Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #7 üzenetére

    Itt inkább az Apple ingyenreklámjáról van szó. Minden létező alkalmat megragadnak, hogy címlapra kerülhessenek. Kétlem, hogy a sok iSnob olyan elkötelezett istenhívő lenne, hogy ez akkora nagy port kavart volna, ami indokolttá teszi a tartalom eltávolítását. Majd pár hét múlva kapunk egy újabb cikket, hogy az Apple átértékelte a helyzet komolyságát, ha addig nem nő Steve Jobs-nak alma alakú pattanás a hátsóján, mert az kétségkívül nagyobb hír lenne. ;]

    az embereknek valójában nincs szükségük ilyen illúziókra, mint istenhit és társai.

    Én is hasonlóan vagyok vele, de a példák azt mutatják, hogy néhány embernek szüksége van ezekre az ideológiákra.

  • Penge_4

    veterán

    válasz orbano #16 üzenetére

    Szerintem is baromság volt részükről, mert ez így egy hatalmas támadási pont, ami akadályozza a Venus Project létrejöttét.

    A baj inkább az egésszel az, hogy nehezen érthető mit akar vele mondani és meg kell hozzá nézni mind a két filmet, hogy megértsd. A 10 parancsolatból legalább 4 ellenkezik a Venus Project elveivel, a maradék 6 meg kb idejétmúlt és a tulajdoni rendszer eltűnésével értelmét veszti. Ezért kellett nekik szót ejteni erről is, többek között.
    A végén ők is kifejtik, hogy hitre szükség van, de a hit nem egyenlő a vallással (semelyikkel). És a bajuk úgy globálisan az összessel az, hogy van mindnek egy (vagy több) Istene, ami megfoghatatlan és az ember felett áll, dicsőíteni kell (vagy hálát adni neki) a létezése pedig nem bizonyított egyiknek sem.
    Nézzél már szét a kereszténységben: evangélikusok, adventisták, jehovisták...stb. Hol van itt az egyház? Sehol.

    kymco: Válaszként arra, amit úgyis mondanál ;] , hogy nem a dicsőítés a lényege, akkor valahogy miért mindig akármelyik vallási felekezet weboldalát nézem, mindig ezen szavak valamelyikébe botlok, hogy dicsőítsd az urat, adj hálát neki, Jézus Krisztus, jaj szegény meghalt a kereszten, a szentlélek benned van...stb? Miért ilyen tudományosan nem bizonyított és az ember alsóbbrendűségi érzését kialakító és félelmére ható sorokat kell olvasnom?

  • Penge_4

    veterán

    válasz negyedes #20 üzenetére

    Szerintem a vallasra ugy van szukseg, mint egy fekentarto ero.

    Szvsz ha az embernek (ami a legintelligensebb faj a Földön) egy fiktív (Isten), vagy valós (politika) felsőbb hatalomra van szüksége ahhoz, hogy "féken tartsa", akkor akár ki is pusztulhat, mert nincs értelme a létezésének.

    Egy mesterséges világban élünk, ahol mesterséges játékszabályok szerint játszunk.

  • Penge_4

    veterán

    válasz domi007 #25 üzenetére

    Ne ölj! ->ez alapvetően szükséges a békés együttéléshez, egyetértesz?

    Nem. Meg fogom ölni a disznót, ha szalonnát, vagy hurkát akarok enni. Meg fogom ölni a szarvasmarhát, ha marhapörköltet akarok enni. Meg fogom ölni a tyúkot, ha tyúkhúslevest akarok enni. Meg fogom ölni a csirkeembriót, ha tojásrántottát akarok enni.

    Akkor itt egy cáfolat, amiben elemezgettem kicsit a tízparancsolatot, tessék, nem írom le mégegyszer: [link]

    negyedes: Az alapvető emberi szabályokat vallás nélkül is be lehet tartani.

    eBeni: Ha Isten nem létezik én semmit se vesztettem - Dehogynem. Úgy élted az életedet, hogy folyton félted az Urat, aztán meghalsz és meglepődsz (bocsi, nem), hogy a fehér fény nem a túlvilág kapuja, hanem az agyad reakciója, miután a szervezeted felmondta a szolgálatot. Veszíteni nem veszítettél, mert már halálod után ezen nem fogsz bánkódni, mivel nem lesznek gondolataid, amivel ezt megtehetnéd. Tényleg nem.
    Ha meg mind a tízparancsolatot betartottad, akkor meglehetősen önmegtartóztató életet élhettél.

  • Penge_4

    veterán

    válasz negyedes #29 üzenetére

    Ugye tudod, hogy értelmi szint alatt most a fejlett társadalmi elvárásokról és manipulációkról beszélsz? Például egy írni és olvasni nem tudó őserdei ember is betartja a természetes együttélés szabályait. A különbség itt az, hogy kinek gyengébb a jelleme és az akaratereje, mert azokat jobban befolyásolja a média, a politika és a társai véleménye.

    Nincs olyan, hogy "tipikus emberi tulajdonság". Az emberi tulajdonság alatt a viszonylagos társadalmi jellegeket értjük.

  • Penge_4

    veterán

    válasz orbano #34 üzenetére

    Érdekes, de a Zeitgeist harmadik részében pont ugyanezeket a gondolatokat mondják el. A felsőbbrendű hatalom létezését leszámítva. :DDD
    Egyébként nem a tudósokkal van a baj, hanem azokkal, akik azért földhözragadtak, mert megkenték őket (olajtársaságok, energiaipar...stb). Jó példa Egely György is, aki széllel szembe hugyozik.
    Egyébként a Buddhizmus és a Dalai Láma még nekem is szimpatikus. De ettől a "dicsőítsd az Urat és élj önmegtartóztató életmódot" hülyeségtől hányni tudok. Ennek tényleg erősen olyan szaga van, mintha a hatalom emberei találták volna ki, hogy legyen mivel riogatni (Pokol) és kordában tartani az embereket.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz eBeni #40 üzenetére

    De ha Isten létezik és ezután a világ után vár ránk egy örök élet a földi után, akkor Te mindent elvesztettél.

    Na igen, ez a legtöbb ember legbelsőbb félelme, amit a vallás sikeresen elért és a történelem során egyetlen ember sem tudta azt a hatalmat elérni, amit a kitalált Isten elért, hogy az emberek 90%-a félje, még ha nem is vallja be magának. És ahogy öregszik, közeleg a halál úgy egyre jobban előtör belőle ez a kínzó félelem, ami maximum csak az egészségi állapotát rontja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák