Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sh4rKy

    senior tag

    Nos szerintem van pár dolog amit igazán megtehetnél egy "jobb élet reményében"... nem az a lényeg, hogy járj bulizni, meg tedd a szépet s jót, hanem az, hogy haverokkal elmenny egyszer kétszer sörözni meg hasonlók. vagy ha esetleg olyan anyagi helyzetbe vagytok, akkor szerezd meg a jogsit (ha még nincs) és irány az este kocsival sok-sok jó zene mellett... csak ajánlani tudom
    a kockaság nem feltétlen hátrány vagy ciki vagy bármi, de azért ennyi ideig már ártalmas...
    gerincferdeség egy dolog, ha nincsenek következményei, azon kívűl hogy esetleg látszik, akkor inkább örülj neki hogy ennyivel megúszod... (ez is egy hozzáállás...)

    és sose a múltra gondolj, legalábbis ne a szar részeire. ha mindig ezt teszed, állandóan magadat fogod rágni, hogy milett volna ha ezt vagy azt másképp tettél volna... ennek nincs értelme
    sokszor előfordult velem is hogy hetekre elzárkóztam a szobámba miután kirakott az aktuális életem nője vagy bármi gondom volt, de ez szerintem bárkivel előfordul, hogy egy kis magányra vágyik ilyenkor, de ismétlem magamat, nem négy évre...

    lényeg a lényeg, fel a fejjel, nézz előre, és merj tenni azért hogy jobbra forduljanak a dolgok...

    Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

  • Sh4rKy

    senior tag

    válasz villamos #166 üzenetére

    nemtudom te ezt hogy bírod ki... én ezt a jövőt nem tudom magamnak elképzelni, de az én jövőmet se látom túl fényesnek... bennem az a para van, hogy hiába akarok tanulni és hiába is tanulok, a tantárgyak nagy részéből b@szhatom... lóf@szt sem ér...
    és a legnagyobb bajom hogy nemtudom eldönteni hogy most a tanár szopat engem is, vagy tényleg hülye vagyok...
    ebből következően sokszor attól félek hogy bár jelenleg 18 évesen megvan mindenem anyagilag (sőt még talán több is, mint egy átlag 18-évesnek), de a híd alatt kötök ki...
    nagyon sokszor elakartam menni melózni, de olyan melókhoz amiért szarrádolgozom az agyamat és mégis kevesebb pénzt kapok mint amit valójában megérdemelnék (értem ezt 12 óra meló 4-5ezer forintért szar zene mellett, úgy hogy lejárod a lábad) nem volt egyszerűen sose kedvem... és marha szar érzés, hogy jó vagyok X dolgokból (pl angol és infó) de semmire nem megyek vele úgy érzem...

    de visszatérve a te életedre... mivel sokat "kockulsz" ezért gondolom szereted is ezt a világot... nem gondolkoztál még el azon, hogy ebből valamilyen hasznot csinálj?
    például mért nem keresel olyan állást, amit a otthon a gép mellett végezhetsz? pl megtanulhatnál weblapokat készíteni és akármilyen kis cégeknek csinálhatnád pénzért a dolgokat... vagy akár progamnyelveket is tanulhatsz... bármi... és itt senkit se fog érdekelni az, hogy kisebbségi komplexusod van vagy bármi, csak az, hogy milyen munkát végzel...

    Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

  • Sh4rKy

    senior tag

    válasz SLYM #193 üzenetére

    tanárnak nem lennék jó... van egy haverom/osztálytársam aki 12 éve tanulja az angolt és ha ennyi idő alatt nem volt képes azt felfogni hogy angolban a elsőszám harmadik személybe egy k*rva S betüt rakjon az ige végére, akkor nem én fogom vele megértetni szerintem... infóból sokszor írtam már alaktomos genyó programokat, amiket utána töröltem is anélkül, hogy bárkivel is kicsesztem volna csak a saját gépemen próbáltam, hogy működik-e... valamikkel elkell ütni az időt... =)
    nem az a bajom, hogy nem tudom mi akarok lenni, mert azt tudom, hanem az, hogy mint már mondta a tanárok szivatása miatt nem vagyok benne biztos, hogy be fogok jutni oda ahova akarok... van olyan tanuló aki full 4-5 mindenből és matekból meghúzták most félévkor... új tanárnak hála... na ilyenkor azért úgy elgondolkozok, hogy kinek a hibája :U

    Bundás22
    hidd el az elmúlt hetekben nagyon sokat gondolkodtam rajta... :F

    Porcupain
    már megvan mind a három jelöltem, az nem gond, csak az gond, hogy nem tudom hogy hova kerülök majd be :U

    Peet210
    nem egy ismerősöm dolgozik azon a szórakozóhelyen... oké hogy havonta keresnek vele kábé 20ezer forintot, néha többet is ha szerencséjük van, de nem nagyon kedveli egyik se...
    konkrétan minden héten van egy kijelölt személy aki a hányásokat takarítja... na most amik történnek ott azokra nem mondok semmit... én azt nem biztos hogy megcsinálnám... lehet inkább fognám magamat és elhúznék :W

    Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

Új hozzászólás Aktív témák