Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz assemble #2 üzenetére

    Nem értem mi a baj?

    Évek óta az a mantra megy, hogy el kell szakadni a MS ökoszisztémától mert drága, hát most sikerült
    a bölcsészeknek irányt mutatni :))

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dajkopali #11 üzenetére

    nem megy
    ezen a speciális területen a Mac még mindig verhetetlen

    ennek mi az oka, el tudnád magyarázni? Hiszen Windowsra ugyanazok a programok megvannak...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dajkopali #13 üzenetére

    most számítsuk le a természetes fanatizmust
    Na igen, az Apple elég komoly marketinget folytat annak a bizonyítására hogy az általuk keratív munkának nevezett dolgokat (kép/fotó/videó) márpedig mac-en lehet a legjobban végezni. Kérdés hogy ez a kemény marketing mennyire van benne a dologban.

    a hardverek - legalábbis régebben - sokkal jobban kiszolgálták a nagy számításigényű munkákat, mint a PC-k
    Az jó régen volt, mostmár csak a saját oprendszer különbözteti meg a Mac-PC-t a többi PC-től..

    a felhasználói felületek sokkal inkább kézre álltak egy grafikusnak, mint a PC-knél
    Nem ismerem a Mac-es verziók felhasználói felületét, de én azt feltételezném, hogy egy Photoshop az ablakozófelületet leszámítva pontosan ugyanúgy néz ki macen mint windowson. Tévedek?

    Esetleg az oprendszer maga áll sokkal jobban kézre? Miben nyilvánul ez meg?
    Én napi 8 órát dolgozok Windows fölött (Word, Excel, Outlook, Visio, OneNote stb) olyan munkákkal amelyek a Mac-es terminológiában nem "kreatívak" és a napi egyszeri Windows ébresztést meg altatást leszámítva semmit nem használok az oprendszerből (najó néha notepad meg calc). Az csak teszi a dolgát (futtatja az alkalmazásokat, menti a fájlokat stb).
    A macces arcok a kreatív munkát az oprendszeren végzik vagy az oprendszeren futó alkalmazásokban?

    a Macre készült grafikai és videoszerkesztő programok - a szakemberek állítása szerint - sokkal magasabb szinten szolgálták ki az ő speciális igényeiket, mint a hasonló PC-s programok
    de én ebben nem vagyok szaki, olyasvalakit kéne megkérdezni, aki a szakmában dolgozik

    Énsem, de elég érdekesen hangzik. Ha van olyan tényleg használt jó minőségű szoftver ami plattform exkluzív és nincs a másik oldalon helyettesítője, akkor megértem a Mac-es preferenciát. Ha nincs ilyen szoftver, akkor viszont nem, mert nehezen tudom elképzelni, hogy ugyanannak a szoftvernek Windowsra egy szarul Mac-re egy jól használható változatát adnák ki.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák