Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz joysefke #12 üzenetére

    soha nem dolgoztam vele, csak figyeltem a barátaimat
    amiket csak így fel tudok dobni, amiket hallottam (most számítsuk le a természetes fanatizmust)
    - a hardverek - legalábbis régebben - sokkal jobban kiszolgálták a nagy számításigényű munkákat, mint a PC-k
    - a felhasználói felületek sokkal inkább kézre álltak egy grafikusnak, mint a PC-knél
    - a Macre készült grafikai és videoszerkesztő programok - a szakemberek állítása szerint - sokkal magasabb szinten szolgálták ki az ő speciális igényeiket, mint a hasonló PC-s programok
    de én ebben nem vagyok szaki, olyasvalakit kéne megkérdezni, aki a szakmában dolgozik :)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • fuze

    őstag

    válasz joysefke #16 üzenetére

    Az adobe szoftverek (sajnos) jobban vannak rá optimalizálva. Windowson benne hagynak idegesítő dolgokat és szarnak bele kijavítani. Pl a cs4 után az összes verzióban kijelölődik a felső menüsor az alt lenyomására. Majd a space lenyomásakor pittyen egyet a hangfal. (Ez a két fő navigációs gomb ezekben a programokban. Egymás után rengetegszer kell lenyomni) Végül az illustratorban és az indesigban javítva lett, csak a photoshopban nem... miért?

    Én szeretek windowson dolgozni, de csak akkor ha azt én telepítettem fel, én laktam be. Macen ez kevésbé probléma, mert nem kell annyi plusz alkalmazást telepíteni, minden ami benne van jól működik és nagyjából minden gép ugyanolyan jól használható (már ha nem egy régi darabról beszélünk).

    adms.hu | UI Designer

Új hozzászólás Aktív témák