflix és társai miatt.
    És azért szögezzünk le valamit, ennek nem a minőségibeli különbség az oka, hanem a vásárlók lustasága, és igénytelensége, még ha néha jó filmeket, sorozatokat is láthatunk az amerikai cégektől., ez vezetett oda, hogy a pénz az amcsi filmiparba (ami már nem Hollywood) ömlik, és ott futja rá, hogy fossák magukból a filmeket, sorozatokat, a nagy számok törvénye alapján meg valamennyi jól is sikerül.
    Ez persze az élet más területein is így van, igenis kordában kell tartani az amerikai (és más) termékeket, meg kell akadályozni a monopóliumot.
    (Vagy nem tanultunk még azokból az esetekből, amikor ők az erejüket kihasználva politikai-gazdasági okokból kígyót-békát kiabálva betiltják, ellehetetlenítik egyes cégek termékeit az általuk uralt piacon?)
    Én nem hiszem, hogy Magyarország ebből túl sokat profitálna, de én amúgy már csak azért is örülök a tervezetnek, mert ezzel az Európai filmipar -ha nem is fellendül, de- talán könnyebben talpon marad, mert hát nem mondanám, hogy a legjobb filmek között, amiket láttam, az amerikai, vagy az amcsi könyvekből készült darabok vannak többségben, és akkor még finoman fogalmaztam!

    Si vis pacem, para bellum!

Új hozzászólás Aktív témák