Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz negyedes #20 üzenetére

    Szerintem a vallasra ugy van szukseg, mint egy fekentarto ero.

    Szvsz ha az embernek (ami a legintelligensebb faj a Földön) egy fiktív (Isten), vagy valós (politika) felsőbb hatalomra van szüksége ahhoz, hogy "féken tartsa", akkor akár ki is pusztulhat, mert nincs értelme a létezésének.

    Egy mesterséges világban élünk, ahol mesterséges játékszabályok szerint játszunk.

  • dabadab

    titán

    válasz negyedes #20 üzenetére

    "Szerintem a vallasra ugy van szukseg, mint egy fekentarto ero."

    Olvass bele pl. a Kozel-keleti hirekbe, aztan gondolkodj el azon, hogy mit is tart feken a vallas :U (A mi keresztenysegunk sem sokkal jobb, csak azt a tarsadalmi folyamatok mara tobbe-kevesbe vallalhatova pofoztak.)

    DRM is theft

  • orbano

    félisten

    válasz negyedes #20 üzenetére

    először is ne keverjük a VALLÁS-t a (nyugati) történelmi egyház(ak) tevékenységével. ez az, amit sok ember félreért. én is sokáig úgyvoltam vele, hogy a vallás az egy szar, mert nézzünk rá az inkvizícióra, a boszorkányégetésekre, stb. De ezeknek semmi, de tényleg semmi közük a valláshoz. Maga a vallás, a keresztény, az összes hindu, akármelyik arról szól, hogy az ember érzi egy magasabbrendű erő jelenlétét, és érzi, hogy ez tudatilag befolyásolható, viszont nehezen felfogható. Ezért kitalálnak köré egy "mesét", amivel könnyen igazolható, és gyakorolható az ismert korlátainknak a leküzdése. Vegyük alapul például azt az alaptézist a buddhizmusban, hogy minden emberi lényben megvan a teremtő erő, hogy minden ember korlátlan lehetőségekkel és hatalommal rendelkezik. Ha jobban megnézed, a biblia is hadovál ilyesmiről. Ez pedig nem mondhatni, hogy gátat szab az embereknek. A gátat az elavult vallásgyakorlat, a buta emberek manipulálása az _egyház_ által jelenti. Ennek semmi küze a Biblia, vagy akármelyik vallási tanítás filozófiai mondanivalójához. Például a dalai lámának érdekes és elgondolkodtató véleménye van a modern tudományokról, amit a pszichológia kapcsán fogalmazott meg: szerinte az a gond a nyugati látásmóddal, hogy korlátok között ragadtunk. Feltételezzük, hogy a Világ az általunk feltételezett korlátok között létezik, és minden jelenséget ezekkel magyarázunk, ami szükségszerűen magában hordozza a téves megállapításokat. Gondolj bele, ha minden tudós így gondolkodna, lenne hite, hinne az ismert korlátokon túli, még fel nem fedezett, vélt dolgokban... de neeeem. Alapvetően minden tudós ragaszkodik ahhoz, amit megtanítottak neki, amit megismert, és elutasít mindent, ami ennek ellentmond, amíg ki nem böki tényleg a szemét a nyilvánvaló tény, hogy tévedett. Volt analízis tanárom is ezen a véleményen volt: már maga az iskolarendszer is csak arra jó, hogy _neveljen_, ahelyett, hogy tanítana. Nem arra tanít, hogy felfedezd az összefüggéseket, hanem készen lenyomja a torkodon, hogy 1+1=2 és kész. ez pedig észrevétlen, de iszonyú korlátokat szab az emberi elmének. és ennek már nagyon nincs köze a valláshoz.

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák