Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz hampidampi #16 üzenetére

    (Régebben mindig arra hivatkoztak ahagyományos könyvek árazásánál, hogy magasak a kiadási költségek(nyomdai munka, alapanyag)

    Legutóbb ilyet legfeljebb a rendszerváltás előtt hallhattál. Ugyanis a könyvkiadásban manapság a nyomtatás/tárolás költsége elenyésző. A jogdíj a sok.

    Pedig ez most is így van, súlyosbítva azzal, hogy gyakorlatilag pár nagy kezében van a könyvterjesztés. Itt egy nagyon jó cikk, ami ugyan nem ma készült, de azért jócskán a rendszerváltás után. Jó lenne ott tartani, hogy a jogdíj legyen a legnagyobb költség, de: "Köztudomású, hogy a magyar könyvkereskedelmi rendszer 50% körüli árréssel számol" (idézet a cikkből - hozzáértő írta a cikket)

    Az ÁFA jogos, sajnos, amíg ilyen elbaltázott módon (szolgáltatásként) kezelik az e-könyvet, addig nemigen számíthatunk arra, hogy javul a helyzet...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Talán ha lenne valami normális, egységes formátum, nem a retek PDF-et (és hasonszűrő, ágyúval-verébre társait) próbálnák nyomni, amit még tördelni sem lehet, akkor jobban megjönne az ember kedve.
    ...
    Letöltésre céloztam.

    Anélkül, hogy mélyebben elmerülnénk a szürke zónában, ezeknél a könyveknél nem várhatsz el semmit, legfeljebb örülni lehet, hogy valami elektronikus van. Van egységes formátum, rögtön kettő is (és ezeknek alváltozatai), de mire eljut egy könyv dokumentum a szkennertől az "egységes formátum"-ig, az rengeteg munka és idő. Ezt elvárhatod egy megvásárolható könyvtől, de nem várhatod el, egy szürkén készült ingyendokumentumtól.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Penge_4 #47 üzenetére

    Pontosan tudom mi a CAPTCHA célja,és hogy hogyan működik, és pont erről van szó, hogy óriási munka van mögötte. Te ezt várnád az ingyenesen letölthető könyvektől.
    A Google-féle ReCAPTCHA célja viszont nem ugyanaz, mint egy "civil" által PDF-esített könyveknek. A Google egy szolgáltatást nyújt neked, vagy bárkinek, aki az oldalára teszi a CAPTCHA-t, amiért az oldal tulajdonosa (az oldal látogatóin keresztül) a szövegfeldolgozással fizet.
    Ha Te is csinálsz egy ilyen szolgáltatást, akkor neked is "ingyen" fogják fordítani a könyveket a szolgáltatást igénybe vevők.

  • ZooLee

    őstag

    válasz #24737024 #49 üzenetére

    Így van, pontosan. Jelenleg a kemény DRM-el csak és kizárólag azokat szívatják meg, aki rendes és jogkövető akar lenni. Aki megveszi, és két különböző típusú olvasóval akarná használni, az már szívni fog vele, viszont aki meg bármilyen más céllal akarja felhasználni, pillanatok alatt meg tudja szüntetni a korlátozást. A puha DRM ugyanúgy el tudja látni a feladatot, sőt sok esetben jobban is, mert a "feldolgozónak" fogalma sincs róla, hogy van valamilyen védelem az adott művön.

    Ezt nálunk - hála az égnek - belátták, és nincs is kemény DRM, de sajnos az idézett külföldi boltokban még probléma. A helyzet nem reménytelen szerintem, eleinte az iTunes boltban is DRM-es zenét árultak, aztán belátva a korlátokat sikerült átverni a kiadókon hogy ne legyen DRM-es a zene.

  • ZooLee

    őstag

    válasz bambano #51 üzenetére

    miért ne várhatnál el tőle sokmindent?
    a választási lehetőség mindenki számára adott: akar rendesen dolgozni

    Én nem arról beszéltem, hogy ne lehetne megcsinálni akár otthon is, hanem arról, hogy sokan azt várják el, hogy a torrentboltban "ingyen", bolti minőségű könyvet kapjanak. Mert az csak úgy termett. Hát nem. Én már csináltam is OCR-zett dokumentumot, és azért a "nem kerülne semmibe olvasás közben..." kitétel elég nagyvonalú, hidd el :) Rengeteg fajta javítást kell megcsinálni, aminek egy része scriptelhető, a maradék viszont kézimunka, de azért jóval több, mint a "nem kerülne semmibe". Ezt mondjuk arról mondhatod el, ahol már átment egy-két revízión a könyv, és úgy maradtak benne hibák

    én nem veszek részt ilyenben, de ez ellenpélda arra, hogy nem lehet semmit várni a szabadon terjesztett pdf-ek minőségétől. szerintem lehet.

    Lehet, de ezeken a helyeken már nem PDF-ek vannak! A reklamált "retek PDF" a szürkezóna sajátja...
    Persze, vannak közösségek (pl. Project Gutenberg), ahol valóban bolti minőségű könyveket készítenek, de ez sincs ingyen, ott a rengeteg belefektetett civil munka. És ezeken a helyeken nem a PDF formátum dívik, hanem a rendes e-könyv formátumok. Amit Te is leírsz, pont úgy. De ott már benne van a te munkád, a saját igényességed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák