Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #8 üzenetére

    Húha...

    "Ahogyan írtam engem sem támogatott senki sem a sportban sem a munkában"

    Igen, hát a tipikus magyar mentalitásra láttunk itt most egy szép példát. A világ leképezése önmagukból. Tehát ha téged nem támogattak, akkor mást se!?

    Szórják a pénzt a béna "magyar focira", közpénzből, ami semmit nem hoz az országnak. Tehetséges fiataloknak meg évekig kell küzdenie, hogy legalább egy r*hadt nevezési díjat össze tudjanak szedni ha versenyezni akarnak és szeretnének érvényesülni.
    Én biztosan nem adtam erre felhatalmazást senkinek...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #40 üzenetére

    Akkor az a legtöbbet "odavonzott ember" dobálja össze rá a pénzt, és élvezzék a falánbú, tehetségtelen magyar béna labdarúgókat, de ne a mi pénzünkből finanszírozzák ezt a trágyahalmot. Már ha érted mi a különbség a tehetséggondozás, és egy adóból fizetett köztisztviselő, magájellegű vágyainak közpénzből való finanszírozása között, különös tekintettel annak az ország egészére vetített hasznosságát illetően!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #47 üzenetére

    "Mondjuk személy szerint eddig is szinte csak magánklinikákra jártam meg vittem a gyerekeket is ha kellett, "

    Ez mind csodás addig, ameddig nincs komoly baj és csak diagnosztizálni, vagy kisebb kezeléseket ambuláns módon kell megoldani. Azonban, faszán kitalálták ezt is, mert terelgetnek a fizetős egészségügy felé, de amint komoly bajod van, kikerülhetetlenül belelépsz pont abba a f*shalomba, amibe bárki más is kénytelen. Tekintettel arra, hogy a magánegészségügyi rendszerben jelenleg nincsenek olyan kórházak, melyek képesek ellátni pl. egy rákos beteget, egy komoly szívbeteget, stb. De ha lenne, akkor is olyan összegekbe fájna, amit még tehetősebbek sem feltétlen képesek megfizetni. Itt milliós tételek röpködnek már.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #52 üzenetére

    Mitől kevésbé sport ez, mint pl. a futás? Most a fizikai aktivitást leszámítva? Vagy akkor hasonlítsuk a sakkhoz, pókerhez -sportcsatornán közvetítik ezer éve-, lehetne még sorolni. Szerintem akkor öregszik meg valaki, amikor képtelen haladni a korral és nem képes felfogni, hogy ma már nem az ő világa van. Pedig ezen mi is átmentünk -én sem 30 vagyok már-, csak sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a mi fiatalságunk újdonságait pont így kritizálták a korábbi generációk bemerevedettebb tagjai.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #54 üzenetére

    Nincs is ezzel gond, de ha a fizetős EÜ felé terelnek, akkor ne küldjenek senkire behajtót, ha nem fizeti a TB-t. Pontosabban, TB se legyen! Mert így mire is fizetem ki? Ha nem veszem igénybe, akkor miért kéne fizetnem érte? Ha viszont kötelező fizetni -és én már 10 milliós nagyságrendben fizettem be életem során-, akkor el is várok érte cserébe valamit, és nem azt akarom hallani, hogy irány a magánrendelés....Mert így most kétszer fizetek és az egyikből csak ramszesz és haveri köre profitál, én viszont nem!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Fred23 #57 üzenetére

    Sjnos itt nem arról van szó, hogy az embereket mi érdekli, hanem arról, hogy a miniszterelnöknek és sleppjének milyen személyes vágyai vannak. Ha vallásos, akkor az egyházát támogatja, a tudományt nem (érdemes megnézni, hogyan akarják éppen kicsinálni az MTA-t), ha szereti a focit, akkor az lesz támogatva, tök mindegy, mennyire konganak a stadionok az ürességtől...lehetne sorolni.

    Annak nincs jelentősége, hogy te vagy én mit szeretnénk az adóforintjainkért cserébe...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Sinesol #67 üzenetére

    Ez ferdítés... A kép aszerint alakul, hova és melyik fórumba, vagy mely oldal médiaterméke alatti posztokba olvasol bele. Hidd el, kormánypárti oldalon is pont akkora a fröcsögés, ezer példa van rá. Sokszor megtámogatva -politikusok részéről direkt megtolva- egy jó adag vallási fanatizmussal is, aminél veszélyesebb pszichés zavart nehéz elképzelni egyébként.

    Ha pedig politikusok nyilatkozataiból indulsz ki, akkor egy kutya...Megjegyzem, a mai kormánypárt ellenzékben másról se szólt, csak kommunistázásról, libsi-bolsizásról és hazaárulózásról. Nincs semmi különbség sajnos, jelentős részük szimpla megélhetési politikus bűnöző, oldaltól és behazudott ideológiától fügetlenül..

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Sinesol #73 üzenetére

    "Viszont az általános tapasztalat az, hogy a kormány ellenében megszólalók nagy része képtelen értelmes ember módjára viselkedni."

    Pedig elég lenne emlékezned, hogyan tüntettek a ma kormányon lévők hívei annak idején -TV ostrom, felgyújtott belváros, elkötött tank stb.-, vagy nézz rá mondjuk arra, hogyan örjöngenek a vallási fanatikus nyugdíjasok, akik konkrétan legyilkolást emlegetnek. Ajánlom figyelmedbe a youtube-on elérhető videókat a témában.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #151 üzenetére

    +1
    Ez egy kvázi light poszt-kádári rendszer. Az akkori generáció jórésze mai napig arról nosztalgiázik, milyen jó volt kádár alatt, mert pont mint ma, a médiából csak a "csodás eredmények" ömlöttek. Arról, hogy mindezt hitelből finanszírozták, hogy az ország közben eladósodott, hogy jogállam és igazságszolgáltatás nem létezett, már nem volt szó a propaganda médiában.
    Rendkívól undorító orbánékban az, hogy szarozzák az EU-t, miközben minden ami itt épül, EU-s pénzből épül. Paradox módon, a hívők is szarozzák az EU-t (mert a bálvány azt mondta, ezt kell tenni), de közben meg azzal érvelnek, hogy fejlődés van. Mennyire buta dolog ez? Az ország önerőből jelenleg sz*rra se képes, mégis azt rugdossák napi szinten, akiknek a fejlődés köszönhető. Emellett viszont az ország számos ponton leépül. A NAV-ból éppen most csináltak egy gigászi behajtó céget, gyakorlatilag a kormány maffia smasszere lett.
    Bevitték az iskolába a vallást, aminek k*rvára semmi keresnivalója nincsen ott. Csak az egyházi iskolákat pénzelik, minden mást tönkretesznek. Az egészségügyről jobb nem beszélni. Amit pedig az agyhalott vallási fanatikus hofnamm rózsa ámokfutása okoztt a Klikk-el, azt mai napig nem heverte ki az oktatás.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz MCGaiwer #164 üzenetére

    "Csak mert ezek engem ugyan úgy érintenek, mégis elégedett vagyok a helyzetemmel."

    Nos kérlek, a cégemet 1992-ben alapítottam, azóta is sikerrel működik. Bár időközben kitelepültem más országba az adók, de legfőbbképpen, az élhetetlen bürokrácia, a kiszámíthatatlan jogi környezet, és a vállalkozásokat direkt ellenségnek tekintő és szivató kormány/NAV páros miatt. Jól megy a sorom, de ettől még nem vagyok vak! Nem azért voltam a rendszerváltás mellett 88-89-ben, hogy most ismét egy központosított, szűk "elit" -haha, ezek inkább bűnözők mondjuk- kezében lévő koncentrált hatalmat lássak 20+ évvel később, hogy megint a foshalom oroszokhoz kössenek minket, az ország és a családom jövőjét, hogy ne legyen jogállam és jogbiztonság, és hogy demokrácia helyett kis köpcös suttyók dirigáljanak itt kiskirályként, mindenféle civil és független intézményi kontroll nélkül. Persze, engem is elsősorban a saját és családom sorsa érdekel -ahogy az emberek nagyjából 98%-át-, de emellett azért még szeretem a hazámat is. Nem szeretem viszont, ha szimpla bűnözők hülyének néznek, nem hagyom, hogy agymossanak és addig itt adót sem fogok fizetni, amíg ezek saját maguk kedvteléseire -stadion, kisvasút stb.-, saját gazdagodásukra, saját hatalmuk bebetonozására költik el!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Somatom #184 üzenetére

    Ezzel azért nem értek egyet, mert a diktatúrában eleve nem választasz vezetőt. Magukat helyezik oda. És ezzel ki is nyírta magát a rendszer, mert semmi garancia nincs arra, hogy az a diktátor nem egy gazember. Ellenben, a demokráciában megvan a lehetőség a választásra, és ami még sokkal fontosabb, a leváltásra is! Okos nép ez utóbbihoz szintén nagyon kéne...Mert van olyan, hogy benézi az ember a dolgot -ezt magamról is elmondhatom, mert az első orbán kormány idején még rájuk szavaztam-, de aztán látva a "bort iszik, vizet prédikál" mentalitásukat és a gyakorlati működésüket, mára elpártoltam. Az mondjuk kétségtelen, hogy nem könnyű hova fordulni, mert egy gyurcsány féle másik suttyót sem támogatnék semmi pénzért.

    Lényeg az, hogy demokráciában -ha az jól működik, tehát ne abból indulj ki, ami itt van/volt valaha is-, megvan az a társadalmi kontroll, ami lehetővé teszi a gazemberek kitakarítását. Diktatúrában erre nincs mód, maximum véres megoldások révén...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Somatom #188 üzenetére

    A történelmi tapasztalatok elsősorban nem ezt erősítik. Bár sok királyt döntöttek le a trónjáról, de az oda vezető útat mindig rengeteg szenvedés és halál kövezte ki, rengeteg embert kínoztak halálra vagy ítéltek el bemondásra. Egy diktátor sokkal könnyebben épít magának olyan hadsereget, aminek segítségével aztán elrettenés útján, terrorral és erőszakkal képes megvédeni magát a tömegek haragjától. Az a fejlecsapás amit emlegettél, sokkal inkább az egyszerű embert fenyegette aki a király ellen fordult.
    Nézd meg, hány értelmetlen háború indult idióta királyok miatt, nem egy esetben szimpla szerelmi, "beházasítási" okokból.

    De legnagyobb problémám a diktatúrákkal az, hogy még ha feltételezzük is, hogy rendes ember kerül hatalomra -ami igen ritkán következett be egyébként-, akkor is abból a tévedésből indulnak ki a rendszer pártolói, hogy a király tévedhetetlen és mindenhez ért! Pedig nincs olyan ember, aki minden kérdésben jó döntést képes hozni. Lehet egy embernek érzéke például a pézügyekhez vagy a külpolitikához, miközben mondjuk fogalma nincs az oktatással kapcsolatos problémákhoz vagy egyéb fajsúlyos kérdésekhez, de a teljhatalma miatt hajlamos lesz azt képzelni magáról, hogy abban is tökéletes és tévedhetetlen. Ilyen esetben nem tudod leváltani. Hasonlót láthatunk orbánnál is egyébként, akinek a középkori gondolkodása és a teljes digitális analfabetizmusa kifejezetten jól jön a hazafias döntéseknél, miközben gyűlöli a fejlődést ezért lezülleszti az oktatást, az iskolákban a fontos és értékelhető tudás helyett a vallási nevelést építi, és éppen most cseszi szét a tudományos akadémiát is, ami hosszabb távon az ország lemaradását fogja okozni a modern tudományok terén.

    Összefoglalva: Nincs tökéletes ember, így jó király sem létezik!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #189 üzenetére

    "a lájtos jelző tévedés. rendes feketeöves kádárista mélysötétség telepedett az országra."

    Ezzel még nem tudok egyetérteni, bár valóban felé haladunk. Jelenleg viszont ott még nem tartunk, hogy a szomszéd bemondására éjjel rád törjék az ajtót a fekete kocsiból...Bár a TEK valami hasonlót jelképez már...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #213 üzenetére

    "elég, ha a jó király a vezetéshez ért. akkor objektív mérőszámok alapján megítélheti egyes döntései eredményét"

    Egyrészt, sajnos nem minden döntés hozható meg mérőszámok alapján!
    Másrészt, az emberi természet része, hogy hatalommal a kézben előtérbe kerülnek a személyes ideológiai és világnézeti paraméterek, melyek sok esetben akár a mérőszámok alapján eldönthető kérdésekben is a józan ész ellen dolgoznak.

    Szerintem a demokráciával önmagában nincsen baj. A baj a választási rendszerekkel van, de ez orvosolható lenne. Súlyozni kéne a szavazatok értékét végzettség, vagy IQ alapján, azoktól az emberektől pedig, akik egy alapvető szintet sem képesek hozni, eleve meg kellene vonni a szavazati jogot. Így sokkal inkább azok dönthetnének a vezetőkről, akik fel is fognak valamit az egészből és nem fordulhatna elő, hogy zsák krumpliért veszik meg az emberek szavazatait gazemberek.

    A többivel maximálisan egyetértek!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Simba86 #215 üzenetére

    "mert tudják, hogy amikor buknak, nekik végük mindenestül... bárcsak ott tartanánk már..."

    Láttál te már példát erre itthon? Gyurcsánynak vége lett? Gergényinek? A többinek?
    Ugyan...a legtöbb ami történne, hogy nem választják őket újra, az emberek pedig az aktuális napi gondokkal lennének már elfoglalva. Az ellopott pénzeket, kastélyokat, vagyont, már senki nem venné el tőlük. Ahogy nem vette el senki a korábbiaktól sem.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #219 üzenetére

    "az ő bűneik sokkal kisebbek, mint a mostani kurzus bűnei."

    És ez felmenti őket? Milliárdokat sikkasztottak ők is, de senki nem vette vissza tőlük...ezek a tények! Suchman Tom mai napig egy kastályban él, kurcsányi is kiszedte a magáét, ahogy a többi csókos is.

    Pedig ugye 2010-ben a fityesz egyik nagy ígérete az elszámoltatás volt. Rögtön a választások után ment is a nagy a cirkuszi show a népnek a megindított eljárással, de aztán az egészből persze megint nem lett semmi, szépen elfelejtődött a történet. Fletót nemhogy nem számoltatta el senki, hanem ma megint itt rontja a levegőt a politikában. Amíg ő el nem takarodik, addig a fidesz hatalmon marad, mert az emberek zöme úgy gondolkodoik, hogy inkább orbán, mint fletó. Tudja ezt orbán is, nyilván ezért sem számoltatták el.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #228 üzenetére

    ???
    Én az elszámoltatás hiányára hoztam fel példának flatót, amire te azzal reagáltál, hogy ők kevesebb bűnt követtek el. Ha ezt nem azért írtad, mert ezzel az elszámoltatás kapcsan különbséget akartál tenni közöttük -ahogy ez egyébként a téma kapcsán a válaszodból következett-, akkor meg nem a témához szóltál hozzá.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Ghoosty #238 üzenetére

    Kiváló példa!
    Egyébként a fórumos kollégával az a legnagyobb baj, hogy kizárólag önmagából képezi le a világot. Volt már ebből fakadó hatalmas pofáraesésre is példa, nevezetesen a CEU ügy kapcsán, amikor az egyetem -talán igazgatóhelyettes nője, már nem emlékszem pontosan-, hosszas FB posztban fakadt ki, hogy ő mekkora lojális Fidesz szavazó volt, és most mekkorát csalódott a kormányban. Kapta is a sz*rt a fejére a kommentekben, hogy addig miert nem volt felháborodva, amíg a tanárokat, rokkantakat, ápolónőket tette tönkre a Fidesz? Csak akkor háborodott fel, amikor ő került sorra. Ezt nem értik meg. Mindenki sorra fog kerülni, mert az ellenségkép ugy kell Orbánnak, mint egy falat kenyér.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz dabadab #240 üzenetére

    Köszönöm a pontosítást! Én már nem emlékeztem pontosan. :)

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #247 üzenetére

    Fogd már fel, hogy az ország nem te vagy! Neked éppen minden szuper, értjük!
    Én pedig sorolhatnék neked hatvanerzer olyan vállalkozót az ismerettségi körömből, akiket konkrétan kicsinált ez a kormány és inkább elmentek innen, vagy végleg lehúzták a rolót, mint hogy a pénzüket tovább kockáztassák ilyen körülmények között. Jelezném, hogy ne sarki trafikosokat és virágkötőket képzelj el, hanem 100milliós/milliárdos árbevételű cégeket! 92 óta vagyok vállalkozó, láttam pár sztorit...

    Hozzátenném, ebből a szempontból kurcsányék sem voltak jobbak, nagyjából semmivel sem. Talán csak annyiban,hogy akkor még a KFT az valóban korlátlan felelősséget jelentett -ahogyan annak normális világban lennie kellene-, de a fidesznek még ezt is sikerült elbarmolnia.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #249 üzenetére

    "Felfogtam."

    Nem fogtad fel, mert még mindig arról beszélsz, hogy téged nem érint. Tehát ha téged nem érint, akkor senki mást sem? A másik: Folyamatosan érvelsz a "nem tett le semmit az asztalra" szöveggel. Ha megint csak a saját kis szűk világodból indulsz ki, akkor érthető ez. De a világ nem így működik. Szükségünk van pl. orvosra, laboránsra, ápolónőre, tanárra, óvónőre, mozdonyvezetőre, tudósokra, satöbbi. Egyik sem versenyágazat. Világnézeted szerint tehát ezek az emberek -mivel nekik csak a munkájuk van amiből meg kéne élniük, de nem találtak fel semmit, nem vezetnek milliárdos cégeket-, számodra értéktelenek. Ha pedig a munkájukért járó fizetést megalázónak ítélik, akkor szemét libsibolsi maszoposok, akik a drágaságos orbán császár ellen, természetesen Soros megbízásából direkt lázadoznak.
    Képtelen vagy felfogni, hogy nem lehet mindenki vállalkozó, nem lehet mindenki feltaláló, de attól még lehet értékes tagja a társadalomnak akit meg kellene becsülni.

    "Ellenben vannak nekem is vállalkozó ismerőseim akik élnek mint hal a vízben, csak jól csinálnak valamit a kormány ellenére is."

    Egy szóval nem állítottam, hogy képtelenség sikert elérni itthon. De azt már igen, hogy egyre nehezebb és főleg, egyre kockázatosabb! Mert az, hogy a fidesz szerint nem különíthető el a magánvagyon és a vállalkozásra szánt vagyon (Kft-s példa), már önmagában is erősen kérdőjelessé teszi, hogy az ember itt bármihez hozzákezdjen-e. Persze erre az szokott jönni "érvként" -ezt tolta a kormánypropaganda is-, hogy a csalók kiszűrése miatt van erre szükség, ami természetesen nem igaz, mivel csalás esetén eddig sem a GT. volt az irányadó, hanem már a BTK, tekintettel arra, hogy bűncselekményről volt szó. Tehát az új szabályozásnak valójában egyetlen oka volt: most már nem kell a csalást sem rád bizonyítani ha ki akarnak forgatni a vagyonodból. Ha útban vagy, vihetik a házadat és mindenedet, akkor is, ha a világ legbecsületesebb embereként egy Kft-t vezetsz. Vagy mondjuk beteg leszel, nem tudsz dolgozni, emiatt bedől a cég, és már viszik is a házat is fejed fölül.

    Abba bele sem kezdek, milyen módon nyírja ki a piaci versenyt és általa a vállakozásokat, az ilyen mutyis, csókos, uram-bátyám szerkezetű kormányzati rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kolopele #253 üzenetére

    "Az orvosokat meg azért annyira nem sajnálom, ők megtalálják a módját hogy millión felül keressenek havonta"

    Hátöööö, mert itt is be vagy sajnos szűkülve rendesen. Nem csak nőgyógyász meg sebész létezik! Egy patológus pont annyit tanul a munkába állásig, mint egy nőgyógyász, csak éppen ő egy kórház laborján kívül nagyjából sehova nem tud elhelyezkedni, nem tud magánpraxist kialakítani. Vagyis egyet tehet, elmegy innen a fenébe, ahogyan meg is teszi aki teheti. Mi meg itt maradunk orvosok nélkül. És ez csak egyetlen péda, de nem látom értelmét többet hozni, úgysem érted a lényeget...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák