Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sziliv43

    csendes tag

    válasz daninet #19 üzenetére

    Magyarázd már el, mert ez engem is érdekel hogy a fenébe lehet, ha malware/adware esetleg ransomware lenne a gépeinken (összesen), akkor hogy a fenébe lehet, ha átvisszük a laptopokat a szomszédba vagy egy ismerőshöz, ahol szintén ugyan az a net szolgáltató van, akkor egyből megszűnik ez az üzenet? Tudtommal ha vírus vagy kártevő van a gépen az a legtöbb esetbe másik netre kapcsolódás esetén is ugyan úgy végzi a sz@rkeverést és a károkozást. Nem tűnik el ha átviszem a lapost az ismerősömhöz és nem jön vissza ha újra hazamegyek vele.

    Hogy a fenébe lehet, ha jön egy ismerős és hozza az eszközeit, akkor a laptopján, okostelóján, táblagépén is megjelenik ez az üzenet? De amint hazamegy eltűnik és minden rendben van.

    Magyarázd már meg hogy a fenébe lehet, hogy fogom a laptopokat, fogom a routeremet (amibe benne a saját PPPoe felhasználónév és jelszó), átviszem az ismerősömhöz, akinek ugyan az a szolgáltatója van, összedugom a modemével és a saját PPPoe felhasználónevemmel és jelszavammal feljelentkezik nála a routerem és egyből nincs az az üzenet? De amint hazaviszem a laptopomat, routeremet és összedugom a saját modememmel már ismét jön az az üzenet. Másik routerrel is ugyan ez van, router nélkül is ez van, közvetlenül a gépről felcsatlakozva a PPPoe névvel a szolgáltatóra is ez van.

    Ha nem hiszed és ez (#18) arnyekxxx -nek is szól nem csak neked, akkor eljöhettek élőbe megnézni ezt az üzenetet. Amit akár a szolgáltató maga is okozhat.

    Azt még nem próbáltuk mi történik ha a szolgáltató modemét átviszem az ismerőshöz, szomszédhoz vagy fordítva. Mondjuk a szolgáltatót még régebben megkérdeztem (akkor még sehol se volt az az üzenet, amit nem hisztek el) baj lehet-e belőle ha mondjuk nálam elfekszik a modem és áthozom az ismerősömét, hogy tudjunk netezni. És az volt a válasz ne nagyon csináljunk ilyet, mert ha bekavar a hálózatba akkor komoly büntit kapunk érte, mert a mi hibánkból lehet nekik hiba elhárítani feleslegesen.

    Egyébként az 5G hálózatról nem tudom mit hallottatok, de mivel azt a pofakönyv találta ki és fejlesztette ki valami Terragraph néven nem lepne meg ha tényleg igaz, hogy azt a hálózatot csak akkor használhatod majd, ha van fiókod azon a szutykon. Fejlődő országokba épp ezt csinálták, ezért hátráltak ki a cégek a pofakönyv mögül, hogy segítsenek neki internet szolgáltatásukat kiépíteni. Mert ez nem tisztességes más weboldalakkal szembe. Na meg az 5G valóra váltja a pofakönyv nagy álmát, hogy minden egy globális hálózaton egy kézben, egy ellenőrzésben, kontrollban legyen, minden mindennel összekötve.

  • JoshaJosh

    csendes tag

    válasz daninet #19 üzenetére

    "egy angol nyelvű változatot linkelj már nekem légyszíves" :D:D:D

    Nincs elég angol nyelvű ismerősöm, aki van, arról se tudom, hogy egyáltalán van-e, volt-e facebookja, pláne, hogy tiltja-e routerben a facebook szervereket.....

    Ugyanilyen alapon én is kérhetem, hogy linkelj te olyan fishing oldalt, ransomwaret, malwaret ami ezt az üzenetet írja ki.....

    Ne csináljunk már egymásból bohócot....

    Mellesleg a facebookosok elég nagy genyák, de annyi eszük valószínűleg van, hogy amit egy magyarral megtehetnek simán mert itt nincs semmiféle jog és törvény, azt biztosan nem tehetik meg egy dánnal. Egészen biztos vagyok benne, hogy ha csak egyetlen dánnál is bepróbálkoznának ilyesmivel az egész Európai sajtó azzal lenne tele.
    Miért pont dán? Mert ismerem a habitusukat.

    Az angolról meg csak annyit, hogy az amcsik elég gyávák és agyhalottak, hogy kevés legyen, aki egyáltalán tiltaná a facebook szervereket, de aki mégis és kap egy ilyen üzenetet angolul, alighanem telefossa a gatyáját és inkább regisztrál a facebookra...

    Abban se biztos, hogy az USA-ban egy ilyen ember ellen nem sokkal durvábban és hivatalosabban lépnének fel..... magyarán: ráhúznák a Patriot Act-at és eltüntetnék valamelyik koncentrációs táborban,. Alaszkában vagy Guantanamo-n.

    Szóval így hirtelen még ezen kívül is tucatnyi változat jut eszembe, miért nincs anmgol nyelven is ilyen, miért nem hallottunk róla. Mellesleg magyarul sincs róla a neten semmi. Nekem is volt ezzel kapcsolatos kommentem máshol, ahol elég hamar eltüntették. Youtube-on viszont még megvan. Szóval ne kérj rajtam számon olyant, amit megfordítva te sem tudsz produkálni.

Új hozzászólás Aktív témák