Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz bambano #51 üzenetére

    Néhány könyv esetében megcsináltam azt, hogy a talált hibákat összegyűjtve elküldtem a kiadói fórumon. A papír alapon már nem lehetett segíteni, de az e-book verzióban javították. És persze köszönték szépen a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • ZooLee

    őstag

    válasz bambano #51 üzenetére

    miért ne várhatnál el tőle sokmindent?
    a választási lehetőség mindenki számára adott: akar rendesen dolgozni

    Én nem arról beszéltem, hogy ne lehetne megcsinálni akár otthon is, hanem arról, hogy sokan azt várják el, hogy a torrentboltban "ingyen", bolti minőségű könyvet kapjanak. Mert az csak úgy termett. Hát nem. Én már csináltam is OCR-zett dokumentumot, és azért a "nem kerülne semmibe olvasás közben..." kitétel elég nagyvonalú, hidd el :) Rengeteg fajta javítást kell megcsinálni, aminek egy része scriptelhető, a maradék viszont kézimunka, de azért jóval több, mint a "nem kerülne semmibe". Ezt mondjuk arról mondhatod el, ahol már átment egy-két revízión a könyv, és úgy maradtak benne hibák

    én nem veszek részt ilyenben, de ez ellenpélda arra, hogy nem lehet semmit várni a szabadon terjesztett pdf-ek minőségétől. szerintem lehet.

    Lehet, de ezeken a helyeken már nem PDF-ek vannak! A reklamált "retek PDF" a szürkezóna sajátja...
    Persze, vannak közösségek (pl. Project Gutenberg), ahol valóban bolti minőségű könyveket készítenek, de ez sincs ingyen, ott a rengeteg belefektetett civil munka. És ezeken a helyeken nem a PDF formátum dívik, hanem a rendes e-könyv formátumok. Amit Te is leírsz, pont úgy. De ott már benne van a te munkád, a saját igényességed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák