Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz JoshaJosh #33 üzenetére

    Szia, szerintem ha be akarod bizonyítani az ittenieknek hogy ez valóban a facebooktól van, akkor írj nekik egy levelelet vagy emailt (udvarias hangnemben) amiben leíród a történetet, és esetleg mellékeled hozzá azt a képet, és megkérdezed tőlük hogy valóban tőlük származik-e ez a dolog. Esetleg ugyan ezt a szolgáltatódtól is megkérdezheted. Ha nemmel válaszolnak akkor utána jogosan nem lehet már semmi követelésük.

    Esetleg kérd ki a többiek véleményét egy vírusos topikban, hogy hogyan lehet védekezni ez ellen, ha esetleg nem közvetlenül a szolgáltató csinálja hanem valami harmadik fél szivat téged.
    Ilyen módon megbizonyosodhatsz róla hogy vírus-e mert ha igen akkor valószínűleg el lehet valahogy távolítani.

    Nekem gyanús hogy egyszerű vírusról van szó, mivel:

    - Hétköznapi stílusban van megfogalmazva (a várható hivatalossal szemben)
    - Nem hivatkozik semmilyen konkrét törvényre vagy felhasználói szerződésre amit megszegtél, csak egy erősen vitatható indoklás van miszerint a szolgáltatásuk nem igénybe vételével kárt okoztál (?)
    - Az üzenetek megszűnéséért cserébe olyan dolgokat kér amiket normális esetben sohasem szoktak bekérni
    " személyazonosságod feltüntetésére alkalmas okiratod, szolgáltatód neve, ügyfélazonosító stb."

    Nekem egyszer volt ilyen vírusom, Mystarsearch néven futott, látszólag egy böngészős kereső volt, de azonnal kiderült hogy vírus. Mindenhonnan csak az a weboldal jött be.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz JoshaJosh #33 üzenetére

    "Miért is?"

    Hogy egy troll mit miért csinál azt csak ő tudja.

Új hozzászólás Aktív témák