Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz #40553216 #137 üzenetére

    Bár ez eléggé off, de tessék:

    Tessék itt van az egyik. Mely szerint a Magyarok mennyire rossznak gondolják a saját helyzetüket, holott ezt semmi sem indokolja. Gyakorlatilag a jóval rosszabb helyzetben lévő országok lakosai sem látják ennyire rossznak a helyzetüket, mint a Magyarok. Nincs pénzük normális ételre sem, mi meg vesszük a többszázezer Ft-os telefonokat, plazma TV-ket, de mégis utáljuk magunkat.
    http://www.forbes.com/2010/07/14/world-happiest-countries-lifestyle-realestate-gallup-table.html

    Mo, a világ legfejletebb országai között van jelenleg a 38. Ha az anyagi egyenlőtlenséget kiegyenlítjük, akkor 25-ek vagyunk.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

    De a magyarok nagy részének semmi sem jó. Az emberek mindig mindenbe belekötnek és semmi sem jó nekik. Kárörvendőek, és tipikusan működik a dögöljön meg a szomszéd tehene, illetve nehogy már neki jobb legyen, mint nekem. Visszahúzom őt is.

    Itt pedig az a könyvrészlet amit kaptam ezzel kapcsolatban:

    "Miért boldogtalan a Magyar?

    A Gallup Intézet 2005 és 2009 között 155 országra kiterjedő közvélemény-kutatást végzett. A felmérés célja annak megállapítása volt, hogy az emberek mennyire elégedettek életükkel.
    A válaszadókat három csoportba sorolták: elégedett és optimistán tekint a jövőbe (prosperál), küzdelmesen bár, de boldogul (küzd), illetve tehernek éli meg életét és nem gondolja, hogy a jövő pozitív változást fog hozni (szenved). Az országokat a prosperálok százaléka szerint rangsorolták.
    Dánia végzett az élen, 82% prosperáló, 17% küzdő és 1% szenvedő lakossal. Az első 25 helyre zömében fejlett nyugati országok kerültek, a három kategóriában 50-60%, 40-50%, illetve 2-4% között mozgó értékekkel.
    Magyarország a lista 103. helyén található. A magyarok 13%-a érzi prosperálónak életét, 53%-uk küzd, 34%-uk pedig elviselhetetlennek és remény nélkülinek látja a világot, vagyis szenved. Ez utóbbi csoport aránya csak 4 ország esetében magasabb, mint nálunk (Burundi, Haiti, Grúzia és Bulgária). A „boldogságlistán' Magyarország mögött zömében afrikai és ázsiai országok állnak, a nyomorszintet csak kevéssel meghaladó életszínvonallal.
    A fenti eredményt több más kutatás is megerősítette. Ilyen például a NEF (New Economics Foundation) független brit közgazdasági elemző cég 22 európai országra kiterjedő felmérése, amelyben szintén az emberek boldogságszintjét vizsgálták. Ebben Magyarország a huszadik. Mögöttünk csak Bulgária és Ukrajna.
    Az elkeserítő számokat mindennapi tapasztalataink is alátámasztják. Savanyú arcok az utcán, a munkahelyen, a családi asztalnál; rosszkedv és pesszimizmus mindenütt. A kifogást mindennap halljuk: ilyen az ország helyzete, mire fel legyünk boldogok?
    Az ország helyzete azonban nem ilyen. Az ENSZ minden évben közreadja a világ országainak fejlettség szerinti rangsorát. A HDI (Humán Fejlettségi Mutató) szerinti sorrend figyelembe veszi az országok egészségügyi és oktatási színvonalát, a bruttó nemzeti termék nagyságát, az életszínvonalat és sok más, objektív, mérhető tényezőt.
    A 169 országot elemző 2010. évi jelentés szerint Magyarország a világ 36. legfejlettebb állama. A vagyoni egyenlőtlenségek kiszűrésével készült listán még jobb a helyzet: a 25. helyen állunk.
    A tények tehát azt mutatják, hogy Magyarország nagyon is élhető hely. Ha ez így van, akkor
    Miért érzi minden harmadik magyar kilátástalannak az életét?
    Miként lehetséges, hogy a külvilág jónak látja helyzetünket, mi magunk pedig nem?
    Mi lehet az igazi oka a magyarok pesszimizmusának?"

    Sziklaszilárd önbecsülés - Kerner Tibor

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák